Oblékání - francouzská milice

Obchod a výroba

Moderator: Joe

User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Kopnuty_konem »

Vojackum to slusi moc, ale to temhle sesti trpaslikum taky :)
Attachments
milice0.jpg
milice1.jpg
Last edited by Kopnuty_konem on Sun 06. Mar, 2011 1:07, edited 2 times in total.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Jojo,tohle bude ta správná milice.Fešáci,doufám,že se mi to taky tak vše podaří.Zatim to vypadá,že jsem pár lidí přesvěčil,ale vše ukáže až čas.

Myšák
User avatar
AndyKapo
Nováček
Nováček
Posts: 25
Joined: Sun 23. Jan, 2011 20:12

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by AndyKapo »

Fotečka tých trpajzlíkov je od kial? To asi nebudú Bohemian milice. Či?

A co budú milície po večeroch popíjať? Ja pre istotu berem na manévre súdok s whisku, ale nerad bych trhal partu... :twisted:
...muž je tým, o čom sníva...
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Kopnuty_konem »

Amici samozrejme...
Richard
Nováček
Nováček
Posts: 47
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Vysočina

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Richard »

Tak to je pěkná chátra.... :)
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Jaká chátra?Šest mladých pěkně oblečených mužů.Jenom doufám,že jednoho krásného dne tak bude vypadat i moje jednotka [-o<

Myšák
User avatar
AndyKapo
Nováček
Nováček
Posts: 25
Joined: Sun 23. Jan, 2011 20:12

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by AndyKapo »

Tak to ja už dnes vyzerám krajšie......a stále sa to lepší :badgrin: /Kedysi som bol strašne namyslený, ale dnes už som dokonalý/
...muž je tým, o čom sníva...
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

bavíme se stále o oblečení?Nebo už o vizáži ? :lol:

Myšák
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Vitous »

Spící Medvěd wrote:Kucí jak cumel :wink:
http://frontierfolk.net/phpBB/viewtopic ... 25&t=36702
Ano, to je evidentně marína, jak píše Myšák. Mají docela hezky spíchlé kapoty.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Tak se mi dostala do rukou kniha"Vojenské odívání" a tam píšou o fr. milici toto:
"Francouzská milice měla na rozdíl od britské jednotný oděv stanovený předpisem-vypasovaný kabát evropského střihu,zpravidla hnědý,vestu a kalhoty ke kolenům.To vše kombinováno s kanadskými typy oděvů-vlněnými čepicemi,dlouhými pletenými šálami a pletenými podvazky kamaší."
Tak teď v tom mám trošku guláš.V tom případě se celou dobu tady bavíme o "kanadské milici".Tak že někteří z mých lidí jsou oblečeni v pořádku podle tohoto předpisu.
Naše miliční jednotka tedy bude složena z francouzské a kanadské milice.
Teda pokud někdo nenapadne věrohodnost této knihy .

Myšák
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by cossack »

:-k No, nechci to šmahem odsoudit, ale informace z takových knih bych bral s rezervou. Kor když se jedné o takové specifické téma.
Je v knize nějaký poznámkový aparát ze kterého by se dalo poznat odkud autorka tu informaci má? Co je to "dlouhá pletená šála"?
A když se budeme bavit o aplikaci nových poznatků v praxi, ruku na srdce - viděl jsem letos kanadskou milici sice jen na fotkách, ale nějaký zásadní posun k lepšímu od dob minulých jsem nezaznamenal. Z mého pohledu se nic nezměnilo. Tedy nepočítám-li bubeníka (toho jsem v přítmí lesa zaslechl) což se mi ale zdá v případě milice šlápnutím vedle.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

No tak odkud je čerpáno jsem v knize nenašel(přiznávám) je tam převážně jen kdo to lektoroval atd.
K vlněné šále asi toto:myslim,že jde o klasickou šerpu(bude to stejné jako ve všech publikacích je vyšívání dikobrazími ostmi :o) )
Bubeníka jsem si nevymyslel,samotnému mi to přijde jeko hloupost aby u milice někdo bubnoval.Ale nechám ho zatim být má nějaké rodiné problémy a nechce se mu moc válčit a nějak se vybít musí :o))
Jinak ano,posun jsi nemohl zaznamenat protože tam žádný nebyl :mrgreen: Já sám mám věci u švadleny a náš nový přírustek taky...dalším jsem sehnal materiál a teď uvidíme s čim vylezou...bohužel nikdy to nebude vypadat jako na fotkách z kanady apod. nejsou na to lidi...a lidi které mám k dispozici dělají převážně šerm,nebo sedmiletku v evropě a podle toho jsou i oblečeni...někteří se snaží a tak je nechci odradit už takhle je nás pět a půl...to jsou problémi co?Občas mám chuť se na všechno vykašlat.
Ale vrať me se k oblečení....myslím,že nějaký oděvní posun uvidíš v řijnu :wink:

Myšák
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Tak mi to nedalo a našel jsem alespoň něco o autorce.PhDr Dagmar Kutílková působila v Historickém ústavu Armády České republiky a specializovala se na vojenské dějiny novověku a pracovala jako kurátorka sbírkového fondu stejnokrojů a výstroje.To tak v kostce samozřejmě je tam toho o ní víc.

Myšák
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by cossack »

Mysakk wrote::myslim,že jde o klasickou šerpu(bude to stejné jako ve všech publikacích je vyšívání dikobrazími ostmi :o) )
No právě. A jak se potom stavět těm ostatním informacím. Vlastně když si to přečtu pořádně, tak se popisuje normální oblečení té doby. Vestu, kalhoty ke kolenům a kabát (jiný než evropský střih neexistoval) nosilo 99% populace, napříč všemi sociálními vrstvami.
Může hnědá barva souviset se skutečností, že byla u venkovanů nejčastější?
Mysakk wrote:...bohužel nikdy to nebude vypadat jako na fotkách z kanady apod. nejsou na to lidi...a lidi které mám k dispozici dělají převážně šerm,nebo sedmiletku v evropě a podle toho jsou i oblečeni...
A to je velký omyl. Český reenactment FIW má ve světě docela slušný zvuk. Už se mi párkrát stalo, že dorazil pochvalný mail zpoza velké louže, že to děláme fakt dobře a mnozí amíci by si z nás mohli vzít příklad. Proto není potřeba být už hned od začátku zbytečně skeptický.
Teď budu hnusný, ale pokud někdo dělá evropskou sedmiletku nebo i šerm není omluva, aby na sobě měl oblečené takové příšernosti co jsou u milice občas k vidění. A platí to bez vyjímky i pro tu anglickou.
V každém případě je fajn, že se to nějak snažíte řešit.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Dobře,tak že se shodneme,že popis oblečení je v pořádku.V tom případě(někteří) si nemusí pořizovat nic nového,jelikož střih oblečení byl všude přibližně stejný.

Je možné,že dostáváš i pochvalné maily(jsem za to rád) Být skeptický na začátku když jsem s FIW začal by bylo v pořádku,ale teď už je to občas nad moje síly.(Ale konec stěžování sám to nemám rád)
Samozřejmě když se podívám na fotky z akcí tak se občas divím co máme na sobě.Ale někteří z mých lidí se fakt snaží a nevypadaj už zase tak hrozně :)

A dál se budu snažit aby to bylo ještě lepší,ale bojim se,že to nikdy nebude 100% ani 90% :( neni k tomu ta ochota a vybírat si nemůžu(to by jste se pak museli střílet mezi sebou :mrgreen: )

Myšák
Post Reply