Hastings 2016

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Hastings 2016

Post by melkel »

Za pár let máme 950. výročí bitvy u Hastingsu. Už jsem se to snažil zorganizovat na výročí 940., nevyšlo to. Teď je ale více času na přípravu a případné předělání výstroje a výzbroje dle anglických, mírně šílených, propozic.
Proto bych rád zahájil nezávaznou diskusi - chce tady někdo dělat 2. pol. 11. st.? Dali bychom dohromady výpravu na Hastings? Předpokládám, že první cesta do Anglie by byla dřívě než 2016 :-).
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

Inu, my jsme se včera z Hastingsu vrátili :D propozice k výstroji nijak šílené nebyly, a jediná trochu zarážející změna byla, že se nesmělo dávat do hlavy :)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Wothan »

No pokud si vzpomínám z poslední debaty tak jejich mírně pitomá nařízení o tom kterým směrem smí být prošívaná prošívka pokud jde o krzno pod zbroj a pokud jde o samostatnou prošívku (lehkou zbroj) aj. Ale už je to taky pár let, tak je to dneska možná zase trochu jiné.

Já kupříkladu výzbroj na tuhle dobu mám a asi bych byl schopný splnit většinu požadavků bez větších problémů, včetně meče s kulatým "hrotem" aj. Rád bych se tam podíval, ale samozřejmě nejsem sto přesně říct co bude v roce 2016.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

inu, my děláme normálně VM a taky nás tam pustili... štíty měli všichni překližkové, authenticity check probíhal během 2 minut, když vděli že máme vše ručně šité a nýtované dráty tak jim to bylo jasné :)
User avatar
Czernozub
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 100
Joined: Wed 22. Dec, 2010 19:04

Re: Hastings 2016

Post by Czernozub »

Čistě ze zvědavosti- jsou ty podmínky někde k nahlédnutí?

Utrpení je ten nejrychlejší kůň na cestě k poznání.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Kain »

Já bych jel:-)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by MadHamster »

Já bych se kdyžtak taky přidal :)
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

A jeli byste tenhle rok? My se tam tak nějakchystáme, je to finančně sice náročnější, ale stálo to za to :)
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Hastings 2016

Post by melkel »

Kdy to bude, a oprganizoval by někdo hromadnou výpravu? Pokud ano, vážně bych o tom uvažoval.
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

Inu, minulý rok jsme to počítali, když nás pojede aspoň 20, každý zaplatí 5000 tak to vyjde na pohodlný autobus.
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Hastings 2016

Post by melkel »

Já vím, už jsem se to jednou snažil dát dohromady :-) Pokud nebude 20 lidí, může se vzít mikrobus. Ale jede o nahlášení, komunikaci s organizátory a pod.
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

inu, nás by jelo už cca 10 :) a to jsme jenom Daga, takže když se něco přidá z Orce Ita a nějací jednotlivci....
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Hastings 2016

Post by melkel »

Jel bych taky, se mnou asi žena a pár dětí, takže si myslím, že bychom to nasbírali. Ale jde o to jedno místo kontaktu s organizátory. Jste ochotní to vzít na sebe?
Ernest
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Ernest »

Myslím že ano. Cesťák nedostaneme, museli bychom být členové English Herritage, takže spíš jde o to, aby s námi vůbec počítali.... s místem problémy nebudou, louka je velká dost :)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Hastings 2016

Post by Wothan »

Měl bych zájem taky, pokud to bude v roce 2016 a budou včas a detailně známy podmínky aj.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply