Zimní slunovrat Modrá

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Obětování bude dopoledne, přesnou hodinu jesm prozatím záměrně neurčoval.

Kain: a povedl se někdy takový program na zimním slunovratu? Rád se přijedu podívat až nějaký uspořádáš... Prozatím to pokaždé dopadlo stejně (včetně bojovýhc nácviků které už nevím kdo měl na starost). Rozdělení chat je věc jiná, přirovnal bych to k tomu, když se pokoušíte nacpat slona do krabičky od sirek.

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc
Contact:

Post by Damien »

Gunnar se zůčastní. Naprosto pohodový Slunovrat typu přijeďte, spatřete dlouho neviděné přátelé, podílejte se na hezkém programu a oslavme společně Slunovrat trochu postaru, to je nabídka, kterou Gunnar neodmítá. Vzhledem k absenci platících diváků nevidím v potřebě vlastního jídla a pití absolutně žádný problém.
Negr, Jarl Olomouckého kraje
Kill ´em all, let Odin sort ´em out!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Zoone: na zimním nepovedl, tak proč to zkoušet letos, souhlasím. :twisted: A jemnou narážku - to se řešilo, slíbil jsem litr medoviny tomu, kdo přijde a řekne - kaine, já jsem tam v uvedenou hodinu se zbraní stál a tys tam nebyl. Nikdo nikdy nepřišel, protože se na to všichni tehdy vykašlali, tak to po letech znova nevytahuj...

A navíc když jsme pořádali slunovrat v létě, byla poměrně povedená bitva, Velesovci udělali pěkný obřad. O rok předtím na chotěbuzi byla krásná svatba i s večerním obřadem. Prostě si organizátoři mákli. Takže to obecně jde.

Mít to za rohem, dojedu si s vámi na večer zachlastat a rád vás uvidím, ale bohužel nemám čas obětovat celý víkend. Takže moje připomínka byla jen konstruktivní kritika. Samozřejmě bych mohl jen trousit v zákulisí uštěpačné poznámky, jak to dělají jiní, které nemám rád, ale nevím, jestli by se ti to líbilo víc, než když ti narovinu řeknu, jak se věci mají.

A samozřejmě vám přeju, ať vám vyjde program i počasí a ať si dobře zachlastáte i bez nás...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Kain wrote: A navíc když jsme pořádali slunovrat v létě, byla poměrně povedená bitva, Velesovci udělali pěkný obřad. O rok předtím na chotěbuzi byla krásná svatba i s večerním obřadem. Prostě si organizátoři mákli. Takže to obecně jde.
Kaine - ad otázka. Letní slunovrat má příznivější podmínky pro účinkující - tzn. jsou i lidi co na zimu nemají vybavení, ale hlavně říkejte si co chcete...na Chotebuzi to byl pro Pampiho boj s podmínkama atd. ale je to akce v létě kde se čeká velká počet diváků a taky byl, Chotebuz na tom hodně trhla a měla vyšší vstupné...

Letošní letní slunovrat co dělali Velesovci, OI, my, taky, ano diváci nedošli...ale bylo to počítáno jako akce, kde se vybíralo mnohem větší vstupné (to vybouchal a nastavoval taky Pampi). tzn z toho plyne, že letní slunovraty byly konány jako docela komerční akce na kterých byly rituály. A i díky počasí mají lidi větší chuť něco dělat. To je jasný fakt. Zimní komerční nejsou nedělá se jim reklama, nezvyšuje se vstupné, přijde tam za den 5 lidí a v podmínkách z toho prostě ta chlastačka a pokec jak jsi to popsal vyjde. Bo ti nikdo na ten boj nepřijde(jak se ti stalo)...

Ad chalupy...nejsme nafukovací a navíc ted jsou doopravdy ztížené podmínky po vichřici... atd. tož tak.

Ano jasné máš to daleko, není tam momentálně nic co by tě lákalo. Tak nejedeš. Já reaguju jen, že předchozí příspěvky jsi trošku vytrhl z kontextu. :wink:

Ps. pokud to chceš řešit dál, tak soukromě ať tu nevzniká nějaký flame.
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Nepotřebuju nic řešit, vidím, že ty důvody chápeš, tak co...prostě a zjednodušeně mám vás rád, nemám čas a tahle akce mě ničím neoslovuje:) 1-1-1=-1, nejedu...nic osobního, nic proti skupině ani AS...

