Záležitosti křesťanské víry

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Tak jsem zpět.
Není smrt jako smrt,je smrt šamanská,klinická ,biologická.
Ty časy byly blízko k faraonům,jak ti došli k zmrtvýchvstání?Třeba se nějaká znalost vytratila,stějně jako kalení mědi a další.

Klidně pitvejte dál ,tak život nenajdete i když všechno přesně změříte a rozeberete do poslední molekuly.A dokonce to můžete i sestavit zpět ,život /Boží dech /tam nebude.

Nechat dorůst a z fleku vrátit je hrome rozdíl.Proč bych dělal zázrak ,který bude probíha měsíce,ne-li roky.Logická blbost.A materializovat znovu ztracenou končetinu ,když svým učením /mé království není z tohoto světa/ kladu důraz na duši přechodně sídlící v pomíjivém těle - zase logický nesmysl.

Rozestoupení moře.Nabízí se hypoteza o průletu kosmického tělesa nízko nad zemí.V Egyptě přechodné odstoupení moře,ve středozemí tou dobou výbuch ostrova Santorini a zánik krétské megalitické kultury,zkáza evropských megalitických kultur /co to byl ten čert co prolít od Ještědu k Bezdězu a nechal za sebou kamennou zeď vystydlé lávy/.

Jen houšť - jsem velmi racionální,jenže nepitvám,ale hledám souvislosti a smysl.
Smrt je smyslem života.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Jiri je mi lito ale v ty spouste frazovitych slohovych tvaru co pises nenachazim o mnoho vic smyslu nez v cemkoliv jinem v teto diskuzi.

Smrt je smrt... pokud ozivil mrtveho, je to zazrak, pokud probral nekoho z hypnozy, z komatu ci jine formy "byti" pak to neni zazrak, nebo se takove zazraky stavaji dnes a denne v rukou lekaru (ano, jiste bys mi to mohl vysvetlit tim ze i oni jsou bozim nastrojem nebo zamerem). V mych ocich delaji dobre svou praci.

Hypotezy o zapomenutych formach a postupech taky neberu, i v soucasne dobe ma cirkev pomerne prisne podminky na to jak musi byt zazrak dolozen aby mohl byt nekdo prohlasen za svateho, takze nejake "to mohlo byt" neni na miste.... ano mohlo, ale taky nemuselo, to ze neco nemuzu dokazat ani vyvratit muze a soucasne nemusi byt dokladem cehokoliv

Nechat dorust a z fleku vratit je rozdil? I v pripade treba rakoviny? to jako ze nekdo jeden den nador mel, pak se ho bohu zzelelo a druhy den byl bez nadoru? a nebo ten nador a nebo ta choroba obecne, taky postupne ustupovala? Takze proc by nemohl udelat zazrak ve forme postupneho zlepsovani (dorustani) chybejiciho udu.. Nebo proc teda kdyz se to jeho zastancum hodi tak zazrak ktery zlepsil fyzickou podstatu tela (vylecena lepra, rakovina) je v poradku a pak soucasne argumentujete nesmyslnosti lecby chybejici koncetiny a obhajujete to pomijivosti tela jako schranky na dusi? Logicky nesmysl... ano...

Co se tyce pruletu kosmickeho telesa a rozestoupeni se more.... no pokud neco takoveho skutecne nastalo, hadam ze by to dotycny pisatel prirovnal spise k apokalypse nez k prechodu more s partou kamosu na ceste do zaslibene zeme. A nebo to hodne stylizoval....

Jinak bych dodal ze hledam predevsim ten smysl..
Your freedom will grow each time you say: No!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Rodgir: ztrácím tu přehled jak se sem dívám až večer a přibude tolik příspěvků. Musel jsem to hledat zpětně, ale stejně mi to mnoho nepomohlo obávám se.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

Kain wrote:
Theodora wrote:Takže: proč rakovina ano a chybějící noha ne? Protože se pohybujeme uvnitř přírodních zákonů. A ty prostě vstřebání nádoru umožňují, zatímco obnovu ztracených orgánů v takovém rozsahu nikoli.
A vstávání z mrtvých? Rozestoupení moře? V kterém století přesně je začal bůh dodržovat :mrgreen: ?
Jak jsem psala, není to důležité. Jsou lidé, kterým na tom, že se to reálně stalo, velmi záleží. Já mezi ně nepatřím, takže to nemám nijak promyšlené. Tobě je fuk existence Boha, mně je zase fuk, jestli se moře rozletělo do stran se světelnými a zvukovými efekty, nebo jestli tam žádné nebylo... Pro mě je důležité celkové vyznění příběhu, kterého je tato událost součástí.
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

kdyby byla kainovi (ne)existene boha fuk, asi by ji tu neresil...
Your freedom will grow each time you say: No!
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

