Knihy

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

http://cms.flu.cas.cz/redaction.php?act ... yNode=1113

Tento odkaz jistě mnozí znáte, nicméně neuškodí aby byl tady.
Pro neznalé: stránky s databází kde jsou volně přístupné naskenované různé edice pramenů k středověkým dějinám ZEMÍ KORUNY ČESKÉ (např. Codex diplomaticus et epistolaris regni Bohemie, Codex diplomaticus et epistolaris Moravie,Fontes rerum Bohemicarum,Codex iuris Municipalis, Codex diplomaticus Silesiae, různé kroniky a mnoho dalších). :wink:
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha

Vikingove

Post by Ozzy »

Image
Norman Schulze: Vikingové
Fighters Publications 2007, ISBN: 978-80-86977-21-8, EAN: 9788086977218
http://www.kosmas.cz/knihy/136076/vikingove/

Další publikace z řady řekonstrukcí v barevnýých fotografiích. Ještě jsem si ji nekoupil (ale planuji), mam jeno scan anglickeho originalu, ktery vypada docela dobre. Sice u titulu Oděv a zbroj vojáka ve středověku jsem si vsiml, ze v ceskem tituly byly nektere fotografie vypusteny, ale i tak se da ocekavat, ze ceske vydani Vikingu bude odpovidat originalu, takze to imho stoji za koupi...

Vikingové - anotace
Udivující příval síly, jedinečné námořnické schopnosti a hlad po úrodné půdě, která by uživila jejich tísnící se obyvatelstvo, se spojily a v devátém a desátém století vyslaly Dány, Nory a Švédy na dobrodružné plavby po celé severní polokouli. Vikingové zanechali svá jména všude od Irska po Rusko, od Islandu po Turecko, a jejich osadníci znamenali pro evropské dějiny mnohem větší přínos, než jejich nájezdy škodu. Při zkoumání tohoto intenzivního vzrušujícího období naší společné kultury napomáhá v současnosti úsilí skupin "živoucí historie" v několika zemích. Jejich pečlivé repliky hmotných důkazů vikinského života z míru i války jsou zachycené v tomto výběru téměř 200 barevných fotografií z akcí zaměřených na rekonstrukci dob dávno minulých ze Skandinávie, Německa a Británie.
Life is only dream on the way to death...
Valda
Nováček
Nováček
Posts: 4
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Valda »

Knihu Vikingové mám doma nascanovanou z anglického originálu a jak jsem koukal na český překlad, zdá se mi, že vydavatel použil stejně špatný scan jako já. Fotky se mi zdají opravdu jakoby překopírované. každopádně pokud nemáte anglický originál doporučuji knihu zakoupit je tam spousta pěkných fotek, jen z textu se asi většina z vás nic nového nedoví:)
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

http://www.paseka.cz/978-80-7185-831-7.html
Vaníček, Vratislav
Soběslav I.
Otec vlasti v kontextu doby raně románské

Kníže Soběslav I. (vládl v letech 1124–1140) patří mezi významné a přesto poměrně málo známé panovníky středověkých Čech. Autor si klade provokující otázku: Byl Soběslav „ideálním Přemyslovcem“, mužem statečným i rozvážným, jak jej líčí některé prameny, či typickým despotou raného středověku, který se nerozpakoval zastrašovat nespokojené velmože inscenovanými procesy a popravami? Propojuje přitom děje v českých zemích s rozhodujícími procesy „velkých“ dějin Evropy – střetnutím mezi císaři a papežstvím v tzv. sporu o investituru a koncem sálské dynastie na říšském trůnu – a srovnává politický vývoj v Čechách, Polsku a Uhrách. Věnuje se i události, jíž se kníže Soběslav I. nejvýrazněji zapsal do českého historického povědomí – vítězství nad vojsky císaře Lothara III. u Chlumce roku 1126. .

PhDr. Vratislav Vaníček (1947), historik, vedoucí katedry společenských věd na ČVUT v Praze. Zabývá se dějinami středověku, zejména dějinami českého státu v době Přemyslovců.

