Meče

Vojenství a vše co s tím souvisí

Moderators: Maršálek, Bestian, Heinrich von Rheinhausen

User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Pruser wrote:Máte někdo zkušenost s Pavlem Mocem? Až na tu hlavici se mi docela líbí tenhle jeho meč:
Image
máme, čekací doby cca 2 roky a déle, jednání velmi nesoldní. Více by ti mohl říct Ronšperk.
Ich dien!
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Nerad leč varovat musím. Opravdu VELMI dlouhé čekání na zakázku s neustálou odpovědí "bude" nakonec nebyla. I když tohle je jeho seriovka, tak ta nemusí trvat tak dlouho.
No konečný rozsudek. Pokud chceš přímo tohle, tak to zkus, ale pokud budeš chtít něco konkrétního, tak bych dotoho asi nešel. Jinak kvalitativně samozřejmě velmi slušné meče. Pavel si vybudoval slušný standart.
Honor supra Vitam! Image
Sargon
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Košice
Contact:

Post by Sargon »

K tym seriovkam: cakacie doby su ovela mensie, asi 2-3 mesiace, podla toho, kolko ma zakazok. U tohto meca by to tiez nemalo trvat nejako strasne dlho.
My sme v septembri objednavali 5 mecov (vsetko seriovky) a teraz su uz takmer hotove.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Sargon wrote:K tym seriovkam: cakacie doby su ovela mensie, asi 2-3 mesiace, podla toho, kolko ma zakazok. U tohto meca by to tiez nemalo trvat nejako strasne dlho.
My sme v septembri objednavali 5 mecov (vsetko seriovky) a teraz su uz takmer hotove.
No tohle Pavel Moc opakoval Ronšperkovi co měsíc a to téměř 2 roky, až to pana z Ronšperka opravdu rozezlilo a dal si s úspěchem kovat jinde :badgrin:
To neuvádím proto, abych vás odradil, mě samému se mnohé Mocovi práce líbí, ale nelíbí se mi tenhle jeho přístup a protože já jako zákazník zadávám a platím, rozmyslím si komu dám vydělat. Tržní feudální hospodářství ... :badgrin:

P.S. pokud si někdo myslí, že si to mezi sebou zákazníci neřeknou, pak je naivní. Odradit Ronšperka, který je příslušníkem dvora hradecké královny, znamená odradit cca 70 solventních lidí.
Ich dien!
Sargon
Nováček
Nováček
Posts: 19
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Košice
Contact:

Post by Sargon »

Marsalek: Ja nijako nespochybnujem Ronsperkove slova. Hovorim len o nasich skusenostiach. My sme objednavali seriove zbrane - tie ktore ma vyobrazene na webe. Napr. mece ako Norman, Hastings, Karel 4 a pod maju rovnaku cepel, len tam dava ine zastity a hlavice. Je to teda skladacka, a tak aj cas dodania je ovela mensi.
Nemam skusenosti s vyrobou meca presne na zakazku (inac uz som pocul aj od inych ludi, ze s tym je u Moca problem). Ak mam byt uprimny, ak by som si chcel dat urobit mec presne na zakazku, nedam si ho spravit
u neho :).
Neviem, ale ono je to asi aj o ksefte, spravit 5 serioviek je pre neho ovela jednoduchsie a lepsie zaplatene ako spravit jeden mec na zakazku.
Na druhej strane ako si povedal, niekedy sa takato strategia nemusi vyplatit :). Ale to uz je jeho obchodna strategia, my to asi nezmenime :).
Průser
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 218
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Královské město Velvary

Post by Průser »

Díky za rady. Pavla Moce využiji až budu potřebovat bitevní meč. Reprezentativní zdobený meč zadám Červenkovi, Motyčkovi, nebo Bártovi. Vzhledově se mi jejich práce líbí, nevím však jak jsou na tom s kvalitou čepelí. Kdo myslíte že je nejlepší?
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Ano je to pěkné, precizní a lehké, měl jsem možnost si to prohlédnout. O třídu vejš už bude u nás asi jen ten Patrick Bárta, ale tam to bude dražší a s čekací lhůtou díky vytížení stejné ne-li ještě o něco horší a nejsem si teď ani jistý zda ještě dělá běžně tupé meče na šerm nebo už jen ostré repliky. Přinejmenším u těch rs damasků jen ostré repliky konkrétních nálezů.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Siegfried
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Siegfried »

Mám od Pavla jeden meč, v jeho katalogu "Embleton original" a jsem velmi spokojenej. Ostatní kluci co od něj brali tak taky. Ani sem nevnímal nějaký problémy s dodáním, jsme teda od Lobka zvyklí že se čeká... :))
je podstatný si uvedomit, že za zboží za který mi tady platíme 4000-5000,-Platěj západní cizáci v Anglii, Španělsku, v Beneluxu kolem 10000,- takže mají jejich zakázky často přednost.

