Oslavy letního slunovratu 2008

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Jo abych nezapomněl, beru na prodej oblíbenou kamennou sůl, chce někdo speciálně dovézt větší množství? Nemyslím třeba metrák, tolik jí nemám, ale beru ji jen na drobný hrnkový prodej, takže pokud chcete třeba pět kilo tak musíte dát vědět.
Nebudu na netu, sms na 604264118, objednávky do zítra 15:00
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Acheron
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 66
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Acheron »

Akce výborná, skvělé odreagování, děkujeme.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Akce výborná, Kain protivný (snad omluvitelně). Až budou nějaké fotky, budu se těšit...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
luinien
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 202
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prostějov/Olomouc/archeoskanzen Modrá

Post by luinien »

Taťka už fotky třídí, snad na to bude mít dost času, aby je jakž takž přebral, je jich dost.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Musel bych jen děkovat a děkovat, kdybych chtěl vyjádřit úctu ke všem, kteří se svých rolí zhostili i v takovém šíleném vedru (o dalším nemluvím).

Snad se Vám líbila svatba, rituál i hostina vladyků. A doufám, že Vám i chutnalo.

Fotky jsem právě prohlédl, ale k nějakému třízení se asi dostanu až zítra. Je jich moc a já se ještě pokusím tématicky a chronologicky sestřídit.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
cmelda
Nováček
Nováček
Posts: 26
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prostějov

Post by cmelda »

luinien wrote:Taťka už fotky třídí, snad na to bude mít dost času, aby je jakž takž přebral, je jich dost.
No žádné velké třídění, jen jsem se to pokusil promazat zhruba na třetinu, ale i tak je toho "neurekom".
Když vy jste všichni tak krásní a fotogeničtí...
(nežertuji, fakt to myslím vážně)

Tentokrát to není v mé galerii, nejdřív jsem se to pokoušel nacpat na Rajče (ale tam to blbě interpretovalo EXIF atributy takže autorotované fotky nastojato byly šíííleně široké)
Takže druhý pokus - sypu to sem:
http://picasaweb.google.com/zchmelar/080620Slunovrat
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Akce byla fajn, hostina vynikající. Nebýt té nešťastné události, byl by to zatím nejlepší Slunovrat kde jsem byl.
Rekrut
Nováček
Nováček
Posts: 41
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Rekrut »

Akce byla dobrá, celkově povedená, počasí přálo. Jenom ta proklatá nehoda, vnesla smutek do našich myslí.
skria
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 56
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modrá a tak...

Post by skria »

skria
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 56
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modrá a tak...

Post by skria »

A tady ještě nějaké články z novin:

Image

Image
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Teda nevím, nepředělali tam jedno písmenko? Velebův lid...
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Rekrut
Nováček
Nováček
Posts: 41
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Rekrut »

:mrgreen: predelali :badgrin:
Last edited by Rekrut on Mon 23. Jun, 2008 12:06, edited 1 time in total.
skria
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 56
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modrá a tak...

Post by skria »

Jj.. taky sem si toho všimla...
Mají tam Velebův lid...
Asi nějaká nová skupina.. ;o)
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Na zimním slunovratu mi zmršili jméno syna, tentokrát jsem to do nich tloukl furt dokola: Dervan, Dervan - ne Dartan. A voni zase takhle :c)

Preventivně jeho jméno vůbec nenapsali, příjmení mírně upravili a ještě nám zkomolili Velese. Hrom a krupobití na ně :c)
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Hostina vladyků:

Chtěl jsem se zeptat jak jste byli spokojeni s hostinou vladyků respektive zkráceně Hostinou? Teď ani nemyslím nějaké "chvalozpěvy" na organizátory - ty už byly na akci a samozřejmě nás potěšily, ale spíše i nějaké návrhy na zlepšení apod.

Byl jsem rád, že až na malé vyjímky se ctily pravidla dané pro toto posezení i že Vám chutnalo.

Chtěli jsme touto hostinou i nastartovat nějaké jiné aktivity, které se dosud na akcích nedělají, ale přesto by zde mohly mít svoje místo.


Zároveň mne dosud napadly asi tyto věci:

- více srnčího ragů
- více solniček (nebo spíše solničky vlastní, tak jak to možná na podobné hostině ve středověku mohlo být)
- sluhové v červeném hedvábí fakt ne :wink:
- sluhové na ovívání - fakt jo :D/
- zařídit jídlo s kostma, abychom si užili to házení kostí za sebe :c) /ideálně kuřata, jenže dnes je to takové plebsové jídlo, kdežto kdysi zase kuřata byly vzácné, tak jsme je tam nechtěli -sice by to v paláci nešlo, ale jinakvenku by to bylo super//
- více srnčího ragů
- sluhové sedící u stolu ... Grrr :)
- větší množství přichystaného jídla, aby zbylo více i na "personál"
- pokud by se hostina dělala na podobném místě, tak více lampiček
- více srnčího ragů

A možná hostinu udělat v pátek večer, aby se mohly v klidu se všemi a mezi všemi probrat organizační věci - časy apod. Tedy vše potřebné pro zdar akce.

Nevím zda se někdy zmůžeme na podobnou hostinu (obzvláště pokud bychom takovou hostinu chtěli i vylepšovat) neboť Slunovrat na sebe nevydělal, ale napadly nás i jiné možnosti:

Řešili jsme to s některými už na hostině, že by mohlo být řešení, že každý (nebo dvě skupiny donromady) připraví jeden chod a je to méně náročné :c)



Večerní rituál:
Díky za fantastickou atmosféru a hudebníkům skládám velký hold za velice dobrou kulisu.

Večerní svatba:
Protože mám pocit sebeuspokojení, že svatba vyšla téměř tak jak jsme chtěli (tedy perfektně a s humorem), mohu jen popřát našim svatebčanům mnoho štěstí v nadcházejících dnech.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!