ISBN 978-80-7185-831-7
vázaná, 153x235, 376 stran, 399 Kč,
nunc est bibendum
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

a dále:
http://libri.cz/kniha.php?kniha=440

Michal Lutovský
Po stopách prvních Přemyslovců II. – Léta krize a obnovy (972–1012)

Druhý svazek volné trilogie mapuje léta krize a obnovy přemyslovského státu od dob panování Boleslava II. až po až po sesazení knížete Jaromíra (972–1012). Také tentokrát nás autor zasvěceně provede po desítkách historických míst v Čechách, na Moravě, ale i za hranicemi, ať již to budou hradiště, dvorce, kláštery či bojiště spojené s postavami Přemyslovců. Popis lokality je vždy zasazen do poznatků archeologie i historických pramenů, ale i do dnešní podoby místa včetně přístupu po turistických trasách. Text doprovází ilustrační i faktografická obrazová dokumentace.

Váz., 272 stran, na 200 obr., 4 strany bar. přílohy, ISBN 978-80-7277-231-5
Cena: 320 Kč
nunc est bibendum
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Z nabídky Osprey Publishing v listopadu:

Image

Detaily o knize: tady
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Opat
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 190
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové - Olomouc

Post by Opat »

V olomouckých Levných knihách jsem zahlédl titul Pavla Černého Evangeliář zábrdovický a Svatovítská apokalypsa, Academia, Praha 2004, a to za 49 Kč. Jak jinde nevím...

Viz jinak http://www.kosmas.cz/knihy/121911/evang ... pokalypsa/
26. 8. 1346: hodie cedit Corona Militiae, numquam fuit similis huic regi Bohemiae.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

V Plzni je taky, neváhal jsem za ty prachy :idea:
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha

Post by Ozzy »

Opat wrote:V olomouckých Levných knihách jsem zahlédl titul Pavla Černého Evangeliář zábrdovický a Svatovítská apokalypsa, Academia, Praha 2004, a to za 49 Kč. Jak jinde nevím...

Viz jinak http://www.kosmas.cz/knihy/121911/evang ... pokalypsa/
Ahoj...
V kterych Levnych knihach? V tech v Legionarske nebo 28. října?
Dik a zatim...
Life is only dream on the way to death...
User avatar
Ratatosk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 171
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okr. Praha západ, Ukrajina:-)

Post by Ratatosk »

Btw v Praze jí mají taky, já jsem jí viděla třeba min. týden v Levných knihách na Václaváku :wink:
Vím, že nic nevím. O:)
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

V Praze je k dostání taky na Andělu mezi KFC a býv. restaurací U Holubů, mají jich dost...
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
Opat
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 190
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Hradec Králové - Olomouc

Post by Opat »

Ozzy wrote: Ahoj... V kterych Levnych knihach? V tech v Legionarske nebo 28. října? Dik a zatim...
Uppppsss... :oops: Tam u Prioru/Delvity jak bejvala jakási curkárna. V boční uličce proti morovému sloupu
26. 8. 1346: hodie cedit Corona Militiae, numquam fuit similis huic regi Bohemiae.
Ozzy
Nováček
Nováček
Posts: 35
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jevicko/Olomouc/Praha

Post by Ozzy »

Opat wrote:
Ozzy wrote: Ahoj... V kterych Levnych knihach? V tech v Legionarske nebo 28. října? Dik a zatim...
Uppppsss... :oops: Tam u Prioru/Delvity jak bejvala jakási curkárna. V boční uličce proti morovému sloupu
Takze 28. rijna ^_^ Dik ^__^ Napred se po ni ale podivam (snad dneska) v Praze...
Zatim...
Life is only dream on the way to death...
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Vyšel dotisk Anglo-Scandinavian Ironwork from Coppergate

Image

284pp, 160 illustrations
ISBN: 187241429X
Price: Pound 20.00 plus p&p

Copies of AY 17/6, out of print for some time, are once more available. The iron assemblage described, from 16-22 Coppergate, York, is of unprecedented size and variety in Britain. Covered are over 4,700 iron objects dating from c.400 AD to the late 11th century, including knives, tools for crafts such as textile preparation and woodworking, fittings from doors, chests and other wooden objects, buckles, strap-ends and pins, and arrowheads and sword fragments. Smithing slag, tools and scrap provide evidence for iron production on the site.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
woden
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by woden »

mas tu knihu? oplati sa do toho investovat?