Zbraně - od křesadla po opakovačku

Zbraně a Vojenství

Moderator: Joe

User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Hlad: No, nevim, jestli bys tu repliku ukecal - ma to tormentacni znacky na hlavni a pokud to bude skutecne nekdo, kdo se orientuje...
Hlad

Post by Hlad »

Je to dokonalá replika... :-D Ale máš pravdu, že by se to blbě okecávalo. Holt, ted je tam ten uzvařený obal... :-(
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

Pravda je, ze ja se jistil povidackou o tom, jak jsem promachal obal (coz nakonec byla pravda) a ze jsem nechtel tu zbran balit do mokryho hadru, ale ze jsem v pripade nutnosti ochoten vyhovet litere zakona i za cenu nehorazne koroze hlavne :-).
At to uzavreme, je pravda, ze pokud ses v kostymu a nedelas vylozene nejaka alotria, ve vetsine pripadu ti bude noseni nezabalene zbrane trpeno.
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

Moje všeobecná zkušenost:
1) něco jiného je zákon a něco jiného je praxe
2) policajt si většinou buď nevšimne, nebo si nechce přidělávat práci, pokud je rozumný kašle na to a nebo je dokonce fanda a spíš se zeptá, kde se co děje (docela časté)
3) větší opruz bývá od různých ochranek, lesní stráže a podobných bastardů jejichž členové mají někdy manýry jak PS-VB
4) pokud bych neměl zbroják, peču na to, protože je to max. přestupek a dá se stím něco dělat i v případě maléru - bohužel jako držitel ZP nechci mít záznam o přestupku na úseku zbraní :-(
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Hlade, ano, popsal jsi přesně, jak postupovati v takovýchto případech! Leč co si budeme říkat :) teorie je jedna věc a prakce druhá :? Jenže myslím, že tu pleteme hrušky s jabky do kupy. Holý fakt je, že zbraň má být ve futrálu a zde můžu jedině radit "tvářit se nechápavě, překvapeně a já myslel že to pro tyto zbraně neplatí atd..." :wink: Máme také kliku ještě i v tom, že jsem přesvědčen, že u ládovaček si nebude 99% policajtů jistých jak to je :lol: Zatím stačilo drze tvrdit, že pokud je nám známo, tak to neplatí pro tyto typy zbraní a zatím!!! vždy odešli, či spíše to pohotově převedli na neformální pokec jak to střílí a pod. :) Co ale dodat k Vitanovi? "Nedráždi hada bosou nohou!" :wink: Jo, ale bacha na lesní stráž!!! Tam je to horší. Dokonce jsme se úředně dotazovali na výklad! Pokud jsi v honidbě (a v lese jsi vždy v nějaké), tak ti ji na rozdíl od Policajtů mohou skutečně zabavit (a dělají to)! Paradoxně dostali větší pravomoce než mají policajti (proto jsem se dotazovali, neb. jsme si mysleli, že to nemůže být pravda a JE!) :roll:
Joe M.
Hlad

Post by Hlad »

Josep, ale zapoměl jsi napsat, že ti ji nemůžou vzít násilím i když k tomu neptřebují důvod. PČR ti je vzít může i násilím, ale zase k tomu musí mít důvod. Navíc, když je ve futrále a není vidět, že je to zbran, tak mi nemůže nic zabavovat a na nejeho dotaz já nemusím odpovídat.
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

Post by Vitous »

No v lese je holt zahodno se lidem vyhybat. Pokud narazis na lesni straz, myslim, ze je tu trosku prostor pro vyjednavani, ze pokud bys sel pytlacit, nevezmes si takovou "nespolehlivou" a napadnou flintu a uz vubec se nebudes tak napadne oblikat (historicky kostym). Jiste ze muzes narazit na debila, pak uz nezbyde, nez rict ja vam ji nedam, ale muzeme jit na policajty. Rekl bych, ze si to rozmysli a pokud ne, prece jen na policajtech mas dalsi nadeji, ze to zase ukecas, pripadne odneses s malymi nasledky. Pokud i zde narazis na debila, Buh te chran .-))
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

