Nábytek

Řemesla a každodenní život

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Kain:
Neříkám, že dělají všichni špatně. Dělají jinak a za jiných okolností.
Některé věci se mi taky líbí, ale pojal bych je jinak.
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Rab:
Díky.
Nejen, že je malý ale mrzuté je, že ve skutečnosti nelze LH ani docílit.
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Vladan:
Češi jsou zruční v mnoha oborech. Dříve byly asi zlaté české ručičky možná lepší než dnes. Je jiná doba a s tím nic nenaděláme.
Poslal jsem ti k té pile info. :?
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Kateřina z Landštejna:
Souhlasím v plném znění:-)

Otázkou ještě je co si kdo představuje pod pojmem LH.
Jestli jen vzhled, materiál nebo provedení.
Ovšem ale rozhoduje cena:-)
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Kocour: já si nemyslím že by to bylo ve většině případů nějak extrémně přepálené, jenže já jsem zase ten příklad mizerného zákazníka, protože si tyhle věci dělám sám - jednak mně to logicky přijde levněji, jednak si to udělám tak jak chci a jednak mně to baví :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Kocour:některé zboží si určitě i tady kupce najde. Např. lampy mě přijdou cenově přijatelné (skoro),lože jsem viděl levnější na domácím trhu řádově v tisících (troufám si říct ta samá kvalita i provedení),truhličky dle mého názoru neprodejné. U ostatního zboží jsem si zapoměl udělat poznámku. Samozřejmě tě tato práce neživí,takže nejseš nucen s cenou pohybovat,ale jak je vidno i já si to vyrobím sám,když je to za tyto peníze. A to bych byl jinak i potencionální kupec. O těch lampách popřemýšlím. V každém případě hodně zdaru a když tak dej vědět jak pokračuješ.
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No jo no, já taky někde koupit tu svojí postel na zakázku tak se asi nedoplatím :badgrin:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Malej:
jsem si vědom cen u truhliček ,ale dnes poctivé kování něco stojí a vyjde mi téměř stejná práce na malé nebo velké truhle. U velkejch to už bude přijatelnější. Býčí krví mořit asi nebudu, je to jak jsem zjistil velmi mastné :roll: což je škoda.
Lampičky chci dělat i jiné typy se sklem. Byla by možnost lesního skla což by byla paráda ale nevím nevím....
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Wothan:
taky si dělám gotickou postel, co by jen málokdo zaplatil. Nebesa, řezbyčky,zlaté hvězdičky na nebesech a pár kamínků:-)
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Kocour
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Kocour »

Jinak čmuchám druhy povrchovek té doby. Recepty jsou až od renesance. Ale podle nich prý nelze zjistit,zda to bylo na dřevo, obrazy nebo zdi. Konkrétní povrchovky s poměry a druhy surovin se najdou až v baroku. Tam je to už jasné že je to na dřevo.
Jinak podle nálezů a pramenů se hodně nábytek barvil a maloval. Z pohledu řemeslníka je to logické a výhodnější. Povrch se uzavřel proti vlhkosti a barva mnohé zakreje. Krom toho lidé té doby se radovali z života a přírody. Takže barvili a malovali nejen zdi ale i nábytek.
Jinak s nářadím: našel jsem fotku nálezu tří nebozezů v jednom. Taková třípaprsková hvězdice. Když jeden nebozez vrtal za zbylé dva se to drželo a vrtalo. Paráda. Našel jsem i vyobrazení truhláře z druhé pol.14 století. Má pěknej hoblík :)
Bylo by dobro dobrem, kdyby nebylo zlo?!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Jo, mně čeká větší románská postel až doděláme palác, tahle je jen přenosná, do stanu pro jednoho člověka :wink: Pěknou vysokou jednoduchou gotickou postel má Ondřej na Malešově.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

Zeptám se Ondřeje, zdali ji mohu nafotit. Kdyby ano, pošlu časem fotky.
User avatar
Mokohtavenotaxe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 254
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ústí nad Labem
Contact:

Post by Mokohtavenotaxe »

Wothan wrote: Pěknou vysokou jednoduchou gotickou postel má Ondřej na Malešově.
Že by to byla tahle?
link
User avatar
Radim Vaňousek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 141
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brodce
Contact:

Post by Radim Vaňousek »

áno :)
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Kocour: spousta lidí tady na fóru si vyrábí věci sama (z různých důvodů) a proto jsou tvé výrobky zcela neprodejné,protože cena je přemrštěná. Ano,kovařina,materiál,práce něco stojí - ovšem ekonomika a zákon trhu je věc druhá. Zkrátka nic neprodáš i když to myslíš dobře. Například už teď u tebe nemohu nakoupit několik lamp,protože se mě ozval výrobce z totožným zbožím,ale s podstatně jinou cenou. Osobně jej sice neznám,ale jeho příspěvky tady i jinde mě zaručují,že ví co vyrábí (prodává).
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Post Reply