Ronšperk, Maršálek: Kluci nekeruju do vás, ale je mi naprosto jasný jaký přešlechtěný kousky ste tak po něm asi mohli chtít :)) hehe a vzhledem k tomu jak se všichni kroutěj jako hovno v roští když mají dělat komplikovaný a přezdobený hlavice a příčky tak bych hádal, že se mu do toho moc nechtělo... :)))

Jinak podobnou kvalitu dělá ještě lobko http://www.swordcutler.com
Takže mi většinou voláme oběma a ptáme se kdo má zrovna čas .))
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Siegfried wrote:Mám od Pavla jeden meč, v jeho katalogu "Embleton original" a jsem velmi spokojenej. Ostatní kluci co od něj brali tak taky. Ani sem nevnímal nějaký problémy s dodáním, jsme teda od Lobka zvyklí že se čeká... :))
je podstatný si uvedomit, že za zboží za který mi tady platíme 4000-5000,-Platěj západní cizáci v Anglii, Španělsku, v Beneluxu kolem 10000,- takže mají jejich zakázky často přednost.

Ronšperk, Maršálek: Kluci nekeruju do vás, ale je mi naprosto jasný jaký přešlechtěný kousky ste tak po něm asi mohli chtít :)) hehe a vzhledem k tomu jak se všichni kroutěj jako hovno v roští když mají dělat komplikovaný a přezdobený hlavice a příčky tak bych hádal, že se mu do toho moc nechtělo... :)))

Jinak podobnou kvalitu dělá ještě lobko http://www.swordcutler.com
Takže mi většinou voláme oběma a ptáme se kdo má zrovna čas .))
děkuji za odkaz, taky rozvažuji na koho se obrátit takže se to hodí :biggrin:
Ich dien!
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Sice je pro mě vrcholný středověk něco jako sci-fi, ale k Pavlovi Mocovi: momentálně u něj mám objednaný meč, před měsícem jsem mu dával podklady a dohodli jsme se na leden. Vystrašen referencemi jsem ho včera pingnul mejlem a dnes odpověděl že leden stále platí :) Takže se těším, v každém případě poreferuju.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Volkolak

Post by Volkolak »

U nás ve skupině máme už dlouhá léta meče od Lobka, nějaké ty zuby se na čepely samozřejmě projeví, ale nejvíce to odnáší záštita.
Jinak co jsem si u Lobka objednával svůj meč (sériovka), tak byl asi do měsíce hotov.

Meč zmiňovaný Pruserem je ve skupině zastoupen dvakrát a je to zhruba srovnatelná kvalita jako meč od Lobka.

Image
Tento meč si jeden kluk ze skupiny kupoval nedávno. Má zajímavě řešenou čepel. Jílec se drží dobře, ale největší problém bude ta hlavice, drží se strašně divně, takže je třeba si na ní zvyknout.
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Volkolak wrote:U nás ve skupině máme už dlouhá léta meče od Lobka, nějaké ty zuby se na čepely samozřejmě projeví, ale nejvíce to odnáší záštita.
Jinak co jsem si u Lobka objednával svůj meč (sériovka), tak byl asi do měsíce hotov.

Meč zmiňovaný Pruserem je ve skupině zastoupen dvakrát a je to zhruba srovnatelná kvalita jako meč od Lobka.

Image
Tento meč si jeden kluk ze skupiny kupoval nedávno. Má zajímavě řešenou čepel. Jílec se drží dobře, ale největší problém bude ta hlavice, drží se strašně divně, takže je třeba si na ní zvyknout.
ta divná hlavice je na burgundu :wink:
Ich dien!
Andre
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 198
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Andre »

Maršálek wrote:ta divná hlavice je na burgundu
No já si nemůžu pomoct. Celý ten meč mi svým provedením (hlavice, jílec záštita, šířka čepele) připadá spíš renesanční. Na burgundu bych očekával kratší jílec, širší čepel a dost jinou záštitu.... ale mohu se plést
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Také tipuji spíše konec 15. stol, přelom.....
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Andre wrote:
Maršálek wrote:ta divná hlavice je na burgundu
No já si nemůžu pomoct. Celý ten meč mi svým provedením (hlavice, jílec záštita, šířka čepele) připadá spíš renesanční. Na burgundu bych očekával kratší jílec, širší čepel a dost jinou záštitu.... ale mohu se plést
"burgunda" končí zánikem burgundského domu, tedy 3/4 15.st. Tzv. Burgundská móda se obecně udává od poč. 15.st (případně od 1/3) do 3/4 15.st., to je dost dlouhé období :biggrin: Specifická je především poslední 2 generace panovníků, tedy okolo pol. 15.st. a nejvíce je spjatá s Karlem Smělým
Ich dien!
Post Reply