vyroba kuli

Zbraně a Vojenství

Moderator: Joe

Post Reply
User avatar
Vitous
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 494
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Tišnovská Nová Ves
Contact:

vyroba kuli

Post by Vitous »

Jak již bylo napsáno, takto se lijí broky. Kule se lijí do kleští (formy). JInak s broky nemám zkušenost ani s litím, ani se střelbou.
Vitana sgt. Compagnies Franches de la Marine
User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno
Contact:

Post by Spící Medvěd »

Nerozčiluj se, všechno nasvědčuje tomu, že s tímto stylem lití nemá nikdo zkušenosti :wink:
Doktor

Post by Doktor »

Broky se lijí klasicky z věže cca do průměru 4,5mm přes síta, je k tomu potřeba věž několik desítek metrů vysoká- ve Vlašimi je to dominantní stavba a má myslím cca 50m vysoká. Olovo musí mít leguru která vytvoří extrémní povrchové napětí a i tak je potřeba dole vodní bazén. S tou legurou si nejsem jistý-antimon? Jistou variantou jsou tzv dunsty což ovšem nejsou kulaté broky, ovšem technologie výroby je obdobná až na tu věž. Domnívám se dokonce, že to co se do češtiny překládá jako sekané olovo budou častěji právě dunsty.
Kule z věže z výše uvedených důvodů lít nejdou a pokud se nějaké pokusy činily tak to nikdy nepřešlo do fáze průmyslové výroby.
cossack
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 665
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pozořice
Contact:

Post by cossack »

K tomu "sekanému olovu" - náhodou jsem narazil na obrázek, kde je cosi označené jako Swan Shot a to by mohlo být ono.
Image
Boreš
Nováček
Nováček
Posts: 43
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Plzééééň
Contact:

Post by Boreš »

ahoj, jsem úplně mimo mísu, ale napadlo mě, že by Vás to mohlo zaujmout
http://aukro.cz/item369809088_kleste_na_liti_kuli.html
User avatar
peggy
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice
Contact:

Post by peggy »

Doktor to píše přesně - jinak výška věže se zkracovala později tak, že se vzduch foukal proti zespodu ventilátory.
Peggy, Trappers´Corral
Post Reply