Wroclaw 1300 - cesta Elišky Rejčky do Čech

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

prosím tedy zájemce, aby se přihlašovali sem http://www.livinghistory.cz/modules.php ... pic&t=2214 a tohle fórum necháme na samotnou diskuzi :wink:

Zjevně jsme zapoměli s Kainem upřesnit, že zatím je Wroclaw postavená tak, že tam budou jenom Češi - organizátor nás zve s tím, že nemá Poláky kteří by dělali toto období a byli spolehliví. Mně by se líbilo, kdyby to nebyla jenom česká Wroclaw, ale zatím tam polské protějšky nemáme a je otázka, zda bude organizátor někoho z druhé strany zvát.
Pokusíme se přes pořadatele sehnat pár trhovců.
Ich dien!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Samozřejmě organizátorovi řeknu, že máte zájem o trhovce, ale to je až druhotný aspekt. To totiž záleží na tom, jaká kupní síla jim přijede. Wroclaw dělá primárně RS a věci pozdější nebo univerzální prodávají různí nezávislí prodejci. Ti přijedou tehdy, budou-li mít pocit, že prodají tolik, že se jim to vyplatí. Takže my nejprve zorganizujeme akci a až bude jasné, kdo pojede, jestli vůbec,tak pak se s ním o tom můžu bavit. Takže prosím, nejeďte tam s tím, že nakoupíte, to nebude primární účel téhle akce a mohli byste být zklamaní. Navíc i tam, kde řemeslníci přijedou, se stane, že není co kupovat. Na poslední Wroclaw jsem si přivez 6000 na nákupy pro sebe a kamarády - a neutratil ani 1000. Nebylo za co. Nikdy to obchodování není taková idylka, jak to na první pohled vypadá, kdyby byla, dělal by to každý.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Vítek_z_Landštejna
Nováček
Nováček
Posts: 7
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelec nad Labem

Post by Vítek_z_Landštejna »

I já se těším. Předběžně 1+4.

A coeur vaillant, rien impossible
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Jak se tedy nastaví pravidla kvality vybavení účastníků? Myslím, že nehrozí aby zde byla zdravá soutěživost, jako v RS a motivační sebekontrola :wink: .
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Ronšperk wrote:Jak se tedy nastaví pravidla kvality vybavení účastníků? Myslím, že nehrozí aby zde byla zdravá soutěživost, jako v RS a motivační sebekontrola :wink: .
Jako na turnaji - coby organizátoři ručíme s Kainem za určitou úroveň a tak na sebe kontrolu přebíráme my. Nejsnazší cestou by samozřejmě byla účast na turnaji - kritéria jsou stejná. Kdo se nebude chtít turnaje z nějakého důvodu účastnit, pošle nám fotky svého odění a vybavení. No a stejně jako na turnaji, vyhrazujeme si právo veta. Jedná se o akci Dvora, která je za splnění stanovených kritérií otevřená i lidem mimo projekt :wink: Akce je datována k roku 1300 a tomu bude odpovídat odění i vybavení. Protože jedeme tábořit se stany, jsou vybavené stany podmínkou :wink:

P.S. jde nám o reprezentaci a dobrou atmosféru uvnitř našeho poselstva i navenek. Tomu bude odpovídat i složení - jako lidé kteří o nás nestojí nebudou vyhledávat nai společnost, nebudeme my vyhledávat tu jejich.
Ich dien!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Nedobové vybavení musí být skryto tak, aby jej návštěvníci neviděli, tzn. pytle, truhly, zaparkovaný automobil. Je jasné, že se bez nic neobejdeme (civil, petky, někteří třeba spacáky, batohy, sudy piva...).

Co se týče jídla - žádné nerezové tácky a moderní příbory (a podobně), prosím...

