LH vs. ekologie

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderator: Joe

tom111
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 70
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: NJ
Contact:

Post by tom111 »

u tady té želvy to není problém protože její výskyt je až v severní americe,a ůdajně i v Kanadě,takže adaptace na naše prostředí ji nedělá takový problém
myslím říť jako řiď ,ne řiť jako řiť
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

tady jsou pomerne zajimavy porady o tech racich a je tam i jak poznas co je to za druh...
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... -raku.html
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/18 ... ej-se.html
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Z pohledu ochrany přírody je třeba tu želvu ihned zabít :c) Je to nepůvodní druh.

Což mě připomíná jednu mladší historku z tohoto měsíce. Cikáni z Medzilaborců při čištění rybníka chytli želvu. Nikdo ji však za 20 Sk nechtěl koupit (ani já ne, když jsem zjistil že je to ž. nádherná) a tak měla skončit v mikrovlnce.
Samozřejmě čekám, že tam měla putovat živá. Nevím jak to dopadlo a co udělá živá želva v mikrovlnce (bouchne?). Ale místní Rusíni tvrdili, že žádnou mikrovlnku nemají, takže želva asi skončila jen v obyčejném kotlíku.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Vichřice: díky, pěkné fotky a ač jsem dosud ochránce přírody tak ta účtenka mi to hyzdí :c(((

Taky jsem uvažoval o nákupu raků z Tesca, ale nechci podporovat jejich dovoz (a následné stupidní vypouštění) takže bych si raději ulovil nějaké bahení cizáky.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

jasně zabíjet, zabíjet, zabíjet... aspoň máme přísun "těch správných želev" na chřestidla
Image
Vichrice
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 108
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Vichrice »

Pampalíny wrote:Vichřice: díky, pěkné fotky a ač jsem dosud ochránce přírody tak ta účtenka mi to hyzdí :c(((

Taky jsem uvažoval o nákupu raků z Tesca, ale nechci podporovat jejich dovoz (a následné stupidní vypouštění) takže bych si raději ulovil nějaké bahení cizáky.
Vše bylo uvařeno a sežráno. Opravdu to není nic proti ničemu, že ! :wink:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Vichřice - ne já to myslel tak, že nebudu zvedat odbyt. A pak raci budou v nabídce pořád a kreténi je budou pouštět do přírody. Ale tím jsem nemyslel nic proti tobě.

Sežrání je naprosto vpořádku - a i když na to legislativa nepamatuje, tak správné by bylo vyhubit ( anejlépe i sežrati toho raka baheního.

---

Chřestidlo je moc a moc pěkné. Škoda že nemáme něco podobného od Slovanů se želvou bahení. :c(
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

awe wrote: aspoň máme přísun "těch správných želev" na chřestidla
A je to opravdu ž. nádherná? Já jsem žil v domnění, že podle délky krku by to měla být kajmanka dravá a ta se u nás zatím nevyskytuje ani omylem vypuštěná....
User avatar
sroub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 85
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: U Kladna
Contact:

Post by sroub »

Mokohtavenotaxe wrote:....by to měla být kajmanka dravá a ta se u nás zatím nevyskytuje ani omylem vypuštěná....
Třeba to chce jenom hledat, před asi pěti lety chytli v Praze - Tróji ve Vltavě kajmanku supí, nejspíš se jí nějakej debil chtěl timhle způsobem zbavit. Podle toho co sem slyšel byla dost silná aby přežila ale dost slabá aby se mohla rozmnožovat, třeba ve Francii je chov těhle želv zakázanej protože je jižnějš a tam se jim daří i to rozmnožování, a proti takovýmu predátorovi neni tamní fauna vybavená....
Ale to jenom na okraj.....
Non multi, sed multa
tom111
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 70
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: NJ
Contact:

Post by tom111 »

já reagoval na tu Raidenovu želvu,ta co ji vyvěsil Ave je kajmanka
myslím říť jako řiď ,ne řiť jako řiť
User avatar
sroub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 85
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: U Kladna
Contact:

Post by sroub »

Naštěstí i želva nádherná a jí podobný druhy žijou jižněji než jsme my takže se v naší přírodě nemnožej. Naštěstí, protože když uvážim jaký množství se jich prodává, co za lidi si je kupuje a jak sou to dobrý lovci, asi by sme u nás neměli ani rybičku a rybáři by ještě s láskou vzpomínali na kormorány... :badgrin:
Non multi, sed multa
tom111
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 70
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: NJ
Contact:

Post by tom111 »

nejsem si jistý,ale výskyt želvy nádherné je tuším prokázaný až u hranic s Kanadou
myslím říť jako řiď ,ne řiť jako řiť
User avatar
sroub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 85
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: U Kladna
Contact:

Post by sroub »

Asi se nám rozcházej zdroje, podle toho co o nich vim já tak nejvíc prodávanej poddruh, želvy nádherný u nás, tj. Trachemys scripta elegans žije v Mexiku a jižní až střední části USA, a celej druh týhle želvy zabírá místo od tý střední části USA až do Brazílie a Uruguay. Kdysi sem jí choval a vim že se doporučuje nechávat je přezimovat ve sklepě a pouze krátce, venku v jezírkách kde je nezámrzná hloubka se maji nechat přezimovat jenom velký, dospělý kusy a hned na jaře když se probuděj tak chytit a "doladit formu" ve vnitřnim akvateráriu, protože naše jara a podzimy na ně sou moc dlouhý, nestíhaj nabrat sílu.....
Non multi, sed multa
tom111
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 70
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: NJ
Contact:

Post by tom111 »

já je taky choval a celý rok na venku, po dobu třech let než mi je zahlušili kočky,A právě to bylo na popud knížky o chovu této želvy a tam bylo na mapce zakresleno kde se v americe vyskytují.Ale nechci se přít,protože jsem nebyl skušený chovatel a tu knížku jsem přečetl jen jednu :wink: a navíc ,to je debata k pivu do hospody :lol:
myslím říť jako řiď ,ne řiť jako řiť
User avatar
sroub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 85
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: U Kladna
Contact:

Post by sroub »

tom111 wrote:.... a navíc ,to je debata k pivu do hospody :lol:
To zní jako opravdu dobrej návrh :twisted: :twisted: Mimochodem, připomíná mi to takový ty reklamní tácky pod pivo s námětama na hospodský řeči :lol:
Non multi, sed multa
Post Reply