Wroclaw 1300 - cesta Elišky Rejčky do Čech

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Tak tedy ano :biggrin: .
To já bych jel. Šlo mi jen o to jestli to mám vzít sebou. Ale když říkáte...Jsem asi moc velký puntíčkář :roll:
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

Post by Bohuslav »

:twisted:
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

No a ty aby jsi se nepřidal viď :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

Post by Bohuslav »

Řeším opět to samé jako s Ilzou ,ale co s mou hůlkou a roztrhanými botkami se vejdu kamkoliv. Nejspíš bych jel také přidal.
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Bohuslav wrote:Řeším opět to samé jako s Ilzou ,ale co s mou hůlkou a roztrhanými botkami se vejdu kamkoliv. Nejspíš bych jel také přidal.


Je to poselstvo, Bohuslave, ne přehlídka roztrhaných bot. Je otázkou reprezentace každého pána obléci svého služebníka, který ho doprovází. Ti ostatní zůstávají na tvrzi a makají :badgrin:
Takže chceš-li jet, rád tě uvidím - jako dobře oděného sluhu, nebo vojáka (i lehkooděnec může být čistý).

Nevracíme se z pole, jedeme si pro budoucí českou královnu - i nejposlednější voják bude mít vyčištěnou helmici a čistý oděv. Tolik nás tam nepojede, abychom si mohli dovolit brát bezprizorní drny :wink:
Ich dien!
User avatar
Bohuslav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 654
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Teplice/Praha
Contact:

Post by Bohuslav »

Neboj já se nějak vyšvihnu.ale hůlku si vezmu a stádo předám hlídačovi. http://www.medievaltymes.com/courtyard/ ... tm27rd.gif (1s.17,20)
Image V ničem, co vykládám, si nečiním nárok na vymezení pravdy, ale pouze vymezení vlastního názoru.Abélard
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Bohuslav wrote:Neboj já se nějak vyšvihnu.ale hůlku si vezmu a stádo předám hlídačovi. http://www.medievaltymes.com/courtyard/ ... tm27rd.gif (1s.17,20)
:wink:
Ich dien!
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Andre »

Jůůůůůů, já tam chci taky!!!!

Bohužel asi nebudu schopen dát dohromady dostatečně reprezentativní vlastní družinu... ujal byste se někdo bezvýznamného bretonského budižkničemu, jakožto velice užvaněného a zbabělého příživníka ve své družině :wink: ?
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

To by asi mohl Maršálek...já bych si nikdy nedovolil takovou povýšenost, jako nabídnout vlastní pohostinství :) Už proto, že jsem formálně podřízen Maršálkovu domu.

Tak či onak, byl bych rád, kdyby se přihlašování pohlo kupředu a lidé opravdu napsali do příslušné debaty, zda-li pojedou a v jakém počtu. Ideální by bylo s Maršálkem na sněmu probrat detaily, je-li nutno, a bezodkladně po víkendu začít psát...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Arannka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 113
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Arannka »

Myslim, ze pan z Rican, oceni tvou pritomnost sve druzine. A rekla bych ze se ti s nami muze libit. Kachnu sebou sice tentokrat neupecu, ale u jinak se u nas vzdy ji a pije dobre. :lol:
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Navíc tím průměrný věhlas jeho družiny u dvora stoupne asi tak o 100% :twisted: , toho bys, André, mohl využít a nechat se najmout a vydržovat :twisted:

A jestlipak pán z Říčan ví, že to znamená i odpovědnost. Odpovědnost za Andrého a všechno, co dokáže se svými pijanskými kumpány (např. mnou) v rozjařenosti napáchat :)

PS: Aranko, pošli mi na vlky nebo na sněm mou helmu, prosím, ať ji můžu výhledově třeba prodat.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Posadowski
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 155
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Bohuslavice nad Metují
Contact:

Post by Posadowski »

Andre wrote:... ujal byste se někdo ...?
Posadow se ještě nevyjádřil. Samozřejmě ani já nemohu zůstat stranou tak významné události a k cestě za novou královnou se připojím. I moje choť jistě bude dobrou společnicí mladičké královny a pomůže jí ukrátit dlouhé chvíle na cestě. Leč moje družina disponuje více dámskou společností než udatnými hrdiny. Takže Bretonče, chceš-li nést barvy Posadowa, pokud nebudeš moc vyvádět tak nejsme proti, doufám, že mé panoše přiučíš jen dobrému...
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

v neděli 5. října je svaté Elišky...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Arannka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 113
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Arannka »

Kain wrote:Navíc tím průměrný věhlas jeho družiny u dvora stoupne asi tak o 100%.....
Vehlas Ricanske druziny posuzuj az po Turnaji. :twisted:
Prilbu vezmu na Snem a predam Marsalkovi. Dekuji moc za pujceni.
Krea

Přihláška

Post by Krea »

Tímto přihlašuji:
1 ks urozence
2 ks neurozených družiníků
2 ks neurozeného dámského doprovodu k oprašování zbytku družiny
1 ks dobového stanu

V případě, že seženeme druhý povoz, je možné, že se celkový počet zdvojnásobí - a to především u kategorie neurozeného doprovodu. Všichni jsme čistotní, slušně vychovaní, zuby dobré. :)

Stoly, židle, přístřešek atd. máme vlastní. Neurozence do jiných uskupení nepůjčujeme. (Stejně byste je hned vrátili.)
Post Reply