Pokud vše klapne, poprosím organizátora, aby zkusil přizvat třeba i menší polskou prověřenou skupinku pro účely družby. Ale protože to chtěl jako ryze českou akci, neslibuju...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Boreš
Nováček
Nováček
Posts: 43
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Plzééééň
Contact:

Post by Boreš »

Jedéééém! (pane Dobrohoste vím že TY znamená MY, ale musel jsem projevit radost a nadšení) :) :) :)
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha
Contact:

Post by narvek »

Dotaz: co přesně zanamená: "Stany musí být pro tuto příležitost vybavené. "
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

narvek wrote:Dotaz: co přesně zanamená: "Stany musí být pro tuto příležitost vybavené. "
kdo nemá svůj dobový stan (jedno zda malý či velký), dohodne se na svém ubytování s někým kdo takový stan má. Pokud nebude stan řádně vybavený, budou se jeho uživatelé plížit pod plachtou, abychom si nekazili pověst sbírkami spacáků, krosen, igelitek, petek, atd. Takže jako obvykle :wink:
Ich dien!
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha
Contact:

Post by narvek »

Jasné, chápu 8)
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
User avatar
Spernak
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Spernak »

Kateřina z Lipé wrote:... ale nemám vlastní stan, tak vás, pánové, prosím, zda bude někdo z Vás ochoten vzít mne s sebou a poskytnout mi přístřeší.
Můj skromný přístřešek Ti paní bude plně k dispozici, zatoužíš-li zavítat. Pro mě je stejně nejlepším ložem bitvní pole, a jako polštář beru si sedlo. (...nebo spávám pod stolem s pulitrem u ucha...)
Boreš wrote:Jedéééém! (pane Dobrohoste vím že TY znamená MY, ale musel jsem projevit radost a nadšení) :) :) :)
TOMUHLE říkám bojový duch a vědomí sounáležitosti! Jak často a čím je tlučeš, pane Dobrohoste, abys´dosáhl těchto skvělých výsledků?
Já ho propíchnu! Je to rychlé a stavovské!
Kateřina z Lipé

Post by Kateřina z Lipé »

Jsi nesmírně laskav, pane a děkuji ti za vskutku šlechetnou nabídku. Již mne svou pohostinností ujistili též Landštejnové, kteří mne nechají přespat ve svém stanu a Kain. Velmi mne vaše pohostinnost těší a beru ji jako projev opravdového přátelství . :)
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Maršálek wrote: Akce je datována k roku 1300 a tomu bude odpovídat odění i vybavení. Protože jedeme tábořit se stany, jsou vybavené stany podmínkou :wink:
Jak moc přesné to bude. Sám za sebe ti mohu s klidným svědomím říci, že na rok 1300 v současné době neodpovídá ni můj plátový kabátec, ni můj helm. :wink: Celou zbroj koncipuji do roku 1330. Tedy o celou generaci mladší. Což je pro mne samotného už dost pokud se jedná o rok 1300 zabroušení do budoucna (zpět by to bylo fuk). Nebudu se tedy nijak čertit pokud jasně projevíš přání se těchto módních výstřelků pro tuto akci zbavit. Tak jak?

Spernak. Často příteli a vším co je po ruce i holou rukou. Již můj otec říkával bij hochu bij. (nebo pij? :? )Těžko na cvičišti lehko na bojišti :biggrin:
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Ronšperk wrote: Jak moc přesné to bude. Sám za sebe ti mohu s klidným svědomím říci, že na rok 1300 v současné době neodpovídá ni můj plátový kabátec, ni můj helm. :wink: Celou zbroj koncipuji do roku 1330. Tedy o celou generaci mladší. Což je pro mne samotného už dost pokud se jedná o rok 1300 zabroušení do budoucna (zpět by to bylo fuk). Nebudu se tedy nijak čertit pokud jasně projevíš přání se těchto módních výstřelků pro tuto akci zbavit. Tak jak?
zjevně jsem zapoměl zdůraznit, že časová tolerance je stejná jako na turnaji, tedy 1275-1350. Rád bych ji ale stáhnul do 1330 :wink:
Ich dien!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Ronšperku, nemudruj a pojeď :) Právě tvou družinu (ale nejen tvou) tam rád uvidím...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Post Reply