Nešvary a prasárny

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

No že jsou někteří jako ze škatulky o tom žádná. Ale nás se to zase až tak moc netýká :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: jenom ty záplaty, ale i ty časem přibudou.

Ovšem podtrhuji Damiena - takový člověk musí odpovídat své sociální vrstvě...
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Selamor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 59
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Selamor »

Björn Hundolfr wrote:Když se zmiňujete o těch drbanech, myslím že naopak nějaký ten pořádný drban by se docela hodil, byli jsem na bitve v Grizbowe v polsku a jednoho tam měli a ten byl opravdu luxusní! posílám fotku, myslím, že mít něco takového na akcích tak by to nebylo k zahození :)
http://img2.rajce.idnes.cz/d2/1/1057/10 ... 08_021.jpg[/img]
To je Zbyšek, je s ním sranda a vyučuje řezbářství
http://selamor.rajce.idnes.cz/Wolin_200 ... 008020.JPG
http://selamor.rajce.idnes.cz/Wolin_200 ... 008021.JPG

Jinak ovšem trhan příkladný.
User avatar
MadHamster
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 63
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Havířov
Contact:

Post by MadHamster »

Kell wrote:
lubossek wrote:musim si taky trošku zapřehánět...
A k tomu bys mohl doplnit bod 3:

3) naprostá většina (všechny) oděvy jsou dnes na bitvách dobře udělané, hezké a vyprané - kde jsou cákance od bláta, skvrny od poživatin a nápojů, záplaty vyspravující vzniklé nedostatky.......
Mě moji snahu na zpatnování oděvu úspěšně kazí máti, i přes výslovný zákaz mi furt věci pere...naštěstí se mi už podařilo vyrobit pár neodstranitelnýh skvrn :mrgreen:
"Heresy is like a garden weed, it won't stop feeding until you... BURN THE WHOLE DAMN GARDEN WITH A FLAMER, BURN IT, BURN IT TO HELL!!!!!" "Is there a wittle puppy in the garden? ITS A DAEMON! BURN IT!"
User avatar
lubossek
Nováček
Nováček
Posts: 42
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by lubossek »

MadHamster wrote:
Kell wrote:
lubossek wrote:musim si taky trošku zapřehánět...
A k tomu bys mohl doplnit bod 3:

3) naprostá většina (všechny) oděvy jsou dnes na bitvách dobře udělané, hezké a vyprané - kde jsou cákance od bláta, skvrny od poživatin a nápojů, záplaty vyspravující vzniklé nedostatky.......
Mě moji snahu na zpatnování oděvu úspěšně kazí máti, i přes výslovný zákaz mi furt věci pere...naštěstí se mi už podařilo vyrobit pár neodstranitelnýh skvrn :mrgreen:
jo praní je nešvar našich matek, po odstěhování sem se tohoto problému zbavil a teď už si pravidelně peru akorát svojí bílou zdobenou tuniku..... co se týče záplat, tak už sem taky pokročil jelikož se mi loni na Rogaru podařio pořídit si roztržení svojí spodní tuniky, děvčata jí krásně sešila, tuniku mám už pár let a barva to po letech nošení pomalu ale jistě odnáší, dvouletá špína je taky pěkně zažraná že jí nevypere snad ani pervol či jiná blbina z reklamy... naštěstí je vždy lepší si kostým vyprat v ruce páč se tolik neničí výšivky a barva taky líp drží než když se to žmochlá v pračce automatce
Hama sar ba sar tan ba kuštan dihém, | Az án bih ki kišwar ba dušman dihém.
(Vydám vše, celé tělo k usmrcení, | je to lepší než vydat zemi nepříteli)
Hakím Abú-l-Qásim Firdausí Túsí
User avatar
kraki
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 71
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Karlovy Vary

Re: Nešvary a prasárny

Post by kraki »

No, osobně většinou za sezónu rozdrbu i "obleček" od kováře (zbroj) tak, že se na mě za chvíli rozsype. Na to konto jsem dodnes nepřišel na to, jak udržet "hadry" více, než třeba dvě tři akce pohromadě. Doufám, že případná rada nebude něco jako "nešermuj!" apod. :lol:
Zbraň, kterou máš a neumíš ji používat, patří tvému nepříteli.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Nešvary a prasárny

Post by Wothan »

Tobě se rozsype nýtovaná kroužkovka? :shock:
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Re: Nešvary a prasárny

Post by Morgyš »

No jestli ji háže do pračky... :)
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały a magiczka żyje.
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Re: Nešvary a prasárny

Post by Jiři z Holohlav »

Ne,ocelový kalený obleček :oops:
Smrt je smyslem života.
Zdeněk
Nováček
Nováček
Posts: 13
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Nešvary a prasárny

Post by Zdeněk »

http://hszemani.rajce.idnes.cz/Dobyvani ... 250031.JPG
Na letošním Dobývání jsem nebyl, nesplnil bych požadavky dobovosti, ale nad touhle fotografií kroutím hlavou. Doufám, že to nebude trend, umisťovat loga pivovarů do dobového tábora.

Zdeněk
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Re: Nešvary a prasárny

Post by melkel »

Pouvažujeme o tom, jak loga sponzorů umístit tak, aby nerušila. Díky za připomínku.

EDIT: naházel jsem hračky do kanálu. Téma komerce, nekomerce a katastrofické scénáře s náhradou škody a mlácením kohokoliv prosím dále nerozvíjet.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Re: Nešvary a prasárny

Post by Wothan »

Tohle je trochu složitější problém - jednak máme teď stabilní hospodu (resp. budeme tuto stavbu pro akce takto využívat) přímo uvnitř tábora, jednak samozřejmě máme sponzora, který nás podporuje řadu let nejen těmi sudy pro účinkující, ale i tím co není na první pohled tolik vidět (a upřímně řečeno moc sponzorů nemáme a přímo finančně nás nepodporuje prakticky nikdo) a logicky trvá na viditelném umístění svého loga a to ideálně přímo u hospody. Není to tak úplně jednoduché to někde zašít, protože musíme naoplátku posílat fotky z akce kde to logo je vidět. Takže je to takový souboj protikladů který musí skončit nějakým kompromisem, bohužel. Budeme to musel probrat a vymyslet tak aby to bylo méně rušivé, ale nikdy se bohužel nestane že to nebude vidět vůbec nebo to bude někde zašité, protože bychom přišli o sponzora. To by jistě vám účinkujícím mohlo být jedno, nám bohužel ne. Takže jak říkám - bude to vždycky o hledání kompromisu, ale pokusíme se najít nějaké méně do očí bijící řešení.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply