Předměty denní potřeby

Obchod a výroba

Moderator: Joe

naklon
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Mon 28. Dec, 2009 21:31

Re: Předměty denní potřeby

Post by naklon »

co já vim, tak se dřevěný misky napouštěj lněnym olejem běžně, ale přece jenom miska je něco jinýho než ta tykev, jo a když jsme u toho, nevěděl by někdo, kde za dobrou ccenu sehnat včelí vosk?
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Re: Předměty denní potřeby

Post by cossack »

Já chodím do včelařských potřeb a vyžádám si poškozené mezistěny nebo zlomkový vosk. Většinou tam něco takového za cenu surového vosku mají.
naklon
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Mon 28. Dec, 2009 21:31

Re: Předměty denní potřeby

Post by naklon »

díky půjdu se poptat
Tita Iuventia Martia
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 64
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha 2
Contact:

Re: Předměty denní potřeby

Post by Tita Iuventia Martia »

Ahoj,
ja mam veselou historkkuohledne jedne kazdodenni potreby: kartacku na zuby :-) U FC sutlera jsem si koupila na reenactment ACW dreveny kartacek na zuby: tedy, alespon to tam psali, ze je to kartacek na zuby. Partner si vybral ten kostenny a udelal dobre. To, co prislo mne totiz nemelo rozmery katacku na zuby, ale tak kartacku na boty a nebo kartacku na zuby pro kone :D

Titvs Iventivs Martivs

Castra Romana, o.s.

www.castraromana.cz
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Re: Předměty denní potřeby

Post by Vitous »

Tita Iuventia Martia wrote:Ahoj,
ja mam veselou historkkuohledne jedne kazdodenni potreby: kartacku na zuby :-) U FC sutlera jsem si koupila na reenactment ACW dreveny kartacek na zuby: tedy, alespon to tam psali, ze je to kartacek na zuby. Partner si vybral ten kostenny a udelal dobre. To, co prislo mne totiz nemelo rozmery katacku na zuby, ale tak kartacku na boty a nebo kartacku na zuby pro kone :D
Stejné upozornění jako ve zbraních - toto není chat, ale diskusní fórum. Veselé příhody pls sem:
http://www.livinghistory.cz/phpbbforum/ ... m.php?f=16
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Kopnuty_konem
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 105
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy

Re: Předměty denní potřeby

Post by Kopnuty_konem »

Lahve, porcelan, otviraky, dzbany, pohary etc. 17-18.st.
http://www.scribd.com/doc/54568665/Drinking

hnedle vedle bryle, pouzdra, lupy, optika 18st.
http://www.scribd.com/doc/51595383/Hive ... le-Lecture

a jeste stany, material a prislusenstvi 18.st
http://www.scribd.com/doc/51258154/THE-TENT-ARTICLE
naklon
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Mon 28. Dec, 2009 21:31

Re: Předměty denní potřeby

Post by naklon »

chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se lněným olejem na ředění olejových barev od umtonu , jestli se dá použít na napouštění jídelních potřeb, a nebo jestli do něho něco přidávají?
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Předměty denní potřeby

Post by Radovan »

zdravím
s ředěním barev nemám zkušenost
na jídelní dřevěné nádobí bych použil pár kapek olivového oleje, ale lněný olej se také dá použít, já ho používám na pažby
naklon
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Mon 28. Dec, 2009 21:31

Re: Předměty denní potřeby

Post by naklon »

Radovan wrote:zdravím
s ředěním barev nemám zkušenost
na jídelní dřevěné nádobí bych použil pár kapek olivového oleje, ale lněný olej se také dá použít, já ho používám na pažby
díky za radu, jde o to, že mi lněnej olej došel a nemůžu ho nikde sehnat, kromě toho od umtonu ve výtvarnejch potřebách,
ten olivovej olej určitě vyzkouším, už jsem ho spolu s octem používal na opravy starýho nábytku, a tam funguje perfektně
nataniel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 216
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hnúšťa

Re: Předměty denní potřeby

Post by nataniel »

Všetci používate plachtu v rozmeroch 2,8 x 2,8 m. Teda aj ja :-) . Avšak pre jedného táborníka mi to príde s odstupom času na výpravu zbytočne veľké a preto ma napadlo, či niekto z Vás používa aj plachtu menších rozmerov a aké s nou má praktické skúsenosti. Ja rozmýšľam nad plachtou o rozmeroch 1,6 x 2 m.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Radovan
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 122
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Předměty denní potřeby

Post by Radovan »

zdravím ,
na zabalení a překrytí věcí asi dobrý,
ale nebude to na přespání malý?
mato
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Tue 03. Nov, 2009 17:43

Re: Předměty denní potřeby

Post by mato »

naklon wrote: Mon 15. Jul, 2013 14:21 chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se lněným olejem na ředění olejových barev od umtonu , jestli se dá použít na napouštění jídelních potřeb, a nebo jestli do něho něco přidávají?
akú farbu potrebuješ? ak hnedú, tak najlepšie fungujú z prírodných farbív orechové šupky (nie škrupiny), ak sa jedná o malé predmety, ľanový olej zohrej, predmet daj na chvíľu do mrazáku a po pár minútach ho vlož do zohriatého oleja. Olivový olej by som na to nepoužíval, nemá také vlastnosti ako ľanový, alebo orechový olej
Post Reply