Předměty denní potřeby

Obchod a výroba

Moderator: Joe

nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Nataniel: neustále urguju, snad je z toho dědka vymámím brzo :-)

Bol by som teda rád ak by si ma informoval. Určite by bol záujem.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

cossack wrote:Feldflašky: teď budu tři zadávat. Je to nový výrobce, nevím jak to bude vypadat, kolik budou stát, jestli bude ochoten dělat další.
Víc snad budu vědět na manévrech.
Taktiež by som poprosil o informáciu.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Vedel by mi niekto poskytnúť kvalitné informácie ohľadom topánok s prackou / črievičiek / z obdobia sedmiletky. Rád by som videl nejaký náčrt strihu topánok a celkovo nejaký pokec ohľadom týchto topánok. Potrebujem to pre obuvníka aby si to vedel predstaviť ako to má vyrobiť. Ďakujem
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice

Post by peggy »

Peggy, Trappers´Corral
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice

Post by cossack »

Ty Vitanovy střevíce se momentálně nechávají dělat za 3000,- sakumprask i s přezkou a ocvokovanou podrážkou. Švec je vcelku ochotný, už to má v ruce a objednávku i s oměřením lze vyřídit mailem, cena je dle mého velice lidová. Vitana sice kdysi prskal, že to je model na napoleoniku a že my by jsme měli mít vyšší potpatek a kdesi cosi, ale když jsem to vizuelně porovnával s několika výrobci ze Států neviděl jsem rozdíl.
Pokud ovšem Natanieli trváš na svém řemeslníkovi, máme z nějakých Ospreyů obrázek střihu těch střevíců, tak to zkusím někde dohledat a pošlu Ti to.
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Je to jak psal cossack, ceny mírné, obsluha vzorná. Taky se mi jedny tvoří. Já si myslím, že větší problém než střih bude kopyto.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Ono tento obuvník šil pre mňa podľa obrázku z katológu botasky, ktoré nosím úž druhý rok a sú uplne perfektne. Preto by som to skúsil u môjho obuvníka. Cena za tie črievičky je dobrá, super je že sa ním dohodneš aj cez mail ale predsa to chcem skúsiť cez môjho obuvníka.
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

Docela ma zaujala polná fľaška v armyshope, ktorá mi dosť pripomína feldfĺašku zo sedmiletky : http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0

a dalšia podľa mňa pre nás zaujímavá vecička : http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0
Old

Post by Old »

Podle fotky ta flaška vypadá dobře, ale mám pocit že smaltovaná konvice je záležitost pozdější doby.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice

Post by peggy »

No, byl bych veeelmi opatrný - smalt v této podobě je nejméně 2. pol.19. století.

Jestli můžu něco doporučit, jděte skutečně cestou snahy o autentičnost - vyhnete se oprávněným připomínkám.
Peggy, Trappers´Corral
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Joe »

Jak píše Peggy - vyvarovat se - pak se toho blbě člověk zbavuje :( . Nebo jinak. Jak jsme zjistili, tak hobbysté v USA smalt sice tolerují, což nás zmátlo. Teprve později jsme měli možnost zjistit podrobnosti, a fakt je ten, že smalt se začal masivně používat až když se začalo dělat nádobí a pod. ve velkém z plechu, a to bylo jak píše Peggy až v druhé půlce 19. století. Přesněji v době kombojska tím byl trh doslova zamořen - jenže až v kombojsu :wink:
Čili kdo dělá dobu do cca r.1860 by měl na smalt zapomenout. Toleruje se to, ale není to OK. (a naopak, kdo dělá divokej západ by měl do smaltu jít :wink: )
Ce mne překvapilo je to, že pozink je naopak OK. :?
Joe M.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Nataniel: Já tu smaltovanou britskou flašku chvíli nouzově taky vozil, jelikož jsem ji měl doma. Tvarem a velikostí je podobná, jen jsem ji obšil dekou, aby ten smalt neráždil na první pohled. Při první příležitosti jsem si ale pořídil správnou. Tedy poučení: koupě smaltované lahve je zbytečná investice!
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

No veď čákam, kedy sa ozveš, že fľašky sú na svete a hneď si jednu objednávam.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves

Post by Vitous »

Nataniel: ode mě se lahve nedočkáš, já jsem zadal výrobu "bojlerů". Zkus Jardu RR
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Post by nataniel »

OK, trošku som sa zmýlil :oops: