LH vs. ekologie

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderator: Joe

Nibowaka

Post by Nibowaka »

Tak koukám, že se to tu pěkně rozjelo. Možná by stálo za to, nežli začnete někomu rozbíjet držku, se vydýchat a potom již v klidu se zeptat jak to vlastně bylo. Ono se to dá vyříkat i bez ohně, jde jen o to nežli kolem sebe začnu kopat, nejdřív komunikovat. Tak pánové zakopejme válečné sekery a až se někdy potkáme můžeme vykouřit dýmku u toho ohně. Jinak raky jsme vařili v nesolené vodě a maso mají vážně dobré i bez dochucování. Jen nečekejte, že se najíte, je to vážně chuťovka a pak to chce aspoň dva vuřty. :biggrin: :
Teda Vitano ta fotka je dobrá, až bude kamarád stáčet med, tak to tu zase trocho provětráme. Už vidím ty fotečky, zatím si vyhlídnu strom.
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Black, Vitana: Mizerové, makový koláče a včelí plástve nejou kriticky ohrožený :badgrin:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

jsou... kdyz je hlad tak jsou :badgrin:
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Nibowaka: věř, nebo nevěř, ale ty plástve jsou skutečně od divokých včel z toho stromu. My nepozujeme s obsahem nákupního košíku z Tesca :-)
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

Vitous wrote:Nibowaka: věř, nebo nevěř, ale ty plástve jsou skutečně od divokých včel z toho stromu. My nepozujeme s obsahem nákupního košíku z Tesca :-)
Můžu dosvěsčit, nebyl jsem u toho, chutnal jsem ten med o 4 dny později, ale divoký včely to stopro jsou.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Zase si mě tu berete do huby jak koukám :evil: :wink: Aby bylo jasno, já osobně nejsem proti tomu něco upytlačit :twisted: či si zastřílet apod. Já mám jen moc blbé osobní zkušenosti s úřady. Tady se dá velmi snadno poznat, kdo narazil a koho to ještě čeká :? Bohužel je pravda, že mezi ekology, policajty, lesní stráží apod. nejdete pěkné vypatlance a že to platí i pro následný případný soudce. A to že máme u nás to, čemu se říká právní bordel je také prostý fakt. Čili ty mé litánie nejsou nic jiného, než dobře míněná rada či varování člověka, který si už ten rypák narazil. Nic méně ani nic více v tom nehledat! A mimochodem, ten účet je perfektní tah Blacku :wink:
Joe M.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

Ono, nikdo netuší, kdo všechno tyhle diskuse vlastně sleduje, věřím tomu, že určitě sem tam nahlédne nějaký vyšinutý pseudoekolog a nebo státní orgán. A v tý souvislosti se mi vybavuje hon na čarodějnice po prosáknutí traperského hesla " Zabij bobra, zachráníš strom " na veřejnost. Byla z toho málem žaloba od jedné " ekoložky "
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Nekecej :biggrin: . Tohle jsem ještě neslyšel. Povídej, přeháněj.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

cossack wrote:Nekecej :biggrin: . Tohle jsem ještě neslyšel. Povídej, přeháněj.
To je na hodně dlouhý povídání. Ona " ekoložka " chtěla docela vážně podat žalobu na corral kvůli navádění k trestnému činu. Mám pocit, že byla i na policajtech, psala dopisy na různé místa no prostě hrozný haló. Víc by ti řek Joe. K mojí maličkosti se to dostalu už jen zprostředkovaně, ale ten dopis co posílala na corral je ještě myslím někde schovanej
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

Joe wrote:Aby bylo jasno, já osobně nejsem proti tomu něco upytlačit :twisted: či si zastřílet apod.
Pokud jde o nějakýho zajíčka na poli nebo čudla v potoce, tak to vem čert; když by se ale mělo jednat o ohroženej druh, tak proti tomu jsem velmi. Nicméně: pánové chtěli fotku, jak lověj raka v potoce, tak si ho koupili v tesku, dovezli do lesa, hodili do vody a "ulovili" (což svým působem obdivuju, protože já bych se na to vykvák už z pouhý lenosti); všechno je košer, což prokázali naskenováním účtenky, čímž každýmu zavřeli hubu a o nic vlastně nejde.
Druhá rovina problému (která mně osobně může bejt šumák, ale měla by zajímat spíš ty dotyčný) je fakt, že ten fotoseriál byl bez tý účtenky natolik sugestivní, že se toho skutečně může chytit nějakej ekoinkvizitor a začít kolem toho dělat humbuk, kterej by skončil další nepříjemnou osobní zkušeností s jednání s úřady. Toť vše.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

