Žoldnéři z českých zemí

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Viktorie, ClaryAldringen

Post Reply
User avatar
Felix
Nováček
Nováček
Posts: 2
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Žoldnéři z českých zemí

Post by Felix »

Zdravím všechny!
Docela rád bych se dozvěděl více o žoldnéřských oddílech pozdního středověku. Jedním z důvodů je zájem zahrát si takového žoldnéře na bitvách a druhým důvodem je sehnat pár dalších materiálů k ročníkové práci. Sehnat informace o jednotlivých akcích, kdo byl a za jakých okolností se stal žoldnéřem, není až zase takový těžký úkol (pokud Vás někdo dobře vede).
Mnohem těžší je sehnat určitá vyobrazení žoldnéřu z dané doby. Proto Vás všechny prosím, jestli byste byli ochotni pomoci a navést mě správným směrem. Pomůžete tak nejen mně, ale i lidem, kteří by v budoucnu měli zájem o roli žoldnéře.
Předem mockrát děkuji.
Last edited by Felix on Thu 28. May, 2009 8:46, edited 1 time in total.
User avatar
BidakII
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 462
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Žoldnéři z českých zemí

Post by BidakII »

Nechci vypadat jako hnidopich, ale pokud tě zajímá období vrcholného středověku, měl by ses zeptat tam. Jinak existuje pěkná německá monografie, která se zabývá českými žoldnéři v německých službách, ale to je pozdní středověk, takže bohužel mimo tvůj zájem :? .
User avatar
Felix
Nováček
Nováček
Posts: 2
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Žoldnéři z českých zemí

Post by Felix »

BidakII wrote:Nechci vypadat jako hnidopich, ale pokud tě zajímá období vrcholného středověku, měl by ses zeptat tam. Jinak existuje pěkná německá monografie, která se zabývá českými žoldnéři v německých službách, ale to je pozdní středověk, takže bohužel mimo tvůj zájem :? .
Jejej, díky za upozornění, myslel jsem pozdní středověk, ale napsal jsem vrcholný :) . Pokud myslíš Uwe Trespa a jeho dvě knihy, tak ty už mám, jsou to moc pěkné knihy, ale já bych raději právě nějaká vyobrazení, nejlépe odkazy ,cokoliv...
Post Reply