Velkomoravský sněm

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd
Contact:

Post by Pampalíny »

K akci samotné:

- místo bylo pěkné, už jsem tam pár let nebyl a takže super
- navíc ta příroda a vše okolo - opravdu pěkné místo pro tábor...
- bylo fajn, že se zajistil zdarma vstup do památníku (nejde o těch pár korun, ale o tu symboliku - je tím v podstatě řečeno "jste skutečně vítáni")
- prohlídka nebyla špatná a díky za ni, akorát jsme měli nejdříve jít na promítání do "2" a vzhledem k absenci jiného programu se na ni skutečně mohlo vyrazit dříve
- nevím jak ostatní, ale nejvíce nás oslovil VM kostel v Kopčanech - prostě nevidět jenom základy, ale být uvnitř originál VM kostela - bomba zážitek... -mělo to být podle mne začleněno do programu...

- nejvíce mi chybělo cokoliv, co by opravňovalo nazvat akci "sněmem" - je to dost škoda. Ne všichni se známe a především mohlo dojít alespoň k představení akcí na rok 2008...

Jinak chci poděkovat Negrovi, Krakenovi a dalším za přístřeší před deštěm a také o starostlivé hlídání syna. Snad nám tam moc u Vás nezvlčil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zároveň děkuji za pochopení ohledně pravidel při Moreně, protože jinak by tato akce neodpovídala realitě a byl by z ní kočkopes o ničem.


I přes některé připomínky mohu za sebe a za rodinu konstatovat spokojenost s příjemným (i když náročným) víkendem.
vladyka Křesomysl, Velesův lid
---
Historické tržiště / Slované.cz
---
Pište mi přes mail: petr(*)slovane.cz // ne SZ !!!
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
Vesna
Nováček
Nováček
Posts: 37
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Beskydy
Contact:

Post by Vesna »

Připojuji se k díkům mého chotě a děkuji Negrovi a jeho drahé polovičce za přístřešek pro našeho syna a obětavému hlídání.

Taktéž děkuji všem chůvám, které se v přítomnosti Dervana vyskytly a podaly pomocnou ruku při jeho náladách.

Díky všem pomocníkům to zvládl lépe než my, i když návrat domů byl odměnen slastným úsměvem - Doma je doma.

Bohužel jsem se neúčastnila nočního popíjení, ale sobotní den byl moc pěkný, i když jsem několikrát nadávala na organizátora, protože se řeklo teď a bylo to za dvě hodiny a dítě mi mezi tím změnilo plány asi třikrát!

Ale jinak jsme přijela domů spokojená :)
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc
Contact:

Post by Damien »

Máme tady nějaké ztráty a nálezy, komu patří látkový pytlík s hromadou oblázků, ať se mi ozve buď sem nebo na mail damien@vikingove.eu .

Vesna: nemáš zač děkovat, rád jsem pomohl přátelům a aspoň na chvíli si zajistil, že má drahá polovička dá s děckama pokoj :twisted:
Negr, Jarl Olomouckého kraje
Kill ´em all, let Odin sort ´em out!
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Taky máme pár "nálezů" z Mikulčic, kdo něco postrádá, nechť se ozve.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Zatím postrádáme stříbrný gombík, jaký byl nalezen v Gniezdowu nebo v hrobě II/100 v Mikulčicích...nebo tak nějak:-) Průměr asi centimetr, zdobený granulací.

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Ten se ještě nenašel, ale archeologové už o něm ví, kdyby ho náhodou našli :)
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Dagfari Hrut
Nováček
Nováček
Posts: 20
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Světice
Contact:

Post by Dagfari Hrut »

Zdar,
také děkuji za povedenou akci a hlavně pořadatelům za ubytování mne a mých děvčat z Midgardu, když po drobném větrném incidentu nevydržel můj stařičký stan a já se tím pádem stal bezdomovcem :-) snad byla dobrá kompenzace těch deset litrů domácí medoviny, kteroé jsme přivezly :twisted:

Postrádáme dvě věci: v prvé řadě pletenou ponožku, jenž bych opravdu uvítal a druhá je kostkovaná deka, jenž tam Vasilisa někde pozapoměla....
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Děkuji za chválu ;) Ubytování se u nás vždycky najde ;)

Procházeli jsme několikrát vyklizenou plochu a deka se tam nikde neválela. Nejspíš ji někdo omylem přibalil.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

Deku má Otouš doma, nějak s ní odjel..... Takže se s ni urcite jeste potkate.

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
Post Reply