Luky, šípy, kopí a pod.

Zbraně a Vojenství

Moderator: Joe

User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

cossack: ty to nevíš, ale já jsem ofiko byl přijat mezi pejsky, abych prý mohl legálně mydlit Indiány když nebudou chtít poslouchat :badgrin: a to nehovořím o tom, že jsem maskovaný medicinman :-#
Joe M.
tokugawa
Nováček
Nováček
Posts: 1
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by tokugawa »

Nevím, co zašívaný luk, ten můj je z přední strany polepený hovězinou. Jednak ta kůže funguje podobně jako šlachy, zpevňuje luk, a jednak když se mi zlomí, což už se stalo, aspoň díky té kůži nedostanu lukem po tlamě :o)
No a v neposlední řadě je to velmi pěkné z hlediska designu. Téměř se mi chce říct "africké" :o)
traperbob
Nováček
Nováček
Posts: 5
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by traperbob »

Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky
Contact:

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

traperbob wrote:Tak tady něco přidám.
http://traperbob.rajce.idnes.cz/luk/#album
To je podle jaké předlohy?
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
traperbob
Nováček
Nováček
Posts: 5
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by traperbob »

dal jsem si do goooooglu penobscot bow a nebo stačí od setna kniha lesní moudrosti tam je taky popsán dvojitaj habrovej luk.
awe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 331
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by awe »

Pro Penobskoty naprosto typická záležitost která mě vždycky fascinovala... zajímaly by mě nějaký praktický postřehy jak to funguje?!? Hlavně jsem se vždycky bál toho spoje těch "dvou luků", neboť je tam poměrně malá plocha a jsou k sobě jenom přisazený naplocho...
traperbob
Nováček
Nováček
Posts: 5
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by traperbob »

no já to řešil dvouma kolíkama a lepidlem,ale dá se to sprostě přišroubovat,tak jsem to měl při zkouškách.Podle dosavadních skušeností ten tvrdší luček tomu dá ten prvotní kopanec a ten měkčí luk to dotahne.Dobré je na tom to,že šponováním těch tětivek mezi luky jde štelovat síla ramen.
traperbob
Nováček
Nováček
Posts: 5
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by traperbob »

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Luky, šípy, kopí a pod.

Post by Knecht »

Nevím, kam to hodit - zkoušel někdo vyrábět a hlavně použít indiánský štít ze surovky vytvarované a zesílené napařením? Mám na mysli klasický návod od Wanbliho v Hau Kóla, určitě jste to četli. Už o něm uvažuju léta, ale zatím nějak nebyla příležitost. No a teď mám nějakou surovku, tak bych to zkusil a adaptoval to na RS.
Zajímalo by mě jednak, jestli ten návod funguje a druhak jestli to něco vydrží. Dík.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Post Reply