JARWIKS wrote:
Takže to mám chápat tak, že nejen v Bibli, ale i v dnešní době si Bůh vybírá podle toho kdo k němu má vřelejší vztah a ke komu má ten vřelejší vztah on?
Tohle je dobrá odpověď:
Jiři z Holohlav wrote:J. Bůh je slunce svítící před chalupou - je na Tobě jak moc otevřeš okenici,Jeho vztah ke všem je konstantní,je na lidech,jak moc ho k sobě pustí.
Ta logika věci je prostě opačně.
V mém pojetí zázraků (samozřejmě existují i jiná) jde o roli, jakou událost hraje v mém životě. Proto jsem dávala ten příklad s Kainovými dvěma hlavami. Ne, že by Bůh na Kaina kašlal, když na Něj kašle Kain, ale Kain prostě čte události ve svém životě jinak... (nebudu mu říkat, že Bůh v jeho životě působí, ať si o tom on myslí co chce, protože by ho to zbytečně naštvalo :mrgreen: )
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

abaddon wrote:Co si mam predstavit pod formulaci "buh j e ve svych planech kompaktni"? na zaklade ceho tak usuzujes? protoze to mi prijde jen jako takova tvoje lidska domenka, respektive proc bych mel verit tomu ze ten kdo ma podle tebe takovou moc stvorit vesmir a vsechno zive se ti sveruje se vsemi svymi plany, pripadne ze by to nebylo takove mnozstvi a forma informaci ze by ti z toho neexplodovala hlava a pokud vychazis jen z toho ze znas nejake jeho zamery, nemuzes objektivne posoudit ze je ve svych planech kompaktni?
a proc by takovy (v planech kompaktni) nemohl byt clovek?
Bonemina wrote: Jsem osoba nevěřící, nemůžu mluvit za Theo, ani kdybych chtěla.
Boží kompaktnost je tuším něco jako axiom, Bůh je ve svých plánech kompaktní, protože je Bůh. Pokud by ve svých plánech kompaktní nebyl, nebyl by Bohem. Buď to přijmeš za své, nebo ne. Pokud ano, tvé argumenty z toho budou vycházet, axiom je pravdivý prostě proto, že je. Pokud ne, budeš se snažit to zpochybnit.
Jo, tak to jde říct.

Samozřejmě, že se mi Pán světa nesvěřuje se svými plány, vlastnosti,... Ale koukám a vidím. Takže například vidím, že přírodní zákony nemá ve zvyku porušovat.

Moc vám nerozumím s tou ještěrkou a uchem ve zkumavce. U ještěrky to tak vždycky bylo, ocásek dorůstá většině ještěrek... na tom přece není nic nepřirozeného? Každý druh má přece svá specifika, není na tom nic zázračného.
A orgány ve zkumavkách jsme prostě pěstovat neuměli a teď to umíme. Vidět v tom zázrak je stejné jako polívat lokomotivu svěcenou vodou. :p
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

promin ze ted budu asi kousavy, ale nemuzu si pomoct, to ze tu predesilas ze neco bude kainovi fuk, nebo ze kain kasle na boha, ze cte ve svem zivote udalosti jinak (jak?), nebo ze by ho to nastvalo?

vy se nejak velmi dobre s kainem znate, nebo ti tohle vsechno povedel buh?

nebylo by lepsi nez ty lidi nejak skatulkovat dat jim sanci se k tomu vyjadrit samotnym?
Your freedom will grow each time you say: No!
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

abaddon wrote:kdyby byla kainovi (ne)existene boha fuk, asi by ji tu neresil...
Ale tvrdí to a já beru své partnery v rozhovoru vážně.
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

abaddon wrote: vy se nejak velmi dobre s kainem znate, nebo ti tohle vsechno povedel buh?

nebylo by lepsi nez ty lidi nejak skatulkovat dat jim sanci se k tomu vyjadrit samotnym?
To jsou takové ty naše Modří už vědí a rýpavé k tomu :twisted:
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Když při hledání kořenů je vyhrabu a důkladně prohlédnu mám náhle v rukách souš,kořeny ztratily svůj smysl.
S logikou je potíž,když chci dojít k poznání ,musím to co je vzít jako logické a hledat vysvětlení.Když pro mne momentálně nevysvětlitelné odmitnu,nikam nedojdu.

Ano, začátek je u Kaina a jeho bratra,proč Bůh oběť jednoho přijal a druhého odmítl?Tato planeta je z ohně a vody ,nejen římský bůh má dvě tváře i Šiva je tvůrce a ničitel .Není života bez smrti - memento mori.

