Předměty denní potřeby

Obchod a výroba

Moderator: Joe

User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha

Post by Mysakk »

Samozřejmě,že Buckskining neni nejdokonalejší knihou.Ale jsou tam zajímavý návody na spoustu věcí...od výroby prachovnic,loveckých brašen až po stavbu třeba teepee...Některé popisy např. Nůž do boty se nosil v botě atd. jsou opravdu směšné :biggrin: ale jinak jsou to hodně dobrý knížky...a jak píše Joe:šlo tu o kotlíky a ty tam jsou opravdu dobový....jinak další knížky kde se dá najít spousta zajímavých věcí tak jsou katalogy od Prestona z USA např.

Myšák
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

A další zvědavá. :wink: Kde si nechat ušít stan, aby to nevyšlo na ukrutný peníz ?
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha

Post by Mysakk »

Spící Medvěd:Zkus to na www.spacaky.cz je to firma Condor z Berouna a řek bych,že ceny jsou celkem slušný,stačí tam zavolat nebo poslat mail a poptat se....já mám od nich jehlan 3 m výška a základna 2,40x2,40m i se skládací středovou tyčí za 3.500 i s dopravou,což je slušný...firma FAM ho prodává bez tyče skoro za 6000,- :?

Myšák
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Díky, to zkusím.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

SpiciMedved wrote:A další zvědavá. :wink: Kde si nechat ušít stan, aby to nevyšlo na ukrutný peníz ?
Condor je skutečně jeden z mála. další byl myslím STANAP. Mám trochu přehled, protože dělám ve firmě co vyrábí stany, ovšem turistické :-/ Kdyby někdo potřeboval, tak zařídím LH-slevu :c)
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha

Post by Mysakk »

Pampaliny:To jsem měl vědět před dovolenou a mohl jsem třeba ušetřit :lol:

Myšák
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Škoda, co by jsi říkal slevě tak 15 - 20 %? A přitom jsme v turistických stanech v ČR nejlepší :-) Ale to sem nepatří, tak raději mizím, ať mě nějaký traper neskalpuje :c)

p.s. Právě tohle je oblast, kde by si lidé stejně zaměření mohli pomoci. Proč neušetřit a neinvestovat to do LH, že?
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Taky můžete skusit Doktora (Parafín) Kontak pošlu v řípadě zájmu do pošty. Většinu našich stanů dělal on a za rozumný peníz. A hlavně ví co a jak - je členem TC.
Tím ale netvrdím, že ostatní jsou mimo hru :wink: Docela by mne zajímalo porovnání a hlavně, Doktor má jednu vadu. Šije když má náladu, čili stan může být do týdne a také do roka :badgrin:
Joe M.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Ten kontakt prosím pošli. Jinak do Condora jsem včera volal a poptával jsem jehlan 2,4x2,4x2,5 s vyklápěcím předkem. ( jako má Karel s Alikem ) a předběžná cena cca 3000,-. Nevím kvalitu, ale celty na podsadové stany šijou dobré.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha

Post by Mysakk »

Kvalita záleží na materiálu a tim pádem na tom pro jaký materiál se rozhodneš.Ten jehlan co mám já je dobrej,už jsem ho vyzkoušel i v bouřce a drží :lol:

Myšák
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Me sil doktor francouzske Acko s kulatou absidou a dal jsem za nej 3000 Kc. Kvalita dobra. Tyce uz jsem poridil za par korun z nasad na hrabe a zbytku instalaterskych medenych trubek
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Počítám, že ozkouším toho Condora, Beroun je kousek. Zajedu k nim a skouknu materiál a jejich jinou práci. Mluvil jsem nejspíš se šéfem a říkal, že takovéhle atipické zakázky dělá osobně.
User avatar
Mysakk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 183
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Slatina,Praha

Post by Mysakk »

Nejdřív si tam zavolej a dohodni se aby tam byl přímo "on" Takhe jsem si vyřešil ten jehlan.A osobně je to vždycky lepší a když mu to ještě nakreslíš tak to bude uplně super.
A ani mu to netrvá nijak dlouho.

Myšák
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

My jsme se vedle bavili s Pampalínim o impregnaci - máte vy nějaké zkušenosti s LH impregnací plátna nebo jak se to vlastně dělalo "u vás a za vás"?
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

SpiciMedved wrote:Ten kontakt prosím pošli. Jinak do Condora jsem včera volal a poptával jsem jehlan 2,4x2,4x2,5 s vyklápěcím předkem. ( jako má Karel s Alikem ) a předběžná cena cca 3000,-. Nevím kvalitu, ale celty na podsadové stany šijou dobré.
To se mi zdá (Condor) jako slušná cena. (Poslal jsem ti na něj číslo na mobil!)
Joe M.