Edit: A vůbec, to vám přijde normální, aby když někdo napíše "nemám čas a program mě neoslovil, nepřijedu", nastala potřeba nutnost vytahovat staré věci, začít se hádat, jetsli je letní lepší než zimní, nutnost vysvětlovat, jak to kdo myslí? Takhle se nebaví dospělí chlapi :mrgreen: Fakt to promažte :)

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by woden »

Bohuzial ja asi nepridem. ale niekto od nas sa mozno najde. Vsetko zalezi od casu.

Kde je este volne miesto na spanie?


damien: Tu knihu co som mal vo wroclave s tymi nalezmi ma teraz muscha tak sa s nim dohodni ako si ju naskenujete a pod (original potrebujem vratit.)
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

I když je akce nekomerční, nemusí z toho vyplynout jen chlastačka a pokec. Dělal jsem s přáteli pravidělně akci sice z jiného historického období , ale nekomerční, soukromou, kde účastník se musel umět velmi těžce postarat o své živobytí v duchu dané epochy. A kvůli tomu lidé jezdili a tvořili atmosféru doby v potu tváře. Navíc to byla i abstinenční akce kvůli dětem kamarádů a všichni milovníci pivního moku to respektovali.
Jak to nastartuje organizátor, tak to bude probíhat.
Velesův lid - Mžurka
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Akce neni tak uplne nekomercni, precejen bude v sobotu odpoledne otevreno pro divaky (kteri uprimne urcite pridou ve velkych houfech jako kazdy rok, tak ze na tom zbohatneme :) ).
Jen na vysvetlenou. Tuhle akci jsme nikdy ani nechteli pojmout jako naslapanou faktografickou prehlidku plnou prednasek zajimavych lidi ani jako striktne LH (ledne hokejistyckou) prezivaci a testovaci. Ma to byt prijemne setkani s k tomu adekvatnim programem. Jena kazdem jak si to prebere.
Pokud ma stale nekdo zajem prijet a jeste nedal vedet tak tak ucinte, jeste stale je moznost ziskat nektery obekt na AS.

Kain: Jedna vec je napsat ze neprijedu a druha je kritizovat program a akci. Na to jsem proste nemohl nezareagovat :badgrin:

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Spíš zbohatne provozovatel skanzenu ne? :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:Spíš zbohatne provozovatel skanzenu ne? :wink:
Tím myšleno že zbohatnou všeci... bo tam přijde tak jak každý rok na tuto akci 6 - 8 lidí...pokud se náhodou něco nestane.
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Wothan wrote:Spíš zbohatne provozovatel skanzenu ne? :wink:
No ja se spis bojim aby nas ti divaci neuslapali, dyt loni jich prislo tolik ze mi nstacili prsty jedne ruky, musel jsem pouzit i druhou 8)

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No to mi došlo, stejně tak mi došlo že na tom asi moc nezbohatnete i kdyby jich přišlo, třeba v léte, na tisíce :wink:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Lenka
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 264
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava
Contact:

Post by Lenka »

No on si jich pak skanzen bude považovat, když na nich trhne ty miliony, tak si je bude předcházet. :biggrin:
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Wothan: Heh jak se tak divam, tak jsme to s pulcem trefili stejne:)

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

U toho zbohatnutí samozřejmě záleží, jak je nastaven podíl ze zisku na vstupném mezi organizátorem a majitelem např. AS Modrá. Takže pokud do organizace dávám nějaké peníze, tak určitě bych nezavrhoval ty tisíce diváků, aby se mi minimálně zaplatili náklady a co je navíc jenom potěší.
Neumím si představit dělat Veligrad nebo letní Slunovrat bez zvýšeného vstupného, pokud se do toho vráží vlastní peníze spolu s myšlenkou nějakého zisku. Proto přece obec investovala do stavby AS, aby z něj měla nějaký zisk. Program by pak měl přilákat jak diváky tak i účastníky. Takže co nabídnout účastnikům, aby přijeli s vědomím,že zažijí něco vyjímečného?

pro Jarwikse: Na Chotěbuzi jsme chtěli hlavně uskutečnit vladykovu svatbu a Slunovratový obřad. Proč? Velký prožitek pro Velesany, který patří k jejich filosofii OH a navíc ho nabídnout těm, co vážili tak dalekou cestu k nám.
:wink:
Velesův lid - Mžurka
Post Reply