french knapsack

Obchod a výroba

Moderator: Joe

User avatar
AndyKapo
Nováček
Nováček
Posts: 25
Joined: Sun 23. Jan, 2011 20:12

Re: french knapsack

Post by AndyKapo »

A určite niekoho napadlo to ušiť z deky, a bol na svete spací pytel... :mrgreen:

Predpokladám, že terka je vhodný matroš.
...muž je tým, o čom sníva...
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: french knapsack

Post by cossack »

Vitana: otázka nezněla na připomínkování toho regulerního batohu, ale na ten rolovací typ skrze který Myšák založil vlákno a proti kterému jsem tady vznesl nějaké námitky.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

tak když už jsem to tu tak pěkně začal tak mám ještě jednu otázku :o)
cossak:kde jsi sehnal ty malý přezky co máš na svých stránkách na batůžcích(jstli to neni tajemství) :mrgreen:

Myšák
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: french knapsack

Post by cossack »

Nechávám si je dělat.
Kdyžtak SZ.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: french knapsack

Post by Vitous »

cossack wrote:Vitana: otázka nezněla na připomínkování toho regulerního batohu, ale na ten rolovací typ skrze který Myšák založil vlákno a proti kterému jsem tady vznesl nějaké námitky.
No, ono je to jedno, jak ho zabalíš :-) dá se i rolovat. Ale myslímže v prípadě tohoto rolovaného už nejde o pytel, ale jednoduše srolovanou přikrývku s plachtou a řemenem. Pro milici je to možná i autentičtější. Já takto pár let taky jezdil, než jsem našel zmíněný pytel.

JInak jsem si všiml na začátku diskuze rozměru. Po přepočítání nám vycházelo, že pytel byl veliký 120 x 80 cm, tedy v podstatě europaleta. Prototyp v této velikosti ovšem hodně vadil v pohybu terénem a tehdy jsme mu taky začli říkat "peřina". Nakonec jsme jej maličko upravili na 100 x 70 - v pohodě do něj vlezou poskládané deky, plachta, jídlo a dá se s tím hlavně chodit. Navíc se i lépe stříhá při šířce materiálu 150 cm.

Zde je náčrtek toho, co nosíme:
http://french-indian-war.livinghistory. ... y_bagl.jpg
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

Vitano,píšeš"vlezou se deky" to jako dvě? plus plachta?Tak to je hustý.V každym případě je to pytel.děkuji ti za nákres s rozměry.A přezku mám jen takovou,stačí?
Attachments
Resize of ah7015-01.jpg

Myšák
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: french knapsack

Post by cossack »

Vitous wrote: No, ono je to jedno, jak ho zabalíš :-) dá se i rolovat.
To je vlastně pravda. Já jsem to striktně bral podle výsledného designu. Uvažoval jsem prostě jako o jednom typu - velká kapsa s překlopem a druhém typu - srolovaný pytel. Asi jsem zbytečně vířil vodu :-k .
V každém případě pokud někdo chce nosit ten srolovaný balík, měl by myslím popruh posunout blíže ke spodní straně. Já je mám zhruba na poloviční vzdálenosti než Vitana. Při rozměru 67x120 do toho zabalím jednu hadsnu z Balkanovy, jednu starou "českou", nějaké drobnosti a plachtu dám ještě pod zapnutý konec.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: french knapsack

Post by Vitous »

Mysakk wrote:Vitano,píšeš"vlezou se deky" to jako dvě? plus plachta?Tak to je hustý.V každym případě je to pytel.děkuji ti za nákres s rozměry.A přezku mám jen takovou,stačí?
Dvě deky a plachta už jsou opravdu nafest, ale když to dobře poskládám, tak mi to tam vleze. Pochopitelně není deka jako deka. Sponu si asi můžeš dát jaká ti pasuje na šířku řemenu, zvlášť když se podržíš dobových tvarů. Tento tvar někde vyšťoural Brouzda. Měla by být mosazná, já ji mám z bronzu - vybrousil jsem ji z lopatky nějaké turbíny od Brouzdy.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: french knapsack

Post by Mysakk »

Tak to je super.Hned jak koupim materiál se do toho pustim.Tuhle sponu jsem koupil na LH-tržišti.řekl mi o nich Black.
Tak to jsi teda frajer vybrousit to z turbíny =D>

Myšák
Post Reply