Nešvary a prasárny

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Tak máme teď o víkendu akci, že, takže si můžeme tyhle teoretické poznatky vyzkoušet v praxi - my se samozřejmě budeme snažit s těmi potížisty, kteří se dozajista objeví něco dělat, ale letitá skepse mi říká, že nám při vší snaze (na kterou prostě nelze rezignovat) stejně něco uteče a stejná skepse mi říká že někteří z vás tady nám to s gustem oznámí až po akci se sadou fotek. Takže ano, děláme to pro sebe a proto bychom měli ať už se nám to líbí nebo ne, prudit nepřizpůsobivé jedince všichni, nejen pořadatel a když se dotyční ukážou nepoučitelní, dát vědět pořadateli že jsou tu lidé co kazí (a po upozornění už vědomě) akci. Uvidíme jak to bude fungovat. Letošní ročník WB je X. a proto máme poměrně velkou toleranci stran hist. reálií (ve smyslu třeba 10.st., štítů, saxů aj.) a bude tam podle přihlášek mnohem více lidí než obvykle - a jak už tu padlo - mnoho nových tváří, které neznáme a které jsme mohli posoudit třeba jen z fotek vybavení aj. Tudíž i ohlídat to bude mnohem složitější, než dříve nebo než tomu bude v budoucnu, protože předpokládám se změnou datace a utužením pravidel opět trochu komornější akce. Proto bychom vám všem kteří tam budete byli vděčni za to, aby jste nám i vy pomohli se těmto nešvarům vyvarovat.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

No,o prádle jsem teď meditoval cestou z Grunwaldu.Mraky mládežnic v dost těsných šatech a tak se všechny ty gumy pěkně rýsovaly.Osobně mě to ruší stejně jako brýle - holt jsem dospíval v době ,kdy dámy podprsenky téměř nenosily /nebo jen tenoučké/ a kdy se za vrchol nevkusu považoval jakýkoli kousek prádla lezoucí z pod oblečení.Dnes amerika zakazuje rýsující se bradavky,zato prádlo leze všude.Dvojí spodky u pánů jsou dobré snad leda v mrazech.Já tedy v horku nesundavám tuniku,ale bruchy,je to skvělé chlazení na arabský způsob.Naopak do boje beru vlněné spodky bez ohledu na teplo - přesvědčil mě Viking jehož sekera mě kousla tak vysoko na vnitřku stehna, až jsem se opotil.
Tedy ,co se hygieny týče tak je dobře známo,že čím víc vzduchu tím líp.
Smrt je smyslem života.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

v souvislosti s tim me napadlo jak se rika ze kam nechodi slunce, tam chodi lekar ;-)
Your freedom will grow each time you say: No!
Kris

Post by Kris »

Zdravím všechny zúčastněné v diskuzi

zmíněná kuřačka jsem byla já. Ráda bych ale vysvětlila, jak k tomuto sporu došlo.

Přiznávám, že kouřit před diváky není dobré a za to si sypu popel na hlavu :oops:
ráda bych ale vysvětlila proč jsem na Raba (ted už vím kdo to byl) reagovala tak, jak jsem reagovala. Myslím si, že pokud chci někomu něco vytknout, zachovám slušné jednání, kterého jsem se u Raba nedočkala. Proto má odpověď byla taková, jaká byla a pro upřesnění uvádím, že jsem mu řekla: "Může ti to být jedno."

Kris
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

No to mužské prádlo moc nechápu - bruchy jsou defakto obdobou trenýrek, možná trochu dlouhých, ale v podstatě trenýrek. Hádám že i zarputilý slipista by to ty dva dny mohl vydržet.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

My bruchy nemáme a u mne konkrétně existují důvody pro které je termoprádlo nezbytné pro pohodové prožití akce. OH cestou je pro mne udělat to tak, aby nebyly vidět / byly vidět co nejméně. Ale při absolutním zákazu bych začal vážně zvažovat účast na dané akci.

Podobně na tom jsou děvčata nadměrně vyvinuté - zákaz podprsenky se de fakto rovná jejich nepřítomnosti.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Morgyš »

Kaput wrote: Já tak už chodím. Klidně se přidej.
Hehe, jdem do toho :lol:
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały a magiczka żyje.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Pampalíny wrote:My bruchy nemáme a u mne konkrétně existují důvody pro které je termoprádlo nezbytné pro pohodové prožití akce. OH cestou je pro mne udělat to tak, aby nebyly vidět / byly vidět co nejméně. Ale při absolutním zákazu bych začal vážně zvažovat účast na dané akci.

