Stránka 1 z 4

Kouření na RS akcích

Napsal: pon 08. říj, 2007 15:35
od Bobr
Zajímalo by me jaky nazor na tenhle problem - vyjadrete ho jak v debate tak v hlasování

Napsal: pon 08. říj, 2007 15:41
od Scar
Po zotmení to vidieť ešte viacej. Vadí mi to stále, ale čo s tým človek narobí, ak sám nejakú akciu neorganizuje?

Napsal: pon 08. říj, 2007 15:55
od Wothan
I když jí organizuje. Já nejsem kuřák (když nepočítám příležitostné báňání z dýmky), ale zase nejsem tak nekompromisně nesmiřitelný. Kouření je zlozvyk, který se nedá nijak snadno zakázat befelem, takže i když těžký kuřák slíbí, že kouřit nebude a bude respektovat zákaz, stejně ho to bude nutkat, bude chodit hulit někam do lesa, do staveb, odhazovat vajgly apod. A upřímně mám jiný starosti než se honit jako organizátor po akci a chytat lidi co hulí někde za pařezem. To mi přijde míň riskantní volit kompromis a vymezit pro tyhle zoufalce nějaký skrytý a bezpečný místo kde si hulit smí, pokud mají zrovna volno a čas. Jinak samozřejmě že kdo nekouří má o problém míň a nedělá problémy ani jiným.

Napsal: pon 08. říj, 2007 16:42
od Kain
Já vím, že to děláme pro zábavu, ale velmi mi vadí, když jsou na fotkách cigára a po ránu vajgly po zemi. Sám si sice rád dám vodní dýmku, ale stejně rád si ji odpustím, když vím, že tam nebudou ani ty cigarety...

Napsal: pon 08. říj, 2007 16:42
od Rab
Naprostý souhlas s Wothanem :wink:

Napsal: pon 08. říj, 2007 16:47
od Boza
Mno, jsem rád že toto téma Bobr načnul, a taky tuším proč asi.

Jako kuřák bych byl jenom uvítal, pokud by bylo pro nás zoufalce vyhrazeno nějaké místo kam není vidět a kde stojí plechovka s vodou kde se dá vajgl bezpečně típnout. Myslím, že to je rozumný kompromis který uspokojí jak kuřáky, tak nekuřáky a organizátory.

V každém případě bych doporučil případnou podmínku uvádět v pravidlech akce, stejně jako pet flašky, brýle, cvočky, tetování, rozdělávání ohňů atd.

Napsal: pon 08. říj, 2007 17:25
od lubossek
Zakazovat kouření na akcích je podle mého názoru nemožné, pro někoho je dost obtížné si nedat cígo celý víkend, ale na druhou stranu kuřáci kazí dojem ostatním - sám přiznávám že jsem si na Althingu zapálil na veřejnosti, ze začátku jsem však vždy chodil mimo dohled, když jsem však v pátek večer viděl několik lidí kouřit, tak jsem se přidal... problém je holt v tom, kdo jako první začne kouřit veřejně a pak se vždycky další přidají. Zákaz kouření (respektive jeho omezení) bychom však všichni kuřáci měli brát jako kánon a nebylo by nutno to psát jako podmínky účasti na akci. Na Čase Vlků i na Rogaru jsem kouřil na místech mimo tábor (např. u pípy) anebo jsem se zavřel do stanu aby nebylo vidět že kouřím... Souhlasil bych s názorem aby se kuřáci dohodli na místě kam budeme v průběhu dne mizet a odhazovat vajgly do plechovky, jinak je to peklo... na druhou stranu, pokud se dohodneme, že se na RS akcích kouřit nebude, tak se holt my závisláci budeme muset omezit a basta, na akci si taky nedáme sprchu ráno i večer atp.

Napsal: pon 08. říj, 2007 18:14
od melkel
Jsem militantní nekuřák, ale domnívám se, že pro abuzéry by měl být vyhrazen prostor někde mimo dohled diváků, kam by chodili hulit.
Každopádně uvést do podmínek, jak bude kouření ošetřeno, a nekompromisně vyžadovat.

Kouření na akcích

Napsal: pon 08. říj, 2007 19:08
od Rekrut
No já bych kouření na akcích zakázal, na druhou stranu chápu, že někteří kuřáci by raděj ani nepřijeli což by byla škoda. Ptoto bych na akcích zakazal veřejné kouření před divaky. Taky bych vyžadoval důsledné típání vajglů do plechovek nebo nějakých jinych nádob aby pak tábor nebyl plnej nedopalku. Večer je to vcelku jedno jestli nekdo kouří nebo ne pokud tam nejsou diváci ale druhej den me vetšinou serou ty vajgly po zemi.

Napsal: pon 08. říj, 2007 19:13
od Bobr
Cigára na fotkách jsou jedna věc, to ze me nekdo v davu u Wojtka popalil cigaretou, jiny clovek malem spalil Ronju v obliceji je vec druha. Osobne se domnivam ze kuraci jsou sobecti a neuvedomuji si jak moc otravuji zivot ostatnim lidem. Ilustrovat se to da tim, ze kdyz jsem tema vyhrazeni mista pro fetaky uvedl na althingu, padly jen pindy ze tam bude probihat cela akce... to mi prijde jako hnus :(
Kdo jede na RS akci, pohzbuje se v odevu atd odpovidajicim dobe a u toho kouri to nema v hlave v poradku nebo nemuze prestat.
V obou pripadech si myslim, ze by to mel resit...

Napsal: pon 08. říj, 2007 19:53
od Scar
To že sa skryje pred ľudmi nezabráni aby z neho tabak nebolo cítiť. Ako z úst, tak zo šiat. Lutujem fajčiarov že takéto veci vôbec musia riešiť. Závislosť je sviňa.

Napsal: pon 08. říj, 2007 20:59
od MadHamster
Co takhle rovnou kuřáky střílet, nejdříve pro výstrahu třeba do kolena...no a pokud toho nenechá tak rovnou ke zdi :twisted:

:mrgreen:

Napsal: pon 08. říj, 2007 21:54
od melkel
Myslím, že hodně kuřáků si opravdu neuvědomuje, že může hodně vadit, ale IMHO tady je třeba řešit přístup k nim na RS akcích. A zcela jistě bych neřešil věci typu patřičného historického smradu. Sám si tu sprchu a zuby alespoň večer prostě neodpustím :mrgreen:

Napsal: pon 08. říj, 2007 22:09
od Wothan
Pochybuju že tohle jde řešit befelem - pokud někdo je natolik závislý že si nedovede pomoct, tak si prostě bude chtít zapálit i když před tím slíbil cokoli, jen se to bude pokoušet maskovat což může ve svých důsledcích být horší než když se mu to na nějakém neškodném místě povolí. Už fakt že si nebude moct zapálit kdy chce a kde chce je restrikce se kterou se prostě bude muset srovnat, ale je to taky ten nejzazší ústupek který udělat můžeme.

Napsal: úte 09. říj, 2007 5:25
od cossack
Jestli vám to pomůže, tak já mám z vymezeným místem ke kouření na stylových akcích pozitivní zkušenost. Funguje to, a pokud to nejsou vyloženě anarchistické typy kuřáci ta omezení vcelku dobrovolně a ochtně akceptují.