french knapsack

Obchod a výroba

Moderator: Joe

User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

french knapsack

Post by Mysakk »

prosim o radu.Je to jen obdelník do kterého se zabalí deka nebo je to pytel?Děkuji
Attachments
frenchknapsack.jpg

Myšák
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: french knapsack

Post by Dano »

Jasne ze to je pytel a dobre na tom je, ze ked sa zakrutis do deky tak potom sa donho nasukas ako do spacaku.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

to jsem si taky myslel,ale je to dlouhý jen 130cm a široký asi 80cm jak jsem si převedl míry...asi se do toho někdo vejde,ale já mám víc jak 130 cm :twisted:

Myšák
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: french knapsack

Post by cossack »

Je lepší ten pytel udělat delší,i kvůli balení, alespoň na šířku metráže - 150cm a to už ti tak po hrudní koš vyjde. Ikdyž jsem měl úplně stejnou ideu, nikdy jsem v tom jako pytli nespal, spíš jsem si to dal pod sebe. Šířka 80cm je OK, co si tak vzpomínám na ten svůj. Jsem líný to jít přeměřit. Je to akorát tak na záda.
Akorát bych vyslovil jistou pochybnost, jestli se tomuhle dá říkal french knapsack. Protože to co je zobrazené v Institution militarie pour la cavalerie je podle mého takové velké žebradlo a nosilo se to víc dole. Maťas od mariňáků ho tuším má udělané docela dobře.
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: french knapsack

Post by Kopnuty_konem »

Mysakk wrote:to jsem si taky myslel,ale je to dlouhý jen 130cm a široký asi 80cm jak jsem si převedl míry...asi se do toho někdo vejde,ale já mám víc jak 130 cm :twisted:
Voni si tam soupli jen nohy
Attachments
1753tent.jpg
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

děkuji všem za rady budu se jimi určitě řídit.150 dýlka mi přijde opravdu rozumnější.French knapsack to nazývám podle toho jak jsem to hledal na googlu,ale lepší název mě nenapadá.viděl jsem,že ho Maťas má na nějakých fotkách.Ještě jednou dík všem.

Myšák
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: french knapsack

Post by nataniel »

V Buckskinningu číslo 7 je tento štýl zavazadla označovaný tiež ako French knapsack. Rozmery sú tam uvadzané nasledovne: šírka 32 inch a dĺžka 50 inch. Ja ho mám tiež a je to naozaj super ako spacák. No a ešte je dôležité mať na jednej strane popruh kratší ako na druhej strane, kvôli lepšiemu noseniu.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

jak říkám 50inch=125cm cca a to je dost málo jako spacák :wink: ale jako pytlik na nohy super.Ideální je jak píše cossak alespoň těch 150cm.

Myšák
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

No a teď jen koupit materiál a ušít si to :mrgreen: jenom nevim kde seženu kůži na řemen,ale ona někde vyplave.Ještě jednou dík všem.

Myšák
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: french knapsack

Post by nataniel »

Mysakk wrote:No a teď jen koupit materiál a ušít si to :mrgreen: jenom nevim kde seženu kůži na řemen,ale ona někde vyplave.Ještě jednou dík všem.
Ja som kožu na remen zohnal od Cossacka http://sedlar.livinghistory.cz/ , ale mohol by dobre poslúžiť aj vojenský opasok Dohody http://www.armpek.sk/opasok-kozeny-5cm-dohoda-hnedy .
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: french knapsack

Post by cossack »

nataniel wrote:...ale mohol by dobre poslúžiť aj vojenský opasok Dohody http://www.armpek.sk/opasok-kozeny-5cm-dohoda-hnedy .
:-k #-o [-X !
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

Cossak:neboj opasek od dohody nepoužiju,už jsem sehnal kožený řemen na opasky :wink: síla 3mm by měla nejspíš stačit.

Myšák
User avatar
AndyKapo
Nováček
Nováček
Posts: 25
Joined: Sun 23. Jan, 2011 20:12

Re: french knapsack

Post by AndyKapo »

Dobre chlapci, keď už máte remeň, tak sem šupnite ešte nejakú lepšiu fotku, podla čoho sa to bude dať spichnúť. Bo už sa začínam baliť na jarné manévry FIW, a nemám pytlík... :mrgreen:
Dík.
...muž je tým, o čom sníva...
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

lepší obrázek nemám,ale to tedy pytel 150cm dýlka a 80šířka...a myslim,že na mém obrázku je to dobře vidět...možná bude mít lepší obrázek cossak...
Jo balit na manévry,to přijde na řadu tak tři dny před odjezdem :mrgreen:

Myšák
User avatar
AndyKapo
Nováček
Nováček
Posts: 25
Joined: Sun 23. Jan, 2011 20:12

Re: french knapsack

Post by AndyKapo »

Tak samotné balenie jo. Ale ja musím ešte zvelebiť svoju planú výbavičku. :twisted:
...muž je tým, o čom sníva...
Post Reply