Výročí 200 let Discovery/voda

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderator: Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Asi ano! Bacha - toto jsem já nijak neorganizoval, ale Malamut mi říkal, že to má být ta parta filmařů, co byli na podzimním rendezvous TC a ti mají kostým - dělají indochy apod.! Čili jde o hobbysty a zároveň o TV Ostrava - myslím :?
Joe M.
Pecka

Post by Pecka »

Joe, máš pravdu, natáčel je Ladislav Olejníček(Skřit). Už byl dokonce včera krátký šot v regionálním zpravodajství. Jinak bych chtěla podotknout, že kluci jsou machři-v sobotu měli za sebou cca 200km, z toho asi 100 proti proudu.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Nazda Pecko O:)
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Tak jsem se včera teprve spojil s Malamutem. Situace není růžová, protože na portáži nachytali 4 dny spoždění. Důvod byl velmi prozaický. Místo původních 6 km portáže to nakonec bylo skoro 40 km :shock: Navíc, pomoc sice dorazila, ale jen na víkend a to Eerde, Atom a ještě někdo, čili žádné davy :? Podle mne zde selhala trochu komunikace, protože z jejich předešlých informací jsem i já měl dojem, že tam mají přímo davy. Tohle vědět, tak jsme tam zajeli z Rendezvous MM. Škoda :(

Momentálně jsou cca 4 km za Ústí nad Orlicí, čili jsou na Tiché Orlici! Vypadá to, že jeden z jejich cílů, dojezd na křesadlové střelby do Starého Kolína se nevyplní :( i když tvrdí, že si skusí máknout :?
Joe M.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

No, podle mých výpočtů a zkušeností potřebují asi 4 dny :

1. den - Ústí n.O. - Čermná/Borohrádek
2. den - Čermná - Blešno/Hradec Králové
3. den - Blešno - Valy/Přelouč
4. den - Přelouč - Starý Kolín

Nevím, jak jim to jede, ale podle mne je to ještě pořád dost na knop ! Budou muset dřít jak mezci, protože hlavně od Hradce to bude už jen olej, a předtím skoro taky. Orlice hodně meandruje a je to proti silnici hodně dlouhá cesta (hezká, když nespěcháš)

Pokud tedy dnes ráno vyrazili z Ústí a moje odhady jsou správné, mají šanci dojet do St.Kolína v pondělí večer :(

Ale samozřejmě se můžu mýlit, bohužel se většinou pletu spíš "optimisticky".

Kromě úseku Přelouč -Starý Kolín jsem vše ostatní minimálně jednou jel.
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Bohužel máš asi pravdu :-k Podle plánu a jeho posunu mi St.K. vychází dokonce na úterý večer :? Ostatně i Malamut to tak vidí :idea: taky!

Horší je, že je tím ohroženo i dojetí do Ústí n./L., protože dovolenou mají jen do 31.5. a den musí počítat na návrat, čili budou muset skončit nejpozději 30.5. a spíš 29.5. v neděli ](*,)

I tak je to podle mne úspěch jako kráva =D> . Nebýt zkluzu na portáži, tak by jim to vyšlo. Spojilo se se mnou několik vodáckých klubů a vypadá to, že touto cestou to skutečně ještě nikdo nedělal :!:
Joe M.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

Úspěch je to v každém případě - hlavně ta portáž ! To teda klobouk dolů !
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

40 kyláků :shock: a z toho 25 sami dva :shock: to je přímo strašný :evil: Do toho bych nešel :badgrin:
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

To teda smekam - jsem zvedavej v jakym stavu se objevi v Koline. Za chvilku tam vyrazim :-))
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Tak včera jsem mluvil s Malamutem. Skončili asi 2km za Pichovicemi a dneska mají končit někde v Hradci Králové.
Potvrdil mi, že dovolenou mají jen do 29.5., ale pokud by skončili nějak rozumně, tak jsou připraveni si ji o 2 dny prodloužit. Otázka je, zda to bude možné.

Vitano, bohužel se asi minete. Pochybuji, že by to do Kolína na střelby stihli.
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Další infornace z 21.5.:
Skončili cca 2 km za obcí Svinary na Orlici. Zítra by měli projet Hradcem Králové.
Joe M.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

22.5. - Dneska skončili cca 3km za Pardubicemi u Rosice. Opatovický kanál nakonec nejeli. Jsou tedy již na Labi a dneska ujeli celých 43km.
Joe M.
Pecka

Post by Pecka »

Mám čerstvé zprávy-kluci stáhli skluz asi na 1 den oproti původnímu plánu-jen by asi uvítali větší zájem z řad členů(nemyslím tím zájem na fóru). Celkem by je asi potěšila nějaká ta návštěva a určitě napohrdnou ani malým dárečkam ve tvaru jablkového štrůdlu!
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Do Kolina na strelby to nestihli, skoda. Jinak ta televize se tam taky neobjevila.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ta TV tam měla přijet za nimi - ne na střelby. Je to škoda, protože by to určitě mělo šťávu. Nicméně 40 km portáž místo 6 je výkon jako prase. =D>

PECKA: souhlas a moc mne to mrzí. Není to bohužel nezájmem, ale tím, že se s tím nepočítalo :( Kluci s tím přišli pozdě. Sice o tom hovořili již loni v létě, ale s tím, že se ještě uvidí, zda to bude letos, či příští rok a kdy (červen by byl lepší - jenže po bitvě je každý generál). O jejich rozhodnutí jsme byli informováni měsíc před akcí a to je pro mnhé pozdě :( včetně mne. Já si představoval, že aspoň u každého třetího dojezdu na ně bude někdo čekt. Myslím ale, že hlavním problémem je ale to, že není možné odhadnout, kde budou :idea: Od začátku portáže je všechno jinak, než původně bylo v jejich plánu. :? (Za to pochopitelně nemůžou - dělají co je v jejich silách!) Já se s nimi spojuji vždy až po 20 hod., do té doby mají mobil vypnutý. Z toho pak plyne, že místo jejich dojezdu je k mání pro potencionální návštěvníky okolo 21hod. a než by je našli a dojeli za nimi, tak je půlnoc.
V mém případě díky službám padá v úvahu jedině čtvrtek 26.5. - sklusím ještě někoho ukecat a ten štrůdl jim dovézt :wink:
Joe M.
Post Reply