Stránka 1 z 5

LH vs. ekologie

Napsal: pon 26. bře, 2007 10:14
od Métá?xestse Ohnéssese
Odkdypak se smí čeští raci zase chytat a vařit?
Radši si ty fotky cenzurujte, aby Joea z toho netrefil šlak :biggrin:
A doufám, že jste nevychytali celou populaci v potoce :evil:

Napsal: pon 26. bře, 2007 10:42
od Raiden
Vyste fakt vařili raky??? :shock: #-o To je přinejmenším na přesdržku. Vůbec bych se nedivil, kdyby z toho Joea jeblo! Budu věřit, že je to jenom pózování s chráněným a kriticky !!! ohroženým živočichem, jinak bych vás musel považovat za bandu debilů :evil:

Napsal: pon 26. bře, 2007 10:53
od awe
Raiden + "tenjehozjmenonedoveduvyslovit": A vy z tech fotek poznáte co je to za raky, a z jakýho jsou z potoka :?: :shock:

Napsal: pon 26. bře, 2007 10:53
od R.S.Black
Podívej se do nabídky Teska,a tam si to můžeš s nima vyřídit.Je to tak jak jsem si myslel,takže doplním do galerie účet který dokazuje zakoupení raků.

Napsal: pon 26. bře, 2007 11:03
od Raiden
Takže jste koupili raky v Tescu, pustili je do potoka a hned potom jste je vylovili? No nevim, osobně mi tohle vysvětlení připadá jako typu "auto řídila osoba mně blízká, která po zastavení odešla a já si jen přesedl na její místo" - ale budiž; jestli máš účet, pak by bylo opravdu na místě ho naskenovat a bouchnout vedle a předejít tak jakýmkoliv pochybnostem.
Ave: ta fotogalerie evokuje kauzální souvislost mezi vylovením raka z potoka a jeho uvařením. Já osobně bych to nikomu vysvětlovat a dokazovat nechtěl.
Obávám se totiž, že presumce neviny v našem právním řádu není zdaleka takovou samozřejmostí [-X
Jinými slovy: mám nejasnej pocit, že inspekce životního prostředí by položila otázku stylem: dokažte, že rak na fotografii nepochází z populace žijící v potoce.

Napsal: pon 26. bře, 2007 11:20
od cossack
Tak už toho nechme. Myslím, že v březnu by se raci v potoce chytat nedali.

Napsal: pon 26. bře, 2007 11:28
od awe
loni se stejným způsobem na stejném místě v potoce chytali třeba pstruzi (tuším že ze stejného obchodního řetězce)... v okamžiku chytání byli už vykuchaný, což na fotkách (naštěstí) vidět není. A považuji za kravinu, abych si kvůli těm fotkám také schovával účet, či dokonce pořizoval rybářský lístek...

Napsal: pon 26. bře, 2007 11:43
od Vichrice
Raiden píše:Vyste fakt vařili raky??? :shock: #-o To je přinejmenším na přesdržku. Vůbec bych se nedivil, kdyby z toho Joea jeblo! Budu věřit, že je to jenom pózování s chráněným a kriticky !!! ohroženým živočichem, jinak bych vás musel považovat za bandu debilů :evil:
Jestli máš nějaké IQ a ostatní taky, tak to pochopíš - pochopíte na poprvé !!!
Rak- koupený v Tescu - 3ks za 100 Kč. Můžeš se s ním mazlíkovat nebo ho sežrat, když je prodáván za tímto účelem.
Co na tom nechápeš???? Jo a taky tam můžeš koupit živého lososa, který je taky u nás chráněný!!!
Uniká Vám něco ??? Nebo znáte svět okolo Vás už jen z netu ????
Účtenky měli kluci sebou, to kdyby to někoho zajímalo!!!!
Co kdyby se tu řešilo něco jiného ?? Co třeba, jak navrátit naše raky zpět do přirody a né tady prudit kvůli nějakým cizokrajným a co třeba používá moje rodina ekologické prostředky??? Témat je dost.

Napsal: pon 26. bře, 2007 11:59
od Spící Medvěd
Přátelé, nerozčilujme se zbytečně. Pravda je na obou stranách. Fotka prezentovaná v podstatě veřejně vážně evokuje k tomu, vy jste lovili těžce ohrožené raky aby jste měli plné bříško. Ale na druhou stranu si soudný člověk , který se na tomto fóru pohybuje již delší dobu musí zákonitě říct. Tak blbý přeci nejsou, vždyť to moc dobře vědí, že je rak vzácný a navíc, kdo by měl mít vlastně blíž k přírodě než oni.
Ták že suma sumárum, klid zbraním.

Napsal: pon 26. bře, 2007 12:30
od Métá?xestse Ohnéssese
Přiznám se, že se mi nechtělo věřit, že byste je lovili a baštili, ale že se prodávají v Tescu mně nenapadlo :? Ale když tam prodávaj bizonní svíčkovou, proč by nemohli i raky že.
A jinak myslím, že se tu nikdo nijak dvakrát nečílí, jen to prostě netová diskuse působí nedorozumění... u ohně bysme si to vysvětlili, dřív než by někoho napadlo se rozčílit.

Napsal: pon 26. bře, 2007 12:48
od Raiden
No já taky doufám, že nikoho to ani nenapadlo, ale ta fotogalerie prostě tak působí. Napadlo vás, co by následovalo, kdyby na ty fotky zabloudil nějakej militantní ekologista nebo investigativní novinář?
Ale bez urážky. Omlouvám se, že jsem se nechal unést, ale ta představa mě nadzvedla.

Napsal: pon 26. bře, 2007 13:15
od awe
Raiden píše:ale ta fotogalerie prostě tak působí
to je dobře že to tak působí, však to taky má vypadat, že ty raky chytají a připravují :biggrin:

Napsal: pon 26. bře, 2007 13:27
od Métá?xestse Ohnéssese
a recept bude? abysme věděli jak je Radenovi uvařit, než ho pohostíme :wink:
Nebo jste je jen vařili v solené vodě...

Napsal: pon 26. bře, 2007 15:26
od R.S.Black
Paragon byl doplněn ! Přemýšlím, kdy budeme fotit se pstruhy nebo lososy ?? :badgrin: Od teď :idea: si budu brát účtenku i na makový koláče.
Obrázek

Napsal: pon 26. bře, 2007 16:06
od Vitous
Trošku jsem znejistěl, nemám účtenku na ty včelí plástve :wink:
Obrázek