Válečnictví stoleté války

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Post Reply
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Válečnictví stoleté války

Post by Maršálek »

schejby wrote:Cau!!! Mam ve skole udelat seminarku na tema Valecnictvi stolete valky... Nevite prosim nekdo o nejakych dobrych pramenech??? Diky moc za kazdou radu
Nevím na kolik si poradíš s dobovými prameny, ale co mě tak napadlo, je tu:

Chantilly, Museé Condé, ms. 65, (Les très riches heures du Duc de Berry), cca 1412-1416

London, British Library, M.S. Harley 4379, (Jeann Froissart, Chronicles), cca 1390

London, British Library, M.S. Royale 20 C VII., (Les Grandes Chroniques de France), 2. pol. 14. st.

London, British Museum, MS. Add. 42130, (Luttrell Psalter), cca 1320-1340.

London, British Library, Cotton Tiberius B VIII., (The Coronation Book of Charles V. of France), cca 1370

New York, The Metropolitan Museum of Art, The Cloister Collection, Inv. Nr. 69.86, (Psautier de Bonne de Luxembourg), cca 1332-1349

Paris, Bibliotheque Nationale de France, ms.fr.1584, (Guillaume de Machaut, Oeuvres), cca pol. 14. st.

Paris, Bibliotheque Nationale de France, ms.fr. 2813, (Les Grandes Chroniques de France), 2. pol. 14. st.


Myslím že literatura ti bude užitečnější :biggrin: pokud si chceš ušetřit práci, doporučuji M. Nejedlého:
ČERNÝ, V.(ed). Staré francouzské kroniky. 1. vyd. Praha: SNKLU, Živá díla minulosti sv. 31,1962, 416 s.

FROISSART, J. Kronika stoleté války. BEJBLÍK, A.(ed). 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1677, 231 s.

GRAVETT, Ch.; TURNER, G. English medieval knight 1300-1400., 1.vyd., Osprey Publishing Ltd., Edice Warrior 58, 2002, 64 s.

KALISTA, Z.(ed). Florentské kroniky doby Dantovy. 1. vyd. Praha: Odeon. Živá díla minulosti sv. 60, 1969, 638 s.

NEJEDLÝ, M. Fortuny kolo vrtkavé. 1. vyd. Praha: Nakladatelství Aleš Skřivan ml., 2003, 426 s.

NICOLLE, D.; HOOK, Ch. Knight of outremer 1187-1344 AD., 1.vyd., Osprey Publishing Ltd., Warrior series 18, 2000, 64 s.

SPĚVÁČEK, J. Král diplomat. 1. vyd. Praha: Panorama, 1982, 276 s.

SPĚVÁČEK, J. Karel IV. 1. vyd., Praha: nakladatelství Svoboda, 1979, 720 s.

WÁGNER, E.; DROBNÁ, Z.; DURDÍK, J. Kroje, zbroj a zbraně doby předhusitské a husitské. 1. vyd. Praha: Naše vojsko, 1956, 492 s.
Ich dien!
User avatar
Opat
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 190
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové - Olomouc
Contact:

Post by Opat »

Četl jste už někdo ty Kovaříkovy knihy? Naposledy tuším 3. díl - Čas stoleté války. Zajímalo by mě jaké to je, ale nemám teď prostor pro osobní zkušenost. Vím že je spíš popularizátor, ale z kvalitnějších, ostatně vzdělání by na to měl. Já od něj četl jen Richarda III. a to se mi líbilo. Jinak kluci z napoleoniky jeho knihy dost berou. Čili ani ten středověk by nemusela být katastrofa
Triarius
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 137
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Trnava, SR
Contact:

Post by Triarius »

Ja som zatial cital prve dve a docela sa mi to pacilo...ziadny vedecky elaborat, ale ani paskvil vycucany z prsta. Ma tam sice nejake tie chybycky, ale inac vcelku dobre a zazivne citanie. Doporucujem...
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Andre »

Souhlas s tím hejhulou nade mnou. Historicky velmi věrohodné a přitom neskutečně čtivé. Bohužel jsem zatím četl jen první dva díly. Už vyšel i ten třetí?
Triarius
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 137
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Trnava, SR
Contact:

Post by Triarius »

ánoáno, práve ho čítam...
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Post Reply