Zaniklé středověké osady

Řemesla a každodenní život

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Rab: je to problém, já jsem hledal pozemek pro Curii několik let - když už jsem našel vhodnou lokalitu bez rušivých elementů, tak to buď vlastník nechtěl prodat, nebo to tehdy ještě patřilo pozemkovému fondu a ten ještě pozemky neodprodával. Ostatně když jsme začali stavět taky to místo bylo lepší - bez větrných elektráren a stožárů vysílačů mobilních operátorů, ale to si holt člověk nevybere.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Ronšperk: Ideálně 3 - 4 ha, aby byl prostor na rozvoj, ale do začátku může být i menší, ne však míň jak 1 ha. A samozřejmě může být i větší, limit je pak dán cenou. Podmínkou je však ta vodoteč nebo rybník přímo na pozemku či těsně u něj...
Wothan: Jo, těch pozemků jsem už viděl spoustu, prošel je, zjišťoval jejich vlastníky a jednal s nimi, je to pakárna, hlavně na katastrech (pořád jsou digitalizované jen některé a dohledat vlastníky je horor), jenže zatím to vždycky skončilo převážně na tom, že z pěti majitelů tři souhlasili a dva se šprajcli... Zvláštní je, jak je ta půda u nás rozkouskovaná - jedno malé políčko patří klidně i deseti lidem...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Tak to je klasika - taky různé dědické podíly, restituce apod. Jindy zase potřebuješ zcelit větší množství menších parcel patřících různým vlastníkům a jako na potvoru ti to někteří prodají a někteří ne, takže výsledkem je územní paskvil se špatným přístupem apod.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply