bitva Malešov

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Viktorie, ClaryAldringen

Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

A tos došel jen k čajovně a pak se otočil a šel zpět??? A do prostor nádvoří tvrze jsi došel???
Kritice se nebráníme ale konstruktivní. Takže ano máme tu konstruktivní bod - Bravus je podle tebe šermířskej odpad. Ale pak mi jediný z tvých bodů nepříjde odpovídající skutečnosti. Svátečně oblečení lidé se na jarmarku vyskytovali, kramář byl, řemesla taky, trochu toho zemitě materiálního produktu též. Tak kde je to podle tebe špatně?
Viktorie
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Hele klííííd. Čert říká svůj názor, je možné nesouhlasit, žádat upřesnění, ale nemá cenu se vztekat.
Pokud nepochopil rozdělení na dvě části, asi nebylo dostatečně výrazné - zkuste to příští rok jinak!
Zeptejte se, jaká další řemesla by si představoval, a pak je zkuste sehnat.
Jeden nespokojený divák vám dá většinou více nápadů pro zlepšení než sto spokojených, kteří pohladí ego.
Jste hrdí na svoji akci, to je v pořádku, ale naučte se dříve než my přijímat kritiku .-) Akci i vám to jen pomůže.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Melkele: nevztekám se, ale chci upřesnit trochu nejasné informace, které tady čert napsal. (nechci psát nepravdivé, ale má to k nim už hodně blízko)
(a kritiku přijmout většina z nás umí 8)
Viktorie
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Podivejte se na to takhle. Byli jsme na stejné akci? Snad ano. Viděli jsme to samé? Asi ne. Můj pohled je pohled alespoň trochu poučeného návštěvníka. Tvrdit že lžu, nebo jsem slepý je sice možné, ale nic to nezmění na podstatě mého názoru. NELÍBILO SE MI CO JSEM VIDĚL, A NESPLNILO TO CO JSEM OČEKÁVAL NA ZÁKLADĚ INFO, KTERÉ POSKYTUJETE V PROPAGAČNÍCH MATERIÁLECH A TŘEBA I NA TOMTO SERVERU. Může Vám to být lhostejné , může Vás to nas..., a mě je celkem fuk co s tím budete dělat. To už je na Vás. Svůj přístup k LH jsem si definoval(a vyprávěl ho třeba na tom nádvoří Wotanovi).
Takže hodně zdaru a plác plác po rameni.
Váš čert
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Můžeš mi tedy dát jasnou odpověď zda jsi skutečně neviděl cituji: "středověký trh s řemeslníky, kramáři i různými šejdíři?"
Viktorie
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

Teď jsem si projížděl Vaše vlastní fotky abych se upamatoval a fakt neviděl. Je tam pár lidí za stolama, mladý šlechtický synek se učí plést košíky a podobné žánrové obrázky, ale jarmark jsem neviděl ani na Malešově ani na fotkách.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

cert: jak pises co ti tam chybelo... za zemedelske plodiny lze povazovat myslim i koreni a ovoce tam nabizene... ze tam nikdo nehandloval s konma nebo kravama je celkem pochopitelne ... takze mi tva kritika prijde ve stylu toho rceni o hledani hole kdyz chces biti psa...

urcite je co zlepsovat, a myslim si ze Malesovaci urcite neusinaji po teto akci na vavrinech, ale svymi projekty dokazuji ze chteji jiti dal a tak se vzrustajici tendence da vice nez ocekavat (jedna se teprve o treti rocnik a zmeny k lepsimu jsou od toho minuleho zcela jiste patrne)... urcite je fajn nejaka zpetna vazba ale ne uplne v tom stylu ktery tu prezentujes ty...
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

melkel: děkuju ti náčelníku, že si se mě zastal.... Fakt nemám potřebu škodit, to bych svoje názory ventiloval jinde a jinak. Jak jsem řekl už na Malešově : " ...Tak nejlepší co můžu pro tuhle akci udělat je to, že reportáž na českýšerm nenapíšu..."
cert
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by cert »

abaddon: můj názor je a zůstane jen názorem. Ale je to něco co těžko změním, když to co jsem viděl bylo takové jaké to bylo. Na začátku jsem napsal, že jsem byl na Malešově jen krátce a že jsem měl možná smůlu. Tak se toho držte a chcete-li tvrďte, že všechno ostatní bylo skvělé.
Já už nemám co bych k tématu dodal.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

to je jeste ponekud absurdnejsi....