Podobně na tom jsou děvčata nadměrně vyvinuté - zákaz podprsenky se de fakto rovná jejich nepřítomnosti.
Tak tak, já nevím, ale jak tak občas tyto lamentační diskuse čtu, tak se pravidelně mírně děsím. Spodní prádlo - absolutní zákaz je docela blbovina a já bych pak taktéž - a věřím že i další - účast velmi zvažovali. Myslím, že toto by mělo být na každém jednotlivci, jestli jde naostro, v bruchách anebo v moderním. Sám podle toho, jak se zrovna cítím, jdu na každé akci jinak. Důležité je, aby si pánové pamatovali, co mají zrovna na sobě, a podle toho se oblékali (moderní 21. st. living trencle a slipy s medvídky znamená, že nebudu chodit do půl pasu a k oné hře... no nevím jak tam to pořešit) a nebylo to vidět (či poznat pokud možno co nejméně). U děvčat taktéž. Jestli to zvládnou a přežijou tak ať jsou bez. Jestli ne, ať si moderní spodní prádlo nechají... jednak z hygienických a jednak z zdravotních důvodů.

Toto je můj názor a navíc toto jsou detaily, mnohem důležitější věci jsou ty cigarety, brýle před diváky a plast, popřípadně jinačí části kostýmu....
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

No striktně vzato LH je prostě bez moderního spodního prádla. Varianta Lh/Oh s moderním spodním prádlem imho neexistuje. Na druhou stranu ale akce ve své drtivé většině nejsou LH ale jsou postavené spíše na koukatelném minimu a to splňuje i moderní spodní prádlo, za předpokladu že ho pod kvalitním kostýmem/hist. oděvem nikdo neuvidí (a tím myslím i ta vzpomínaná ramínka podprsenek apod. - je potřeba volit takové jaké nebude vidět nebo volit takový svrchník, který to svým střihem, pokrytím nebo volností skryje)
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

S tím prádlem to IMHO jde trochu do extrémů. To by potom mohla být i kontrola dobovosti ohambí - co kdyby náhodou někdo běhal nahý...
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Jiři z Holohlav
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 339
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Rumburk

Post by Jiři z Holohlav »

V zásadě se snad nemluví o prádle,ale o tom ,co vykukuje nebo deformuje siluetu.Tedy třeba taky svetr nebo plastový chránič kolen.....
Smrt je smyslem života.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Jo a k těm bruchám, nezapomínejte že by jste si je měli i přírodně barvit, na hnědo v zadu a žluto vepřed:biggrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Last edited by JARWIKS on Wed 16. Jul, 2008 20:54, edited 1 time in total.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Muscha: Já si myslím, že o tom by asi nikdo vážně nikdo nepřemýšlel. V podstatě zatím nejsme schopni důsledně řešit ani ta cigára a tohle by bylo velké sousto pro každého.

Osobně to budu řeším tak, že upravuji kalhoty tak, aby to nebylo vidět. Žena má například tělovou podprdu, která je přímo jako neviditelná určena (akorát během pár let ji nebude moci ještě používat) :roll:

To co píše Wotan osobně nazývám pracovním označením jako "reálná historie" - oživlá by podle mne měla být spíše o tom viditelném (ale to už jsme mimo rámec diskuse).
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Já v to taky pevně doufám, ten můj příspěvek byla jen nadsázka kam až by to mohlo dojít.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Ondra
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 148
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Lopeník

Post by Ondra »

jakoze nikoho nepresvedcuju, ale ti co se zarputile boji se i na vikend vzdat moderniho pradla mi prijdou fakt smesni

add baby a bujne poprsi - jakekoliv nemoderni reseni by bylo o 100% lepsi nez zretelna podprda pod tenkymi lnenymi saty. Treba dlouhy pruh latky sikovne zavazany. A aby ji netlacil, at si pod tim ma klidne tu podprdu, ted uz nebude videt ani obrys.

A vy co se bojite sundat trenky - tak si usijte spodky z nejakeho jemnejsiho materialu, stanovina fakt neni idealni na vsechno.