Nešvary a prasárny

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto

Post by Ronšperk »

To tenkrát měli všichni muži bujnou kštici, bez problémů s padáním vlasů, vysokými kouty či začínající, pokračující či konečnou pleší? Nesmíme zapomínat že veškerá vyobrazení jsou řekl bych. Ideální. Iluminátor, malující do své nebo zadané knihy ji vždy malbami "vyzdobí" nikoli "poškodí". Většina postav, je ideální. Ale v reaálu jsem si skoro jist, že bych nalezl proplešlého šlechtice.
Honor supra Vitam! Image
PeZ
Nováček
Nováček
Posts: 39
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: u Řípu a Labe - Štětí

Post by PeZ »

Ujasním svůj názor na vlasy - převážnou část života trávím v reálném světě a podlehl jsem syndromu Bruce Willis - čím řidší, tím kratší. Přesto si nechám na jaře vlasy růst, abych měl nějaké chmejří.
Být prostovlasý mi bylo trapné už od mé první účasti na WB, ale čapku jsem si pořídil až letos a nepřišlo mi obtížné nosit ji celý den - plátno a vlněná plst fungují opravdu dobře i v teple.
Dlouhé vlasy na krk byly v RS asi praktické - je to dobrá ochrana krku proti slunci - stojáčky na oděvech asi ještě moc nefrčely a lidi trávili mnohem víc času venku. Jakmile má někdo límec nebo stojáček, nebo se nemusí pohybovat celý den na slunci, už tak dlouhé vlasy nepotřebuje.
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

Mohli i chránít krk proti lehčímu seku.Byl zvláštní pocit,když jsem cítil,jak se trhají vousy pod úderem meče šikmo shora.Už jsem nestihl vykrýt,ale nemám tam ani modřinku,ty vousy a límec to pobrali.
Smrt je smyslem života.
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov

Post by MadHamster »

Re: Damien a Ondra.

Ono lovit za štítem v turnaji můžeš dle libosti, když ti to rozhodčí započítá a nediskvalifikuje tě jako příliš blbého pro boj v turnaji. Já jako asistent rozhodčího jsem zásahy lovením či plácáním naplocho nepočítal a naštěstí se nemuselo sáhnout k diskvalifikaci pro blbost či úmyslné zranění protivníka. :wink:
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Dobře, každého věc... :wink: Všem, kterých jsem se kvůli vlasům nějak dotkl, se omlouvám. Možná platí i u mužů - dlouhé vlasy, krátký rozum :wink:
Kell: O.K., ale zdůraznil jsem slovanské prostředí...
Björn Hundolfr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 358
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Vyškov (Teď spíš Praha)

Post by Björn Hundolfr »

Kell wrote:
Björn Hundolfr wrote:rab: pokud se pamatuju správně, tak na severu byla nalezena mrtvola muže v bažině, který byl oholený a ostříhaný ale nebyl oblečený v oděvu otroka.
Záleží na době. Nezačala se v 10.stol. u Vikingů .
Hehe dík aspoň mám čím utřít ty posměváčky ve skupině, sem jedinej kdo má na to se ostříhat :lol:

Slovan je etnikum. Viking je diagnóza - 

Knecht)" Image
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

1. styl boje
na Hard turnaji jsem tyto rány neuznávali, a pokud někdo zbytečně využívl čas tímto způsobem, byla to chyba až osudová....

2. Kaine, kde prosím Wothan, nebo kdokoliv jiný, opět řekl, že lidi nemusí jezdit? Zdá se mi, že si trochu paranoidní .-)

3. vlasy jsou velká otázka. Osobně se snažím nosit něco na hlavě, protože je to dle všeho ten správný styl a prostovlasý maník ven prakticky nevyšel. Účes zásadně podřizuji profesi, a nemyslím, že bch měl na hlavě cosi nevytvořitelného pérovými nůžkami a břitvou. Navíc v našem období dle všeho krátké vlasy byly celkem běžné. Kloubouk dolů před kluky, kteří si na hlavách udělali kozácké kadeře, vypadá to perfektně, ale práci tomu neobětuji.

4. obecně bych zdůraznil, že LH je cesta, a ne v tuto chvíli známá meta. Tudíž by se to chtělo zklidnit.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Viktorie wrote:Pokud Vám tyto (dle mého soudu drobné) ústupky vadí máte zjevně dvě možnosti - kousnout to, nebo nepřijet.

Letošní LH sraz je v organizaci CV a tudíž povolenky či zakázanky tohoto směru jsou plně v jejich kompetenci.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Kain wrote:
Viktorie wrote:Pokud Vám tyto (dle mého soudu drobné) ústupky vadí máte zjevně dvě možnosti - kousnout to, nebo nepřijet.

Letošní LH sraz je v organizaci CV a tudíž povolenky či zakázanky tohoto směru jsou plně v jejich kompetenci.
Aha, díky. Pak to ale prosím nezmiňuj do odpovědi Wothanovi, a už vůbec to nevztahuj k CV.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Nějak se mi to smísilo do jedné odpovědi. Už to víckrát neudělám a nebudu Wothanovi ubližovat, tati :oops:

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no a hadej kdo to vyrvaval? ;-)

tusim ze HPak ho hned umlcel ale uz bylo pozde..
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Morgyš »

abaddon wrote:no a hadej kdo to vyrvaval? ;-)

tusim ze HPak ho hned umlcel ale uz bylo pozde..
Ono bylo bohužel u diváků, kde jsem seděla, slyšet povícero věcí. Včetně "Nezabíjejte Ejčpáka, ten musí přežít do konce." - Nahlas.
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały a magiczka żyje.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

jj, porad je co vychytavat
Your freedom will grow each time you say: No!
malej
Nováček
Nováček
Posts: 46
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč , Münster

Post by malej »

Mám sice něco přes dva metry,ale vždycky povyrostu,když slyším na sebe pořvávat dvě protistrany novodobými vulgarismy. A to na to předem upozorňuji či dám malou lekci s nadávání,klení a tak. Protože jsem většinou v bitvě jako takové,neslyším věci jak píše Morgyš. O to víc mě to pak mrzí,když to slyším od účinkujících nebo diváků. mám za to,že to se snad ani uhlídat nedá :( .
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Tak vytvořme soupis povolených nadávek :c)
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!