ze mas nazor ti nikdo nebere, ze na zaklade chvile co si tam stravil, si sam pro sebe odepises akci je taky v pohode... ale ze na zaklade toho odepisujes tu akci celou a jeste bys o tom chtel psat clanek? to mi zustava rozum stat...
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Souhlasím s Melkelem, že se zbytečně "čertíte" :mrgreen: Pochopil jsem z toho ponaučení i pro naše akce. LH a neLH musí být dost jednoznačně odděleno. Osobně bych takového kritika uvítal taky (pokud je samozřejmě ochoten/schopen konkretizovat). :mrgreen:
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Pampalíny: jen vysvětlení pro tebe a ostatní co tam nebyli, aby jste si mohli udělat jasný obrázek jak to bylo fakticky odděleno a na základě toho ohodnotit, zda to bylo či nebylo dostatečné. Po průjezdu vesnicí přišli diváci na malé náměstíčko obehnané moderními stavbami s malou rotundou. V tomoto prostoru stáli mobilní toalety, stánky s neLH věcmi, čajovna, buřty a také zde probíhala vystoupení. Dále divák pokračoval cca 50 metrů ulicí mezi domy až k dřevěné palisádě, prošel branou (zatím provizorní) a octl se na nádvoří před tvrzí. Na tomto místě bylo rozestaven na plakátech propagovaný jarmark. Bráno z pravé části tam byli tito lidé: kameník otesávající překlad, zahrada, kuchyně, keramik točící keramiku na středověkém kruhu, výrobce košíků, kovář, pak prostor na kterém hrála kapela, dále brníř, ovocnářka, švadlenka, kramář. Na tržišti se dále pohybovala ozbrojená "garda", žebrák, majitel tvrze a chvilkově i karbaníci. Vě věži předváděl své umění mistr písař.
Ještě jednou chci říct, že jsme otevřeni kritice. Některé věci sami víme, že máme zlepšit, některé nápady rádi uvítáme, některé nápady jsou dobré, ale v prostorách které máme k dispozici nerealizovatelné. Toho se nebojíme. Jen co se týká čertových příspěvků - některé jeho poznámky se diametrálně lišili od skutečné "expozice" na jarmarku a to potom nemohu brát za kontruktivní kritiku. Kdyby přišel s tím, že osazenstva jarmarku bylo například málo, mezi počtem diváků zanikali a některé kvůli tomu přehlédl, dá se s tím do budoucna něco dělat a rádi takový postřeh uslyšíme.
Viktorie
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Děkuji za vysvětlení :-)
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Dovolím si také přidat pár postřehů, avšak předesílám, že jsem na akci nebyl - jen jsem si prohlédl fotografie, což je moc málo na to, abych se mohl k této akci vyjadřovat jako k celku. Mám však tu smůlu, že jsem ujetej na detaily, řekl bych „provozního“charakteru. Na níže připojených fotkách jsem našel pár drobností, které určitě nejsou nijak tragické, u naprosté většiny účastníků tím akce jistě nijak neutrpěla, ale bylo by dobré se je snažit pro příště vychytat. Prosím, neberte to jako kritiku, spíš jako dobře míněnou pomoc, protože sám vím, že to vůbec není jednoduché uhlídat. :)

tácky, přepravka, pytel s dřevěným uhlím ap. - je ale možné, že je to v době před či po akci
Image

současná sekerka (s modrým nátěrem?)
Image

hrnčířská hlína(?) v igelitu (jde to alespoň zakrýt hadrem), plast. kelímek, jakási sklenice
Image

smetáček ještě s kódem z marketu, a ty nešťastné brýle...
Image

zase tácky na buřtíky (stačí se s tím někde schovat)
Image

a tohle je asi mimo hlavní prostor, nicméně krom nedobové keramiky se mi nelíbí ty bedny v nezakrytém stanu, což platí obecně
Image
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

ta hlina byla fakt v hadru ... cestny pionyrsky...
Post Reply