Nábytek

Řemesla a každodenní život

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Nějak takhle:
Image
Honor supra Vitam! Image
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha
Contact:

Post by narvek »

Proto jsou ty "nožičky" v uvozovkách. Přesně jsem nevěděl jak je nazvat. Takže jak vidím možné je obé, nožičky častější.

Jinak na téhle: http://www.greydragon.org/furniture/laneham/index.htm stránce jsou detailní fotky originálu jenž postnul Ronšperk.
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
narvek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 281
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kostelní Radouň/Praha
Contact:

Post by narvek »

A když už jsme tak u toho, nevíte jestli v současné době někdo vyrábí zámky do truhel?

a jen tak OT: http://livinghistory.co.uk/forums/viewtopic.php?t=13409
replika jedné portugalské truhličky z přelomu 12 a 13 stl.
Ken o cukamu nakereba omoru koto ga dekinai.
Ken o cukami nagara daku koto ga dekinai.

Support your local kendo team: http://www.youtube.com/watch?v=a_v3eQKNIDM
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

To by ti měl udělat každý šikovný kovář. Není to ale zrovna levná záležitost.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Post by wolf »

narvek wrote:A když už jsme tak u toho, nevíte jestli v současné době někdo vyrábí zámky do truhel?
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... t=2770&p=6
User avatar
wolf
Site Admin
Site Admin
Posts: 1510
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: P9
Contact:

Post by wolf »

Vladan wrote:Nevíte někdo jak z toho fóra vytáhnout kontakt na toho výrobce zámků? Také bych nějaký upotřebyl.
Vytahnout to nejde, ale kdyz tam kliknes na tlacitko "email", tak mu to nejak posle maila :-)
Romul
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 51
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Romul »

raději mlčim... :)
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Což o to,věci jsou tam pěkný. Jenže dost předražený oproti jiným a leccos na mě působí,tak nějak ........ Přesto chválím.
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Salve, přihlásil jsem se do tohoto fóra, abych mohl reagovat na příspěvky o gotickém nábytku.
Jak již psal Kurik, začínám se zabývat výrobou gotického nábytku (www.gotickynabytek.cz).
Mrzí mě, že někteří lidé vidí mé výrobky jako předražené. Vězte, že v dnešní době není žádná sranda podnikat v řemeslných činnostech. Pokud spočítám náklady na truhlářskou dílnu, rostoucí ceny materiálů, energií, nájmu, pojištění a daní...a přidám počet hodin poctivé práce, nezdají se mi ceny přehnané. Jsem si vědom, že když si někdo nábytek vyrobí pro sebe a své kamarády v pracovní době nebo po práci jako svou zábavu, je cena někde jinde a nedá se jí konkurovat.
Ve srovnání s cizinou (Polsko) jsou mé ceny sice vyšší, ale snažím se, aby můj nábytek byl kompletně dokončený (včetně broušení a povrchové úpravy). Levnější polský nábytek je viditelně strojově hoblován, nebroušený a bez nutné! povrchové úpravy.
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

Kocour: když už si sem vlezl, tak co kdybys na těch svejch webovkách taky u každýho kousku napsal z jakého originálu nebo vyobrazení si vycházel?
Když jednou zkusíte jaký to je s dlouhou dřevcovou zbraní, tak šmrdlání mečíčkem už pak nikdy není co bejvalo...
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Kocour: to teda pěkně kecáš, v Polsku jsou řemeslníci stejní, jako u nás. Někteří dělají špatně, jiní výtečně.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Kocour: Můžeš stokrát naříkat, že to není sranda, to totiž není podstatné - důležité je, jestli za tu cenu najdeš kupce. Ale neříkám, že tvé věci jsou špatné, je to děláno poctivě, jenže český trh je na to asi malý :wink:
User avatar
Vladan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 526
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Strakonice

Post by Vladan »

Popravdě, jak říká Rab, český trh je na to malý a lidé, kteří LH dělají jsou často zruční a radši si to udělají sami, než by zaplatily (i můj případ).
Vítězství nebo smrt!
Kateřina_z_Landštejna
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 431
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kateřina_z_Landštejna »

A ten již beztak malý trh je ještě navíc limitován věkem a rodinnou ekonomikou účastníků.
S tímhle koníčkem buď začnou lidé velmi mladí (na SŠ/VŠ nebo těsně po ní), bez závazků, a postupně do něj nějakou dobu investují. Pak si založí rodinu a směr investic se často radikálně změní.
Nebo lidé středního věku (těch je ale minimum) s již založenou rodinou. Buď jsou dostatečně ekonomicky zajištěni a pak nakupují, nebo nejsou a pak si co jde vyrobí, co nejde, to prostě oželí.
No, a pak tu ještě máme různé levné (případně laciné) dovozy... :?

Solidní český řemeslník tudíž nemá moc šancí a nezbývá mu, než dělat rutinní práci a občas si udělat radost historickou zakázkou. Živit se jen výrobou pro LH a šermíře, to asi moc reálné nebude.
Volo, multum, statim!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Siegfried:
Na tyto stránky jsem mimo jiné vlezl i proto, abych přispěl i něco do tématu. Úvod bylo pouhé povzdechnutí.
Vyobrazení nějaká mám a hodlám je tam i časem dát. Až bude čas. Jiná musím dohledat, neboť jsem se inspiroval pouze překresama v jiných pramenech a některé budou volné variace k dané době.
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Post Reply