Oblékání - francouzská milice

Obchod a výroba

Moderator: Joe

cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by cossack »

Mysakk wrote:Dobře,tak že se shodneme,že popis oblečení je v pořádku.V tom případě(někteří) si nemusí pořizovat nic nového,jelikož střih oblečení byl všude přibližně stejný.
Tohle asi bude ono, ne? http://mysakk.rajce.idnes.cz/manevry_FI ... 11_017.jpg
Jestli k tomu můžu, tak bych se kriticky vyjádřil k tomu tmavšímu kabátu. Šosy se spínaly akorát u vojenských kabátů (pokud je mi známo) ale tohle není kabát uniformy. Dále má špatně zkombinované patky a manžety na rukávech, a jestli dobře vidím - límec by tam taky neměl být. A asi by měl mít víc vypasovaná záda. Hnědý kabát je víceméně ucházející.
Celkově mi to oku nelahodí, bo je to jaksi divně namixované. Civilní kabáty, k tomu vojenské kamaše, bílé kalhoty, navrch tuque. Provizorium z toho čiší na dálku. Oceňuju ale, že mají nákrčníky nebo kravaty. To je hodně opomíjená věc.
Třeba pro srovnání tady http://mara77.rajce.idnes.cz/Bitva_Cech ... n_2010.JPG bych taky mohl zkritizovat kdeco (asi hlavně proto, že ty věci celkem detailně znám), ale jako celek to působí daleko daleko lépe.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Mysakk »

Tak toto jsem přesně na mysli neměl.Ale když už jsme u toho,ano máš pravdu.Moc se v uniformách nevyznám,ale taky my ten tmavý přišel divný.Ale majitel toho kabátu je jako u většiny(z těchto tří) Pepa Buchta(v pravo)
Ke kamším asi jen to,že jsem koupil nějaké sukno tak jich pár bude už vypadat lépe(bohužel tito tři asi jen tak ne)Bílé kalhoty by neměl být zase takový problém.Myslímže s čeho si je kdysi udělali takové je měli.To bych moc neřešil.
Ale hnědý kabát jsem myslel např.tento:
Attachments
Resize of Stará Libavá 2008 219a.jpg

Myšák
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Kopnuty_konem »

Mysakk wrote:Tak se mi dostala do rukou kniha"Vojenské odívání" a tam píšou o fr. milici toto:
"Francouzská milice měla na rozdíl od britské jednotný oděv stanovený předpisem-vypasovaný kabát evropského střihu,zpravidla hnědý,vestu a kalhoty ke kolenům.To vše kombinováno s kanadskými typy oděvů-vlněnými čepicemi,dlouhými pletenými šálami a pletenými podvazky kamaší."
Tak teď v tom mám trošku guláš.V tom případě se celou dobu tady bavíme o "kanadské milici".Tak že někteří z mých lidí jsou oblečeni v pořádku podle tohoto předpisu.
Naše miliční jednotka tedy bude složena z francouzské a kanadské milice.
Teda pokud někdo nenapadne věrohodnost této knihy .
Jake obdobi ma pani Kutilkova na mysli, sedmiletku, pise neco konkretnejsiho? Jinak mam pocit, ze celou dobu se tady bavime o francouzske milici (rozumej tim padem kanadske) protoze na obdobi FIW bych jeste nerozlisoval mezi francouzi a patriotickymi kanadany 19.st.
Taky me trochu mate informace o jednotnem odevu milice stanovenem predpisem? Na to jsem nenarazil...
Dohledal jsem, ze jakesi jednotne "uniformy" mely mistni "mestske milice" tzv. Milice bourgeoise ktere mely na starosti hl.bezpecnost konkretnich mest, pry pomahaly s hlidanim valecnych zajatcu a sporadicky se zapojovaly i do primych vojenskych akci (napr.obrana Louisbourgu).
User avatar
Vitouš
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Tue 27. Oct, 2009 19:21
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Vitouš »

Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by cossack »

:? A co práva menšin, to ti Vitano nic neříká?
User avatar
Vitouš
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Tue 27. Oct, 2009 19:21
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Vitouš »

menšiny a právo? :badgrin:
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Kopnuty_konem »

Tohle by tu chybet nemelo, predpokladam, ze souliers de boeuf se delaly stejne:
http://www.onf.ca/film/bottes_sauvages/
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by nataniel »

Tak to je iný borec. Veľmi zaujímavá technika šitia bez ihly.Pokúsim sa ju aplikovať na lesácke mokasíny. Zaujímalo by ma z čoho vyrábal tú niť.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Dano
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Dano »

Kopnuty_konem wrote:Tohle by tu chybet nemelo, predpokladam, ze souliers de boeuf se delaly stejne:
http://www.onf.ca/film/bottes_sauvages/
Tak toto je uplna parada. Co som sa minuly rok natrapil na tych kanadskych krpcoch a za vela to nestalo. Som to odlozil na dobu ked budem mat viac informacii a je to tu. Si ma uplne zachranil, bohovsky dokument a riesi vsetky otazky. Dakujem. =D>
User avatar
Morrigna
Nováček
Nováček
Posts: 9
Joined: Wed 20. Oct, 2010 5:18

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by Morrigna »

nataniel wrote:Tak to je iný borec. Veľmi zaujímavá technika šitia bez ihly.Pokúsim sa ju aplikovať na lesácke mokasíny. Zaujímalo by ma z čoho vyrábal tú niť.
Vypadá to, že klasická lněná dratev, na konci se zapletenou prasečí štětinou a zajištěnou smolou.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: Oblékání - francouzská milice

Post by nataniel »

Kedysi dávno som na jednom lesáckom taborení započul, že na strane francúzov bojoval aj nejaký škót, aj tam padlo nejaké meno, ale už si nepamätám. Neviete niekto o koho išlo ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Post Reply