Raiden: To máš těžké, vím o potoce který teče přes dědinu a raci v něm normálka vegetí. Přímo mezi baráky. A není to prosím žádná zapadlá vesnička. Tam bych si klidně pár raků vytáhnul. Na jednom tábořišti na jaře roste mraky chráněných a vzácných ocúnú. Ty kytky tam dostanou vždycky pěkně pokouřit, jednou jsme dokonce "soutěžili", kdo jich víc zašlápne. A rostou furt a pořád se množej. Předloni se kamarádka rozhodla na péefka lepit vylisované horské protěže. Když jsem ji upozornil, že si zadělává na malér, suše odvětila, že jsou z Číny, kde si kvůli těm kytkám nebylo ani kam postavit stan.
Vše je totiž relativní.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

cossack: to mas na jednu stranu sice pravdu, ale problem je ze slovo ekologie je dnes velice IN a byva casto sklonovano a bere si ho do huby skoro kazdy kdo se chce zviditelnit aniz by mel nejaky hlubsi pojem o jeho vyznamu...

nemusis pro priklad chodit daleko... vezmi si takovy vetrny elektrarny... jejich vyroba je draha, navratnost investic dlouha, dodavka proudu je nestabilni a musis mit stejne jeste vedle nejakou teplenou nebo jadernou ktera jejich dodavku pokryje kdyz zrovna nefouka, jejich mgwhodina se vykupuje za nekolikanasobek ceny za kolik mi ho doda jadro, CEZ to musi vykupovat a ja to musim platit aniz by se me kdo ptal jestli chci..

na druhy strane mas nejakou pani Kuchtovou ktera to ze spolku zenskych po prechodu co nevedely co s volnym casem (jihoceske matky) dotahla castym sklonovanim toho kouzelnho sluvka ekologie az na ministryni skolstvi

problem je proste v tom co uz tu padlo... dneska se prilis nenosi presumpce neviny, obzaloba nemusi dokazovat ze si neco udelal ale ty musis dokazovat zes to neudelal.... pak staci jeden pomatenej ekolog a bez toho pitomyho paragonu mas na pruser zadelano.. bohuzel to v tomhle state takhle funguje
User avatar
Raiden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 543
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Písek
Contact:

Post by Raiden »

jo, o ženskej po přechodu mi něco povídej ](*,) . A to ani nemusej bejt v rakouským žoldu jako Kuchtová. Tady na ranči se vloni zjevila bába a hrozila trstním oznámením, žalobou atd atd, že prej ty chudáci koníčci jsou tejraný hlady. Tak jí žena vzala do výběhu, ukázala na hromadu sena a vysvětlila, že ten chudák podvyživenej koníček je hřebec, kterej nežere, protože ve vedlejším výběhu jsou kobyly v říji. A co myslíš - baba prohlásila, že to senio je tam určitě jenom tak narafičený a že to tak nenechá. Naštěstí se od tý doby neukázala.
Nebo známej u Milevska - ten zase musel čelit dvěma pubertálním holčičkám s podobným problémem; nakonec se jich zeptal, že když jsou takový odbornice, jestli je kůň sudokopytník nebo lichokopytník; odpověděly - nó, má čtyři nohy, tak asi sudokopytník, ne?

A tak to máš dneska se všim. Zvlášť po tom, co Bursík ve zprávách (a pak to vyšlo i v novinách) zveřejnil telefon na nějakou horkou linku Český inspekce životního prostředí s výzvou, že když se lidem něco nezdá, maj zavolat z mobilu, popsat co viděj a během pár hodin jsou tam inspektoři.
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

Raiden wrote:Bursík ve zprávách (a pak to vyšlo i v novinách) zveřejnil telefon na nějakou horkou linku Český inspekce životního prostředí s výzvou, že když se lidem něco nezdá, maj zavolat z mobilu, popsat co viděj a během pár hodin jsou tam inspektoři.
to bych sem netahal > nebylo to když se jim "něco nezdá", ale souviselo to přímo s jedním konkrétním problémem a v tom případě to považuji za dobrý tah
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

abaddon wrote:cossack:
problem je proste v tom co uz tu padlo... dneska se prilis nenosi presumpce neviny, obzaloba nemusi dokazovat ze si neco udelal ale ty musis dokazovat zes to neudelal.... pak staci jeden pomatenej ekolog a bez toho pitomyho paragonu mas na pruser zadelano.. bohuzel to v tomhle state takhle funguje
Toto je ta podstata problému, protože to tak je :( . Ne že si to myslím - já už to a ne jednou musel řešit. Umím si i představit to, že by se našel blb, který by tvrdil, že ten paragon nedokazuje, to, zda je i nelovili - prostě si je koupili, pak jim zachutynali a tak si je vylovili z potoka a ještě si to nafotili :twisted: A dokaž že to tak nebylo :D/
A ono to platí u všeho (viz. to střílení). Horší je ale to, že mají tendenci klidně zažalovat i organizaci a činit ji odpovědnou za věci jiných a to jen proto, že chodí stejně oblečení. A tak bych mohl pokračovat.
Joe M.
Post Reply