Frankové

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Triss
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 62
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Plzeň
Contact:

Re: Frankové

Post by Triss »

Bigoš wrote:Teď mám v řešení s Bártou ten meč z Nantes, nicméně i non mi potvrdil že je to meč s franckou čepelý ale hlavicí vyrobenou vikingy, a poté při plenění francie zůstal ve francii..

napsal mi toto

,,Jinak spoustu karolinskych mecu z Rakouska a Nemecka ma ve sve
knize Geibig,,

takže teď scháním tu knihu, abych rozšířil obzor ohledne východo franckých mečů, které se tak špatně shánějí
Nevím, jestli ti to pomůže, ale našla jsem tenhle odkaz: http://www.myarmoury.com/feature_geibig.php
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Frankové

Post by Knecht »

Bigoš wrote:
Knecht wrote:Joo, stavte Franky, ať ty velkomoravské bitvy konečně mají reálné soupeře!
Však jo, a taky si konečně zamlátíme železem do těch velkohovadskejch ničemů:-)
Zem se bude otřásat pod podrážkami opěšalých franských jezdců. Všech pěti. Morava je ztracena! Všichni tady chcípnem! Prchejte do hor! :biggrin:
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Frankové

Post by Wothan »

No opěšalý - protože na to nespěchám (narozdíl od vás co se už už vidíte na nějaké akci na VM), mám to v plánu dokončit spolu s jezdeckým vybavením a koněm. Přece jen mne víc láká ta těžká franská jízda i když do boje to asi moc použít nepůjde.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

No já se v tom taky něják rychle nevidim, chci s tím jít až bude ten mečík:-) což je 3,5roku, vzhledem k tomu, že teď asi přez zimu budu dávat co nejvíc informací o meči od bárty



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

Knecht wrote:
Bigoš wrote:
Knecht wrote:Joo, stavte Franky, ať ty velkomoravské bitvy konečně mají reálné soupeře!
Však jo, a taky si konečně zamlátíme železem do těch velkohovadskejch ničemů:-)
Zem se bude otřásat pod podrážkami opěšalých franských jezdců. Všech pěti. Morava je ztracena! Všichni tady chcípnem! Prchejte do hor! :biggrin:

no já vím už asi o 7mi ale pšt



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

Wothan
Bóža
já-Bigoš
Jarek
Musha
Máša
s begbiem sem mluvil, a ten říkal že teď na to rozhodně nebude mít čas
nevím jak Melkel? má šupinovku má zájem nevíš Wothane? asi víš co dej echo

a pak jsem našel člověka http://karloman.blog.cz/
asi se evidentně frankům věnovat chce, ALE vůbec nevím o kom je řeč:-)
ani mi neodpověděl



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Frankové

Post by Kain »

Muscha - raději si to ověř. Už jen proto, že dělá velkou moravu.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

Kain wrote:Muscha - raději si to ověř. Už jen proto, že dělá velkou moravu.
s míšou sem se o fom bavil:-) když sem měl možnost mít ty vypouklý korpusy za 600kč tak jich chtěl asi milion na franky, nicméně z vypouklejch byly jen prohnulý:-) takže z tho sešlo



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Frankové

Post by Wothan »

Melkel má šupinovku ale nevím nic o tom že by ho lákali Frankové nebo že by na to měl čas.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

Wothan wrote:Melkel má šupinovku ale nevím nic o tom že by ho lákali Frankové nebo že by na to měl čas.

Takže nás je 6 :lol: elitní vylitní jednotka plná Bigošů :badgrin: :badgrin:



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Frankové

Post by melkel »

Melkel má šupinovku, ale na 11.-12. Jinak mě zatím jiné období neláká, respektive mě jich láká více, ale nemám pořádně čas ani na Románce.
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

melkel wrote:Melkel má šupinovku, ale na 11.-12. Jinak mě zatím jiné období neláká, respektive mě jich láká více, ale nemám pořádně čas ani na Románce.
joooo takovejch znam víc:-) taky by se mi líbilo bejt s váma na kopečku i pod kopečkem ve 12. , taky by se mi líbily Makedonský Falangy ale to je už asi hodně velká vize:-)



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Re: Frankové

Post by Knecht »

Páni Frankové, jakpak to vidíte třeba s příštím rokem? Budete už někde k vidění?
Možná se už Boza zmínil, budu pro vás (no, taky pro sebe, že) skenovat oba díly Steinovy knihy Adelsgräber des achten Jahrhunderts in Deutschland, myslím že tam najdete hodně inspirace a předloh pro vaši tvorbu. Pokud chcete ještě nějaká další zásadní díla, chtějte je rychle, jelikož tu možná už po Novém roce nebudu pracovat a takhle zásobenou knihovnu na jiném místě hned tak mít nebudu.
Aby teda nedošlo k nějakým mýlkám, nejsem žádná armáda spásy a několikasetstránkové dílo zadarmo skenovat a upravovat nebudu, ok? Ovšem jistě se můžeme domluvit na nějaké přijatelné ceně, když si to rozpočítáte tak to nebude tak zlé.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Frankové

Post by Wothan »

Já bych o to zájem určitě měl. Jinak ohledně akcí - já asi bohužel ne, ani příští rok a i v budoucnu jen velmi vzácně. Nemám na starší RS akce čas ani dnes kvůli Curii a Antice a do budoucna to bude ještě složitější jak nám přibývají akce a práce na dvorci. Tak se tomu hodlám věnovat zatím spíš jen teoreticky a pomalu si to dodělávat když zbudou nějaké prostředky a čas.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Bigoš
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 184
Joined: Wed 25. Aug, 2010 11:54
Contact:

Re: Frankové

Post by Bigoš »

no já boža,gracoun,jarek,máša franka mít budem,
možná i sidney,ale to nevím jak moc bude chtít odložit maďara
k tomu ať se vyjádří on



| Waltharium turbans. Contra tamen ille virilis | constitit opponens clipei septemplicis orbem, |

 | pobouřil Walthera. Ten přesto stál zmužilý na místě pevně, | štít svůj ze sedmi vrstev šípům v překážku kladl
Post Reply