Page 1 of 1

Howe´s Infantry

Posted: Tue 17. Jul, 2007 7:52
by Savlis
Pánové hledám jakékoli info k 55th of Foot - Howe´s Infantry v Americe, sedmiletka.
Našel jsem nějaké reenactorské weby ale žádná velká hitparáda, něco je v Light Infantryman of the Seven Yrs War - N. America od Ospreye, něco by mělo prý být v RR od Ospreye ale ten nemám, Google docela mlčí tak budu vděčnej za každý zdroj....

Posted: Tue 17. Jul, 2007 8:35
by cossack
Hele, ho
http://regiments.org/regiments/uk/inf/055-757.htm
oni totiž páni lordové s těma numerama regimentů velmi rádi čas od času zamíchali.
A to si nemůžeš vybrat něco normálního? Něco o čem se všude píše? Na druhou stranu ten regiment byl založen ve Skotsku, tak to ti přičítám k dobru. Teď budeme bratranci, Chorvate :biggrin: .

Posted: Tue 17. Jul, 2007 9:37
by Savlis
Nemáš náhodou nákres s rozměrama, popřípadě rozumné fotky belly boxu? V čem nosili zbytek munice? Měli ještě nějaký local made shooter´s bagy a rohy?

Vůbec nějak nechápu smysl belly boxu když jsou na některých obrázkách chlapi s b. boxem i patrontaškou... :)

Posted: Tue 17. Jul, 2007 11:46
by cossack
Tak tohle si myslím je docela slušnej obr.
Image


A určitě by se našly i další

My máme pouze jednu řadu, takže to můžu doma změřit a Ty už si to upravíš. Image

Monogram na překlop mám zpracovanej pro řez šablony.
Na konkrétní dotaz do států, kde se nosilo další střelivo nám bylo sděleno, že určitě ne ve sporranu(při běhu by to dóst bolelo) ani v haversacku(bo by se to umastilo o jídla). Takže u standartní výbavy nám zbývá jen knapsack.
Střelecké brašny a prachovnice se zaváděly u řadových jednotek jen zvolna(vždyť známe ty zkostnatělé důstojnické kádry) a především tam kde byly časté střety s indiány - prostě zjistili, že to má při tom způsobu boje něco do sebe. Při hledání materiálů jsem narazil na interpretaci v tom smyslu, že plukovník Henry Bouquet byl jedním z těch důstojníků, kteří se zasadili o změnu taktiky boje v koloniích a pod jeho velením byly zaváděny takové věci jako tomahawky, prachovnice, atp. Ale žádnou dobovou citaci jsem o tom nenašel.
Proč se používal belly box i s prachovnicí netuším.

Posted: Tue 17. Jul, 2007 12:15
by Savlis
No Howeova pěchota prej právě fungovala podobně jako RR, musím o tom hodně dohledat, nicméně právě ty odchylky od výstrojního standardu u nich asi byly.

Co se toho belly boxu týče, opasek je přes něj? Tzn, že se nosí mezi tělem a opaskem?

Našel jsem přímo na amerických stránkách této jednotky tohle

Image

mám to chápat že má jednu překlopku (víko) vnitřní a pak tu velkou vnější? Je to trošku jiná konstrukce, nevím jestli kosher a nevím jestli to není náhodou velká "patrontaška" přes rameno a ne belly b..

Posted: Tue 17. Jul, 2007 12:46
by cossack
U nás mají věšinou všichni (i RR)poutka na opasek na zadní straně. Ale na originálech jsem viděl právě poutka zepředu a i na těch lepších obchodnických webech jsou ty poutka vpředu. Po konzultacích jsme dospěli k závěru, že to bylo kvůli tomu, aby se jim to tenkrát nevytrhávalo při velkém namáhání,čehož jistě vojenský život v koloniích poskytoval dostatek. Zatím to tak mám udělané jenom já - nijak to nezavazí, na druhou stranu to ani nesplnilo co jsem od toho očekával, a totiž, že se mi cartrigebox nebude na řemeni přetáčet kolem podélné osy. Asi to vyřeší širší řemen.
Pokud máš doloženo, že fungovali podobně jako rangers(uvidíme co na to Milan), tak bych se prachovnic a podobných výstřelků nebál.
To na obrázku vypadá spíš jako patrontaška přes rameno, už jen podle těch proporcí.
A belly box by byl nejspíš tvarovaný do oblouku.

Posted: Tue 17. Jul, 2007 14:32
by Armin
http://www.fifedrum.org/crfd/BD_1R.htm

Jen můj malý příspěvek ohledně 55th Regiment of Foot... předpokládám, že většinu už víš, ale kdyby náhodou...