bitva Malešov

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Viktorie, ClaryAldringen

Post Reply
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

bitva Malešov

Post by Bryennios »

To Korouhev: tak jak vam dopadla bitva? A nejaky obrazky by nebyly?
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Fotky

Post by Viktorie »

Tak tu je první várka fotek:

http://ante.i-net.cz/malesov/
Viktorie
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

zatím několik snímků http://wothanburg.cz/~jura/Malesov/
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Tak vám dávám všanc fotkovou všehochuť od mého bratra, který po příkazu foť to všechno, vyfotil opravdu skoro všechno a hlavně mám pocit, že všechny:-) Nechybí ani fotky nových ukrajinských Ondřejových zaměstnankyň (slangově Jelena verze 2.0, 2.1 a další) :twisted:
A nakonec jednoduchá otázka: Která slečna se mému bratrovi líbila nejvíce? 8)

http://ante.i-net.cz/malesov
Viktorie
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Ahoj lidičky, neberte prosím, to co Vám chci napsat jako osobní útok(to bych se vyjadřoval k tematu na schermu) :evil: Jen mám pocit, že to mohutné poplácávání po ramenou není na místě. Byl jsem se podívat na Malešově jako divák a jel jsem tam hodně natěšený. O to větší bylo moje zklamání. Možná jsem přijel v nevhodný okamžik, možná jsem měl smůlu a to nejlepší neviděl, ale to co jsem viděl mělo do " oživlé historie" daleko. Definitivně katastrofální bylo šermířské "vystoupení, kdy jsem již nevydržel a zbaběle prchnul. Nemělo scénář, nemělo herců a nemělo špetku šermu.
Můj názor je, že pro LH je odpovídající dobové vybavení jen nutný prostředek nikoliv cíl. Diskuze na téma tkaničky(viz scherm) mi přijde ve světle prožitého a viděného zoufale a směšně komická.
Oceňuji Vaši snahu, ale opravdu, to co jsem já viděl nijak zvlášť skvělé nebylo.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Můžeš upřesnit lépe, CO jsi viděl? Vystoupení Výkvět českého žoldnéřstva ve dvoře před tělocvičnou? Nebo některou ze tří dějství bitvy odehrávající se na nádvoří a parkánu tvrze? Nebo snad pohádku O měsíčníku..... taktéž mimo LH sekci ve dvoře?
Viktorie
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

A ještě si dovolím jednu kousavou: Kubova poznámka - "tak si myslím, že se nám to povedlo" je podle tebe mohutné poplácávání???
Viktorie
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

cert: pripadne uved nejake svoje vystoupeni at je srovnani... ;-)

ale hlavne - BUD KONRETNI - na akci sem byl ale z toho co pises absolutne netusim na co narazis, ale mozna to je ucel.....
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Klídek, klídek nic ve zlém... To, že máme rozdílné názory je snad normální . Nebo je to zakázané?
K vystoupení: byl to ten " Výkvět". :twisted: A byl pekelně špatnej. Fakt bych rád našel cokoliv co by zasloužilo alespoň známku průměrné , leč nic. Když už nebudu řešit dobovost a vybavení( např.velitel s holým otřískaným mečem v ruce a bez pochvy u pasu) tak sám šerm byl půvabnou ukázkou kydličení bitevního( terminus technikus) doplněného o dokonalé baletní prvky(např. otočka v rámci zahájení boje) to vše okořeněno absolutní nefunkčností krytů a seků. Herecké výkony odpovídaly školní besídce prvního stupně základní školy.
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Viktorie wrote:A ještě si dovolím jednu kousavou: Kubova poznámka - "tak si myslím, že se nám to povedlo" je podle tebe mohutné poplácávání???
Narážím na diskuzi na schermu a tam uváděné příspěvky. Píšu svůj komentář sem protože jsem se zařekl, že na scherm už nepolezu. Tady aspoň vím s kým se bavím a doufám, že to má smysl.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

cert: myslim ze v klidu sem, kdybys byl takhle konretni uz ve svym puvodnim prispevku tak narovinu reknu ze tohle vystoupeni sem nevidel ... tudiz nemohu soudit..
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

abaddon:až na čestné vyjímky nevystupuju, prostě mě to nebaví a hlavně nemám rád secvičování. Navíc je dost lepších šermířů (což rozhodně neznamená, že se srovnávám s výše uvedenými pány), tak proč bych dělal něco v čem nejsem dokonalý :twisted:
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

No čerte ještě budu reagovat. Co se týká dle tebe mizerné kvality vystoupení skupiny Bravus, tak přiznávám, že tvůj názor nesdílím, ale větší prostor k tomuto bodu bych přenechala členům tohoto sdružení. Co se týká tvé poznámky, že je normální mít rozdílné názory, ano to je normální, ale je skutečně vhodné začít kritiku konstruktivně a cíleně, takže se nediv, reakcím. No a pokud se tedy vrátím k tvé původní nastřelené kritice, tak k té bych si dovolila následující. Abychom zatraktivněli akci pro diváky, byla akce rozdělena na část dobovou a nedobovou. Pokud se ti tohle rozdělení nelíbilo, můžeš ho kritizovat, taktéž můžeš kritizovat prohřešky proti LH v dobové sekci, ale přijde mi velmi nefér kritizovat tímto způsobem vystoupení pro diváky v sekci k tomuto určené, kde se pohybovali běžné stánky, gril s klobásami apod. Ráda bych od tebe slyšela hodnocení na vlastní Jarmark v prostorách nádvoří a tvrze.
A pak bych se ještě ráda zorientovala ve tvém vkusu kvalitního šermu - můžeš mi prosím nahodit pár jmen, která podle tebe představují kvalitní šerm i herecké vystoupení v ČR - ať vím s čím srovnáváš.
Viktorie
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

No ještě konrétně: přijel jsem se podívat na: středověký trh s řemeslníky, kramáři i různými šejdíři. .. ... Zkrátka vše je připraveno tak, abyste se na jeden den ocitli v minulosti a viděli, kterak mohl ve středověku probíhat zapovězený jarmak… :( tak to jsem neviděl ani omylem. Těch pár stánků, opečené buřty, vodní dýmky hned u vlezu, oblečení lidí, jistě z doložených látek, leč rozhodně ne sváteční... Totální absence produktů, které byly pro jarmark typické(zem. plodiny zvířectvo, výrobky pro domácnost....
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Viktorie: tak toho rozdělení na LH a zbytek jsem si nějak nevšiml a nebo jsem nepochopil, že brána je dělící bod. Učinkující se volně pohybovali po celém prostoru a tak mi nedošlo, že venku před branou může být šunt a mám hodnotit jen to co je uvnitř. Sorry.
Kvalitních šermířů je dost a dost a v porovnání s " výkvětem" by uspěl ledaskdo. Takže budu li jmenovat lidi jako je Petr Vytopil, Žákáč, Borek Belfín a Berouni vůbec, Roman Spáčil a Merleti.... tak je vybírám jen proto, že jsou lepší než já, a proto, že bys je snad mohla znát.
Post Reply