Záležitosti křesťanské víry

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Re: Záležitosti křesťanské víry

Post by Jiři z Holohlav »

Hledám Boží zákony.....věčné silokřivky v horách lidských keců a interpretací - ano to je čistá mystika.
Ženy , proč za ně tak často mluví muži..... i v té svobodné Evropě.Neznám zevnitř jiné kultury a netuším,zda-li by většina žen toužila právě po té naší...
Jse,kdo jsme a jestli si to nebudeme razantně bránit,tak zmizíme zcela svobodně jako led na slunci.

Boj a zase boj nám uchová naši strukturu a naši svobodu!
Obecná všeobjímající intelektuálská svoboda je iluzí stojící proti věčným zákonům platným ve hmotě.
Gott mit uns!
Smrt je smyslem života.
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Re: Záležitosti křesťanské víry

Post by Andre »

Jiři z Holohlav wrote:Hledám Boží zákony.....věčné silokřivky v horách lidských keců a interpretací - ano to je čistá mystika.
Ženy , proč za ně tak často mluví muži..... i v té svobodné Evropě.Neznám zevnitř jiné kultury a netuším,zda-li by většina žen toužila právě po té naší...
Jse,kdo jsme a jestli si to nebudeme razantně bránit,tak zmizíme zcela svobodně jako led na slunci.

Boj a zase boj nám uchová naši strukturu a naši svobodu!
Obecná všeobjímající intelektuálská svoboda je iluzí stojící proti věčným zákonům platným ve hmotě.
Gott mit uns!
Ajaja... to vypadá, že na Marienburgu bylo dneska k večeři něco na houbách... :biggrin: :biggrin: :biggrin:
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Re: Záležitosti křesťanské víry

Post by Ronšperk »

Jiři z Holohlav wrote:Hledám Boží zákony.....věčné silokřivky v horách lidských keců a interpretací - ano to je čistá mystika.
Ženy , proč za ně tak často mluví muži..... i v té svobodné Evropě.Neznám zevnitř jiné kultury a netuším,zda-li by většina žen toužila právě po té naší...
Jse,kdo jsme a jestli si to nebudeme razantně bránit,tak zmizíme zcela svobodně jako led na slunci.

Boj a zase boj nám uchová naši strukturu a naši svobodu!
Obecná všeobjímající intelektuálská svoboda je iluzí stojící proti věčným zákonům platným ve hmotě.
Gott mit uns!
1) Boží zákony. Těch je deset. Jsou to jednoduchá pravidla slušného chování k bližním. Kdyby je každý člověk dokázal dodržovat. Neměli bychom teď o čem tlachat.
2)Ženy, asi pro to že za muže také často mluví ženy. Nemyslím, že by zejména dnes v Evropě byla žena utlačovaná. Mám spíše opačné zkušenosti. A kulturu miluješ tu ve které jsi zrozen a vychován. To je pochopitelné.
3)Nemyslím, že bychom zmizeli. Očekávání apokalipsy bylo, jak jsem četl už kolem roku 1000 a nevyšlo tak hodily 1100 a zase nic a tak to pokračovalo. Naposledy mě takhle přesvědčovala spolužačka na rok 2000. A ono zas nic. Teď to do mě hustí kolegině v práci a pro změnu rok 2012. Tak jsem zvědav :)
4)Boj je přeci úděl. "V potu tváře chléb svůj dobývati budeš"......... A taková dřina to zas není. Takový komár riskuje u každého objeda kejhák a díky Rejdu hladoví, nebo umírá :)
5) Máme intelekt, abychom ty zákony ve hmotě poznali. A zatím se nám to pomaličku daří. Lidstvo jsou borci. Našli energii ve hmotě a až vyrostou z puberty a střílení prakem, vykonají s ní fantastické věci. Malé krůčky jsou znát i teď. Třeba díky jednomu spolu teď hovoříme a přitom je mezi námi stovka kilometrů.

A........Bůh je s námi! :wink: :p
Honor supra Vitam! Image
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Re: Záležitosti křesťanské víry

Post by Jiři z Holohlav »

1.Bůh stvořil ....to i ono...a viděl,že je to dobré....že to funguje.....na ty zákony jsem myslel :shock:
3.Měl jsem na mysli rozpuštění se naší kultury pod působením cizích vlivů .... apokalypsu neřeším..
5.Ano.Rozebráním chrámu však neodhalíme jeho posvátné ticho - zdar ,jdu si ještě chvíli číst ve své druhé bibli - Exuperyho Citadele.
Smrt je smyslem života.
User avatar
maser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 276
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jindř. Hradec
Contact:

Re: Záležitosti křesťanské víry

Post by maser »

Z nejnovějších archeologických luhů a hájů ve Skotsku:

Image

http://www.medievalists.net/2013/03/13/ ... edinburgh/
I smrt před mužem často prchla! Heslo 310. československé stíhací perutě RAF, 1940
http://silva-nortica.blog.cz/
Post Reply