Koloniální architektura a design

Ostatní, nezařazené

Moderator: Joe

Post Reply
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Koloniální architektura a design

Post by Spící Medvěd »

Nemáte někdo typ na literaturu týkající se americké koloniální architektury. ( spíš mne zajímají interiéry )
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Koloniální architektura a design

Post by Kopnuty_konem »

Á tady si nekdo vymazlí pokojicek :biggrin:
s knihou ti nepomuzu, ale zkus s panem guglem hledat pod variantami slova roccoco ( meuble, interior ) apod. pripadne late barocco...ton a vkus mam pocit stejne udavala Francie
nejaka amerika tady:
http://www.metmuseum.org/TOAH/hd/geor/hd_geor.htm
http://www.metmuseum.org/TOAH/HD/roco/hd_roco.htm
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Spící Medvěd »

Voni maj ouplnou pravdu, rozhodl jsem se hodit obývák do amerického koloniálního stylu, tak sháním inspiraci.
Guglil jsem už guglil, ale díky za rady a za odkazy .
User avatar
Vitouš
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Tue 27. Oct, 2009 19:21
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Vitouš »

Co se nábytku týče, jeden můj zákazník se zabývá historickým nábytkem a jeho replikami - http://www.cvr.cz
Z koloniálního nábytku se tam taky pár kousků najde.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Spící Medvěd »

Vitouš wrote:Co se nábytku týče, jeden můj zákazník se zabývá historickým nábytkem a jeho replikami - http://www.cvr.cz
Z koloniálního nábytku se tam taky pár kousků najde.
Nábytek je super, akuráte počítám lehce jiná cenová ketegorie :( . Spíš mi jde teď momentálně o celkovou dispozici pokoje, něco málo už mám namyšleno, ale další inspiraci se nebráním.
User avatar
Vitouš
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Tue 27. Oct, 2009 19:21
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Vitouš »

je to ruční výroba, takže počítej s tím, že to láce zrovna nebude. Osobně si o tom můžeme promluvit více. ROzhodně ale ten pán se orientuje velmi dobře - tedy není to jen překupník. Chováme k sobě přátelský vztah, a radu, či konzultaci by mi jistě neodmítl. Tak pokud máš zájem, připrav si nějakou svou představu a můžeme dát dohromady nějaké vzory. Krom toho mám doma určitě i knihu, kterak dekorovati interiéry, aby vypadaly historicky - tam leccos taky najdeme.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Spící Medvěd »

to Vitouš : Hohohooo, to je výzva, musím naplánovat návštěvu Toho lesa.
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Re: Koloniální architektura a design

Post by Joe »

O tomhle běžel asi před 10 lety v TV celý Americký seriál. 12 dílů! Škoda, že to nikoho nenapadlo natočit. Z něj si pamatuji, že něco jako speciální Americký stil až do konce občanské války nebyl, a skrátka co bylo v Evropě, to bylo i tam. Nicméně ale tak jednoduché to zase není ;-) protože vždy záleželo za 1. na tom, od kud osadníci byli - jako z které země a v tom byli rozdíli, za 2. záleželo na společenském postavení jednotlivce, za 3. již tehdy tam vznikali jisté lokální specifika a o tom to i bylo, čili přece jen zde se rozdíli našli, ne že ne. Pamatuji se třeba na díl o truhlách, kde pomalování vyloženě Evropské se již kombinovalo s místí ba i domorodou tradicí. Např. cibulkák s ústředním motivem indiánského ptáka bouřliváka apod. Rozeberu jako příklad, který tam uváděli. Usadili se tam Německý kolonisti a ne jen že Indoše nevybili, ale celý kmen (to bylo pro mne překvapení, protože o těchto případech se nikde moc nemluví) místo toho prostě zcivilizovali a zařadili do své komunity. No a po 100 letech místní truhlář Německoindiánského původu to dělal Německoindiánsky ;-)
Joe M.
Post Reply