Výstroj těžkooděného jezdce a jeho koně

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Viktorie, ClaryAldringen

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Víte, založil jsem na tohle téma vedle ve společných tématech, protože mám pocit že téma tohodle auditka je jiné a nemělo by se to tolik zvrhávat od koňské výstroje a přitom je to téma, které nesouvisí jen s pozdním středověkem a nemyslím si ani, že je úplně nesmyslné a marné. Zkuste to prosím tam a tady si ty nepatřičnosti zlikvidujte.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

W:
co kdybys tam tyhle příspěvky přestěhoval? Nebo nemáš pravomoc? Bylo by to nejjednodušší .) SiG
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

ok, také přivítám ty koňské řemenyna které ani ve finále ani nedošlo. Mám nějaké od Klučiny,ale koukám, že zde máte lepší zdroje.Pokusím se sem nějak dostat fotky mého nového sedla, abyste ho mohli rozcupovat :biggrin: .Včera ho nám přivezl sedlář.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Já na to nemám pravomoc, nemám tu tak vysoká práva všude - vyžádal jsem si je jen tam kde je potřebuju. Ale i kdybych měl - ta debata tam nějak začala a asi by vypadalo divně, kdyby se tam fláklo naráz tohle. Ale si říkám že když se to tu promaže a začnete debatovat tam, nic tak hrozného se nestane ne? :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

W: vidím jako mnohem lepší řešení přesun, páč já už to znova psát nebudu, formulace a konkrétní věc je dílem stavu myslí té chvíle... když se ztratí nit tak už nic. Takže buď to vše smazat a budeme dělat že se nic nepsalo. Nebo to tam přesunout. Ale chodit někam a pokračovat v něčem co už je v podstatě domluvený jinde nemá smysl...
Zase mi přijde hloupý aby tyhle naše názory zmizely kdesi v prázdnu...
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Tak to smažte :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
ClaryAldringen
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 135
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha, Plzeň
Contact:

Post by ClaryAldringen »

Dobře zpátky k řemení - já při tvorbě toho svého budu vycházet zejména z tohoto obrázku:

Image
Sepsal Boží slovo ve slovanském jazyce aby mohl sobě svěřené duše snáze poučovat. Žádal je, aby zpívaly kyrie eleison, a vysvětlil jim jeho význam. Ti zlotřilci to však zesměšnili a zkomolil na ukrivolsa, což v naší řeči znamená v křoví stojí olše.
group.mercatores.cz
Martin
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Český Brod

Post by Martin »

Siegfried wrote:W:
co kdybys tam tyhle příspěvky přestěhoval? Nebo nemáš pravomoc? Bylo by to nejjednodušší .) SiG
Když se tak dívám na moderátory pozdního středověku, tak jaksi kamsi zmizeli. ....
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Martin wrote: Když se tak dívám na moderátory pozdního středověku, tak jaksi kamsi zmizeli. ....
Já se o křeslo moderátora několikrát ucházel. Na truc, že jsem ho nedostal, jsem začal spammovat (třebas jako teď) :p Teď už bych ho ani nechtěl. Stejně brzo předám Brodec někomu jinému a internet bude pro mě příležitostný oddech.

Mrkvoslav tu nebyl, jak je rok dlouhej a Syky není internetově aktivní vůbec. Viki je na to sama. Však už jsem ji informoval -trochu to tady prý promaže, až bude mít čas.
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

Radim Vaňousek wrote:
Martin wrote: Když se tak dívám na moderátory pozdního středověku, tak jaksi kamsi zmizeli. ....
Já se o křeslo moderátora několikrát ucházel. Na truc, že jsem ho nedostal, jsem začal spammovat (třebas jako teď) :p Teď už bych ho ani nechtěl. Stejně brzo předám Brodec někomu jinému a internet bude pro mě příležitostný oddech.

Mrkvoslav tu nebyl, jak je rok dlouhej a Syky není internetově aktivní vůbec. Viki je na to sama. Však už jsem ji informoval -trochu to tady prý promaže, až bude mít čas.
Vaňousku, jsme velký kluci a promazat se umíme sami, není tu žádnej prudič, kdyby měla bejt Vikina užitečná tak ať spíš offtopiky přesune do fora co udělal Wothan .)
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Eifel wrote:Máš v mnoha věcech pravdu a doufám,že příjde doba kdy budu moct dělat toto hobby fakt dobře.Jsem rád, že jsem si to pěkně vyříkali a doufám že když budu mít dotaz tak mě nepošlete hned dopr....
Tak proč si k vystupování, kterým se živíš, nedohledáš skupinu, která dělá tvé zájmové období dobře. Tam se můžeš realizovat a zároveň se dostaneš ke všem potřebným informacím :wink:

To pruzení neber osobně, většina z nás si tak dříve lecos okecávala a tak nám to dnes s odstupem přijde o to pitomější :wink: Sám "nedělám" LH, jenom si postupně uvědomuji, že bych chtěl mít své vybavení podle dobových předloh a ne vymyšlené. Mimo jiné i proto, že přes všechny dobré nápady prostě nevymyslíme v rámci hmotné kultury nic lepšího, nežli naši předkové a pokud si myslímě že ano, pak to překvapivě "neladí" se zbytkem :badgrin:

souhlas s promazáním :wink:
Ich dien!
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Siegfried wrote:
Vaňousku, jsme velký kluci a promazat se umíme sami, není tu žádnej prudič, kdyby měla bejt Vikina užitečná tak ať spíš offtopiky přesune do fora co udělal Wothan .)
O tom, že jste velký kucí nepochybuju, ale určitě se nikomu z vás nezobrazuje možnost mazání příspěvků. Nicméně s přesunem OT souhlasím.
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Tak proč si k vystupování, kterým se živíš, nedohledáš skupinu, která dělá tvé zájmové období dobře. Tam se můžeš realizovat a zároveň se dostaneš ke všem potřebným informacím :wink:



No, to není tak jednoduché. Jelikož už jsou pro mně Štvanci takřka rodinný podnik a přece jenom máme možnosti zázemí o jakých se nám ani nesnilo ( vlastníme šermírnu a kolega má i vlastní jezd. areál ), ale spíš se pokusím to dělat dobře sám. Jde mi v základě o to to děla věrohodně, i když v některých věcech musím použít i něco jiného jelikož ty věci ještě nemá. Mám asi deset různých helemic a furt je to málo. ale snd se k tomu dopracuji i díky takovým fandům jako jste vy na tomhle fóru. Musím přiznat, že někteří z vás mají věci které b se dali dát určitě do muzea.
Eifel
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 78
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Eifel »

Pár fotek nového sedla. foceno dnes odpoledne narychlo s půjčenou dekou a nedodělanými drobnostmi.
www.dolezal12.rajce.net nebo přes vyhledávač na rajčeti - album -feron
Last edited by Eifel on Tue 28. Oct, 2008 19:44, edited 1 time in total.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Nezapoměl jsi na odkaz? :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply