Záležitosti křesťanské víry

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Barbara wrote:Ronšperk: Mně přišlo přirovnání k dítěti docela vtipné, vzpomněla jsem si na sebe :) , ale skutečně to není příliš korektní, v dobré víře jsi napsal něco, co atheisty, agnostiky i hledající popudí. Já sama bych se ještě poměrně nedávno rozčílila strašně.
No asi ano. Mě samotného by to kdysi asi naštvalo také :wink: .
Tajně doufám, že tam najdou co tam je.
Honor supra Vitam! Image
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

Může mi, prosím, někdo do sms (777175581, můžete poslat z netu) shrnout problém, o kterém mám přemýšlet?
Proč Bůh nekoná zázraky na amputovaných končetinách, ale rakoviny příležitostně zbavuje? Pochopila jsem to správně? Jestli mi můžete formulovat otázku přesně, budu ráda.
Běžím zpět na symposium o sociální etice (taky zajímavé :-) ).


:mrgreen:
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Barbara wrote:Ale teď se chystám na exercicie, tak na mě třeba spadne jabko, až budu meditovat pod stromem a v pondělí Ti odpověď přivezu. :wink:
Snad se neunudíš k smrti :) A podle stylu psaní patříš ke skupině, pro kterou ještě nemám jméno, ale musím ho vymyslet. Zpravidla se jedná o chytrou a vzdělanou dívku, která se zabývá o duchovní stránku svého života, koketuje s budhismem, aby nakonec přešla ke křesťanství, a to v dost pevné podobě (ne jen běžné povinnosti, ale účasti na setkáních, různé kroužky, pěvecké sbory, až kláštery). Je vás podezřele hodně :)

Jeden budhistický kněz mi řekl, že je to tím, že budhismus nedává odpovědi, jestli tvé jednání je správné, ani záruky, že když něco budeš dělat, dojdeš osvícení. Musím to prozkoumat :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Ronšperk wrote:Tak počkej až budeš táta.
A mimochodem, víš, jaký je rozdíl, mezi věřícím otcem a nevěřícím otcem? :wink:
K tomu už těžko dojde...
Ten rozdíl bych dovedl formulovat, jenže to bych tím opět mnoho lidí popudil... Tak to radši necháme být :wink:
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Kain wrote:Zpravidla se jedná o chytrou a vzdělanou dívku...atd atd...je vás podezřele hodně :)
Komentoval bych to mnohem ostřeji :badgrin:
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Rab wrote:
Kain wrote:Zpravidla se jedná o chytrou a vzdělanou dívku...atd atd...je vás podezřele hodně :)
Komentoval bych to mnohem ostřeji :badgrin:
Tak to nedělej. Myslím, že všichni bychom mohli komentovat všechno ostřeji. Nechme to všechno uklidnit.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Rab wrote:
Ronšperk wrote:Tak počkej až budeš táta.
A mimochodem, víš, jaký je rozdíl, mezi věřícím otcem a nevěřícím otcem? :wink:
K tomu už těžko dojde...
Ten rozdíl bych dovedl formulovat, jenže to bych tím opět mnoho lidí popudil... Tak to radši necháme být :wink:
Mne to též zajímá, takže kldině formuluj a pokud nechceš veřejně, ta ktřeba přes SZ (i když teď tu moc nejsem, musím někdy i studovat ) 8)
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Já ne...ale i kdybys to udělal, odvažuju se tvrdit, že Barbara by ti to odpustila. Vypadá tolerantní :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Kain wrote: Snad se neunudíš k smrti :) A podle stylu psaní patříš ke skupině, pro kterou ještě nemám jméno, ale musím ho vymyslet. Zpravidla se jedná o chytrou a vzdělanou dívku, která se zabývá o duchovní stránku svého života, koketuje s budhismem, aby nakonec přešla ke křesťanství, a to v dost pevné podobě (ne jen běžné povinnosti, ale účasti na setkáních, různé kroužky, pěvecké sbory, až kláštery). Je vás podezřele hodně :)
Já mám takové podezření, že se obě docela dobře znají :)
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

To věřím, jenže tolerantní dívky se mi nelíbí - pořád něčemu ustupují...a v životě se pak nedokáží postavit tvrdé realitě...raději mám silné a rozhodné, které se jen tak nenechají :wink:
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

Rab wrote:To věřím, jenže tolerantní dívky se mi nelíbí - pořád něčemu ustupují...a v životě se pak nedokáží postavit tvrdé realitě...raději mám silné a rozhodné, které se jen tak nenechají :wink:
Ve vztahu pak dost často vystupují panovačně až nepříjemě. Netolerance způsobuje už tak dost problémů. A rozhodné NE dokáže zkazit nejeden víkend :biggrin:
Dělám si legraci.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Jistě, ovšem to pouze v případě, když partner je bačkora a nechá se... :wink:
Nikdy jsem ten problém neměl...
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

mám částečně šajn?
ve vlčí hodině
cucáš kar(a)mel
v cukrárně Štajn
Karamazů rodině
ustýláš na postel
pod polštář
a není jen fajn
...
hledat svatozář:-)



řekni "bingo", aspoň trochu :wink:

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

Tak jsem na skok tu, ale předesílám, že jsem nečetla všechny příspěvky poslané sem od půlnoci, jen je přejela očima a vybrala z nich otázku, proč Bůh nenechává dorůst amputované končetiny.

Bůh je ve svých plánech kompaktní, na rozdíl od nás, kteří například zde dokážeme zastávat jeden názor a o pár příspěvků dál jiný. Bůh stvořil svět s určitými pravidly, přírodními zákony, jimiž se tento svět řídí. Proto, když se chce v tomto světě projevit, přírodní zákony spíš využívá než porušuje. Je otázka, do jaké míry jsou v Bibli popisované zázraky popisem skutečných událostí - ale pro tuto diskusi stačí říct, že to vůbec není důležité. Princip zázraku nespočívá v porušení přírodních zákonů, ale ve významu dané události pro člověka. Bůh není čaroděj, který se snaží oslnit "neuvěřitelnými divy". Skutečně je pro pochopení důležité přistoupit (alespoň v této diskusi) na to, že Bůh je partner, žijící s člověkem ve vztahu. Zázrak je to, co významně prohlubuje vztah člověka k Bohu.
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)
Theodora
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 204
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Theodora »

Tím chci říct, že přemýšlení o tom, proč ještěrkám ocásky dorůstají a pejskům nikoli je úplně mimo.

Kdyby Kainovi narostla druhá hlava, logicky si to zdůvodní a ani to s ním nehne.

Když mně ráno zasvítí na polštář slunce, chápu to jako zázrak.

Zázračnost není v neobvyklosti události, ale v jejím významu pro můj život.
"Myslíš, že vzdálenost může dělit přátele? Když chceš být s Rae, nejsi už vlastně s ní?" (R. Bach)