Golemův pohřeb (a věci předcházející a následující)

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Golemův pohřeb (a věci předcházející a následující)

Post by Kain »

Někteří víte, někteří nevíte, v pátek cestu na oslavu slunovratu nepřežil jeden z našich nejlepších přátel. Někomu jsem to zavolal, na někoho nemám číslo, některým to řekli už jiní.

Něco z podrobností je zde a objektivněji tady.

Dneska odpoledne jsem byl u jeho rodičů. Pohřeb se bude konat v pátek v 15.00 ve Voděradech, zúčastnit se může každý, kdo bude chtít, rodiče jsou v tomto vstřícní. V průběhu týdne sem přidáme další zprávy nebo odkazy.

Mapa Voděrady
http://www.mapy.cz/#x=136871936@y=13634 ... _136700416


Image

Odkaz na parte v plné velikosti

Společné posezení
Vypadá to, že se chystá přijet více lidí, a to i mimohradeckých, aby společně vyjádřili soustrast. Zamluvil jsem proto salonek v restauraci U Černého koně, kde je možno se případně i najíst (jídelní lístek i nápojový lístek je na těch stránkách také). Do salonku se vejde asi 20 lidí, maximum je 25, to by mělo stačit. Parkovat je ideální před Krajským soudem v HK (od 18.00 zdarma) nebo za ním a dojít si asi 200m nahoru směrem na náměstí.

Odvoz domů nebo přespání si bude muset každý zajistit na vlastní pěst, ostatně, jdeme si tam zavzpomínat, ne se opít.
Last edited by Kain on Thu 26. Jun, 2008 11:54, edited 7 times in total.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc
Contact:

Post by Damien »

Jménem občanského sdružení Gunnar bych rád vyjádřil hlubokou soustrast nad touto zprávou. Golem byl skvělý chlap s obrovským srdcem, který nikdy nikomu neodmítl pomoc a s každým vyšel po dobrém. Někteří z nás strávili nějaký čas po jeho boku ve stejné družině, a budeme na něho vzpomínat s láskou a úctou.
Negr, Jarl Olomouckého kraje
Kill ´em all, let Odin sort ´em out!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

Můj smutek je stejně velký, ačkoliv nemohu říci, že bych jej znal tak dobře jako vy.
Ale z toho co vím a jak jsem jej znal, mohu také jen potvrdit, že jeho srdce bylo skutečně tak velké jako on.

S velkou úctou a žalem
vladyka Velesova lidu s rodinou

Chci se také zeptat zda se plánuje účast na pohřbu i v dobovém oblečení nebo nikoliv?
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Maršálek
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1068
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové
Contact:

Post by Maršálek »

Golem byl člověk, který si získal mou úctu, respekt a mé přátelství, ačkoli jsme se znali poměrně krátce. Bude mi chybět...
Ich dien!
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Taktéž i já jsem těžce zarmoucen.

Pořád nevím co říct a napsat...snad jen, že to byl fakt dobrý chlap a kamarád, se kterým jsem se vždy nejen u večerního ohně pobavil, zasmál, bojoval a vůbec i když jsem jej neznal dlouhá léta jak jiní.

Nechť se mu daří v jeho posmrtném životu a má tam hojnost všeho, co si kdy přál.

Jarwiks
User avatar
Triss
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 62
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Plzeň
Contact:

Post by Triss »

Zpráva o jeho smrti je pro mě a všechny z Gleipni obrovská rána. Bude nám moc chybět a budeme na něj vzpomínat jako na dobrého kamaráda a srdečného člověka, který byl vždycky ochotný pomoci komukoli s čímkoli.

Triss
ikca
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 88
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: novosedly okr. Břeclav
Contact:

Post by ikca »

Golem .. i když jsme se znali jen krátce tak bly člověk který pro mne vyčníval z řady ... Pro svoji čestnost dobromyslnost .. rytířskost ... člověk za život potká opravdu jen málo takových lidí , kteří měli podle mne tak čistý štít jež se leskl mezi námi... znal jsem jej krátce ale na člověka s takovou dobrou myslí nezapomenu.. Goleme at jsi kde jsi verim ze stale budes mezi nami v našich srdcích ...
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Nemám slov, tak jen krátce - byl to skvělý chlap a bude nám všem moc chybět. Nezapomeneme.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
rabi
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 371
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Těšín

Post by rabi »

Věřím, že skandoval a fandil při tvrdé chlapské litevské hře na jeho počest! Byla to dobrá pocta, hodna jeho velikosti! Mnohaja a blahaja lita! Veles
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Co říct... Nezapomeneme na Tebe, Goleme.
User avatar
lubossek
Nováček
Nováček
Posts: 42
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by lubossek »

Budeš nám chybět, kamaráde, ale zůstáváš v nás!
Hama sar ba sar tan ba kuštan dihém, | Az án bih ki kišwar ba dušman dihém.
(Vydám vše, celé tělo k usmrcení, | je to lepší než vydat zemi nepříteli)
Hakím Abú-l-Qásim Firdausí Túsí
Grinulf
Nováček
Nováček
Posts: 9
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pardubice

Post by Grinulf »

Za skupinu Zubři bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast nad jeho ztrátou. Budeš nám chybět Goleme.
Pilnik
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Za sebe i za Arkonu vyjadřuji nejhlubší smutek.
Znal jsem ho jen pár let ale byl to skvělý člověk, na jeho slovo byl spoleh a myslím že se nenajde nikdo kdo by ho neměl rád.
Nezapomeneme.

Ještě doplním že včera cestou z Modré jsme se stavili v Olomoucké nemocnici za dalšími dvěma kluky z té nešťastné cesty, bojovníky z Arkony, Karlem a Michalem. Karel je v mezích možností v pořádku, děkuje za pozdravy které jsem mu jménem mnohých z vás předal.
Bohužel Michal na tom moc dobře není, proto prosím ty z vás kteří se k někomu modlí, aby se za něj přimluvili.
Knecht
User avatar
Morgyš
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 99
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Ostrava

Post by Morgyš »

Byl to fajny chlap a bude mi chybět.

Morgyš
Archimedes
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Brno
Contact:

Post by Archimedes »

Znal jsem Golema vlastně krátce, ale i tak získal můj respekt. Po příjezdu na Modrou jsem dlouho podvědomě čekal, kdy se odněkud objeví se svým zářivým úsměvem, že nás vidí...
Život dokáže být děvka.

A kéž Michal dopadne líp než tipují lékaři.
Post Reply