Takze kdyz to shrnu je to tak, ze pokud uz vedome porusujes zakon a neses flintu bez futralu, je to o lidech... ;-)

docela nevypocitatelny 8)
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Hlade, škoda že tu není Doktor :? Vysvětli by Vám to lépe než já. Tady není přece otázka, zda se ti podaří či nepodaří někoho ukecat, ale o to, co je a co není už možné. A nebyl bych si tak jistý, že myslivec ti ji nemůže vzít násilím. Já už si to přesně nepamatuji, ale je tam něco o tom, že stačí PODEZŘENÍ a mají právo ti dokonce lést kamkoliv (do batohů do stanů apod.)! Právě na to směřoval náš dotaz! Jaksi se nám nezdálo, že by mohli mít až takové pravomoce, když policajt na to potřebuje dovolení od soudce. Odpověď byla ta, že jaksi našim zakonodárcům to asi uniklo, ale skutečně jim tuto pravomoc dali. A bacha pánové, ne jen lesní stráž, ale toto právo mají všichni řádní myslivci v katastru své honidby. Fakt je, že jsem se u nás v praxi zatím nesetkal, že by to někdy uplatnili, ba že by se o to vůbec pokusili. Jenže je také fakt, že u nás se zatím uplatňuje mít vše povolené, včetně hajného a spol, čili oni o nás vědí a povolili nám pobyt, tak že se tu nepředpokládá, že by jsme byli až tak drzí a pyltlačili, když oni vědí kde nás hledat. A Vitano, pokud narazíš na klasického zakoplexovaného vesnického vředa? Navíc vědomého si, že je v právu? Co pak tu nebyli průsery, že klidně odbouchli i člověka?
Joe M.
Hlad

Post by Hlad »

JOE, to je právě info od Doktora. Ten radil, zvolit v takovém případě pasivní existenci... či jak se to... :-)

Ale taková pravomoc není moc dobrá... :-( Já bych ty naše posrance nejraději nakopal do hader... za takovou práci...
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Vždyť to říkám pořád. Dělat ze sebe nechápavého blba :P
Joe M.
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

Joe, i policajt, když je podezření žes třeba nedovoleně ozbrojen ti samozřejmě může lézt do kapes, ruksaku, etc.... něco jiného je prohlídka doma, k tomu je samozřejmě nutné povol. soudu, ALE pokud je v ohrožení život, zdraví nebo majetek občanů taky tam může, resp. musí vletět....
ad nimrodi, sou to většinou alkoholická paka....u nás dokonce jednou "lovec" když číhal na kance, postřelil syna místního hajného, který(syn, ne hajnej) s dalšíma děckama sáňkoval na cestě ( v lese) - naštěstí kulka jen profrčela stehnem....
Hlad

Post by Hlad »

Jura: Kdepak, PČR nemůže vniknout bez povolení do bytu. To můžou jen hasiči a plynaři, když je podezření na požár či únik plynu ;-)

A i osobní prohlídka není jen tak, musí se o tom sepsat protokol atd. Není to jen, ukaž kapsy, ruksak...
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ba ne Hlade, Jura má pravdu! V případě prodlení mohou cokoliv, leč je tu pro ně jeden problém :wink: 3 x běda, pokud by se ukázalo, že se mýlili!!! Pak je to průser jako barák, který může stát policajta i místo (finanční postih ho nemine). To vým přímo od polocajtů! Oni se proto doslova bojí této možnosti využít :) Petr Úd je totiš vždy připraven a ochoten jim to osladit :P Nimorodům a ochrankám ale toto nehrozí (ochranka tě ale nesmí šacovat a pod.- to jen aby jste mne nechytali za pysk - uvádím jen pro úplnost :) )
Joe M.
Hlad

Post by Hlad »

JOE. Já jsem zase měl info, že bez povolení nesmí nic ani poliši v USA, proto tam v těchto případech vyráží dveře chlap v hasičské uniformě... :-) A všiml jsem si toho i ve filmech...
Post Reply