Hledáš Boha - naslouchej velebnému tichu gotických katedrál,šumění potoků,noř se do svého nitra v naprosté tmě......

Jsou spousty cest k Němu,najdi tu svoji......

Ježíš jim řekl ..písma jsou mrtvá ,čtěte v knize života......řekl to znalcům písma!! je jako v pohádce o zlatovlásce ....pro obživnutí nejdříve použij vodu mrtvou a pak teprve živou,opačný postup k životu /věčnému/nevede!

děkuji pánové,po létech jsem se probudil,
padám trochu do transu a tak se to mizerně čte ,je to jako s věštbou

dejte si Exuperiho Citadelu,tam jsem Ho poprvé zaslech
Smrt je smyslem života.
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

abaddon wrote:promin ze ted budu asi kousavy, ale nemuzu si pomoct, to ze tu predesilas ze neco bude kainovi fuk, nebo ze kain kasle na boha, ze cte ve svem zivote udalosti jinak (jak?), nebo ze by ho to nastvalo?

vy se nejak velmi dobre s kainem znate, nebo ti tohle vsechno povedel buh?

nebylo by lepsi nez ty lidi nejak skatulkovat dat jim sanci se k tomu vyjadrit samotnym?
Nemyslím, že se známe extra dobře, ale myslím, že si ty jedovatosti vůči němu můžu dovolit. :)
Když napíše, že mu to vadí, začnu používat jako příklad někoho imaginárního. :-)

(No a krom toho už jsme tahle témata vesměs probrali ve dvou, takže víme, co ten druhý tvrdí. A v této diskusi se reaguje na to, jaké postoje člověk navenek zaujímá, ne, co si skutečně myslí.)
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

Kain wrote: To je jako tvrdit, že teologie je věda :) Anzenbacher že nechává pozdravovat :)

Barbara: taková šifra, aby jen mí pražané rozuměli :)
Tví Pražané Tě kousnou. :twisted:
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Theodora wrote:Takže například vidím, že přírodní zákony nemá ve zvyku porušovat.
kdyz vynecham tedy to tebou opomenute rozestoupeni Rudeho more, vstavani z mrtvych a podobne, jak mi vysvetlis treba to ze sochy krvaceji?

bud je to zazrak a pak porusuje prirodni zakony, nebot socha z mramoru tezko zacne krvacet a nebo se to da dolozit nejak temi prirodnimi zakony a je to jen soubeh nekolika deju, fyzickych a chemickych reakci kteri tobe podobni obratne pouziji pro dolozeni jeho existence, bohuzel zazrak to v tom pripade neni a nejspis se podobne bude chovat jakakoliv jina socha za podobnych podminek
Theodora wrote:Moc vám nerozumím s tou ještěrkou a uchem ve zkumavce. U ještěrky to tak vždycky bylo, ocásek dorůstá většině ještěrek... na tom přece není nic nepřirozeného? Každý druh má přece svá specifika, není na tom nic zázračného.
A orgány ve zkumavkách jsme prostě pěstovat neuměli a teď to umíme. Vidět v tom zázrak je stejné jako polívat lokomotivu svěcenou vodou. :p
tim spis, kdyz to bylo vzdycky u jesterky, tak to tvuj buh umi a jde to zobecnit na jakykoliv zivy organismus, tak proc cloveku koncetina nedoroste (ale jiny figle s uzdravovanim u lidi mu k jeho vetsi slave pripisovany jsou) a blby jesterce, ktera se nemodli a nestavi mu chramy ano
Your freedom will grow each time you say: No!
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

abaddon wrote:
pokud jeden zazrak (napriklad vyleci rakovinu) provede, proc druhy (nova koncetina pro silne vericiho cloevka, ktery ho k sobe pustil, jen mu to pri autonehode fiklo nohu) jeste nikdy nepredvedl, pricemz oboji ji z hlediska tech prirodnich zakonu vlastne mozne... takze tu neuspeje ani argument ze dela jen zazraky ktere neodporuji pravidlum tak jak je nastavil, ze?
Ale přírodní zákon to umožňuje ještěrkám, ne lidem!

Můžeš brát jako zázrak, když se lidem podaří vypěstovat ve zkumavce nohu a přišít ji. Ale nemusíš. Autor pravidel i výjimek je tentýž.

Dřív měli všichni lidé z našeho pohledu exkluzivní biozeleninu, my dneska máme lék na chřipku. Všechno má své výhody a nevýhody. Daroval jim Bůh zdravé jídlo a lidé ho zkazili? Seslal na ně nemoc a lidé na ni dokázali najít lék? Tak můžeš přemýšlet do nekonečna, ale Tvůj život ani život nikoho vedle Tebe to asi nezkvalitní... Je to jak kvedlat čistou vodu.
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)