Kouření na RS akcích

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Kouření na RS akcích by mělo...

být povoleno jen pokud nejsou přítomni diváci
13
11%
být povoleno jen na vyhrazeném místě
78
67%
být povoleno kdykoli a kdekoli
1
1%
být zakázáno
25
21%
být povoleno pouze po setmění
0
No votes
 
Total votes: 117

User avatar
Spící Medvěd
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Kladno

Post by Spící Medvěd »

Sám kuřák jsem pro vyhrazení útočiště nás závisláků. Protože je pravda, že pokud toto místo vyhrazeno není, každý kuřák ( včetně mne ) sklouzne k tomu, že si zapálí skoro kdekoliv.
User avatar
lubossek
Nováček
Nováček
Posts: 42
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by lubossek »

Obhajovat svoji závislost nebudu, už jsem se trochu snažil předtím... ale pokud chceme řešit takové detaily jako neautenticita smradu, tak bychom měli být všichni pěkně vyuzení jako z dymné jizby a smrdět od dobytka a/nebo od koní.... zejména absenci vyuzeného oblečení bych tímpádem na LH akcích netoleroval :biggrin:

Buďme realističtí, kouření je svým způsobem nemoc, ale mnoho z nás si jej neodpustí, dohodněme se na vyhrazeném místě ať se neválí vajgly všude kde nebyl tábor (i když je mnohdy pohodím kdekoliv, taky mi vadí), pokud budeme chtít kuřákům jejich vášeň zakázat, můžeme začít řešit takový extrémy, že nebudeme na akce jezdit autem, ale všechno naložíme na bryčku, zapřáhneme a hjó koníčku, jedem.....
Hama sar ba sar tan ba kuštan dihém, | Az án bih ki kišwar ba dušman dihém.
(Vydám vše, celé tělo k usmrcení, | je to lepší než vydat zemi nepříteli)
Hakím Abú-l-Qásim Firdausí Túsí
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Souhlasím s vyhrazením místa pro kuřáky a důsledným dodržováním.
Po přistižení kuřáka v táboře výstraha, po druhém sbohem a šáteček, příští rok nejezdi.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
alistaire
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: okolí Brna

Post by alistaire »

:) Já bych kuřáky při druhém přichycení rovnou vykleštil, a tím by se to do pár generací vyřešilo samo :)

Co s kuřačkama ale nevim... :roll:

:wink: :wink:
http://www.mortaigne.com - projekt Švédského regimentu z třicetileté války
Image
http://tricitka.brodec.org - diskuse zaměřená na třicetiletou válku
zeman
Nováček
Nováček
Posts: 27
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by zeman »

Obecně jsem proti kouření, ale myslím že především záleží na pořadateli akce.Jaká pravidla si určí,taková bude mít.
zeman
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

kdyz si zaleze do svyho tak co je ti po tom co tam dela? a rikam to jako nekurak....
Your freedom will grow each time you say: No!
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Třeba tam chtěla jít spát za ním? :wink: Ale vážně - spí-li ve stanu více lidí je to snad na jejich domluvě a pokud se neumí dohodnout je to jejich problém, ne problém pořadatele - ať si pořídí kuřáci nebo nekuřáci stany vlastní nebo to řeší jinak, ale sami. Já jako pořadatel mám do toho co lidé dělají nebo nedělají ve svých soukromých stanech co mluvit jen potud pokud jsou ty stany veřejně přístupné nebo otevřené k nahlédnutí a tak jejich interiér i činnosti uvnitř hraje roli ve "veřejném životě" tábora. Pokud bych chtěl zakazovat kouření ve vlastních stanech (nebo celém areálu) tak bych to dělal spíš z důvodů bezpečnosti.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

jak pise kolega Wothan, pak je to problem osazenstva onoho stanu a je to na jejich domluve....
Your freedom will grow each time you say: No!
Zuzka
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 126
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mnichovice

Post by Zuzka »

Myslim si, ze hazite vsechny kuraky do jednoho pytle... Ono totiz neni tak jednoduche se teto zavislosti zbavit, vim o cem mluvim... Na akci se vzdy snazim (pred divaky, o veceru nemluvim) jit nekam pryc, vajgly hazu bud do ohne nebo do popelniku a snazim se byt "tolerantni kurak" nebot si uvedomuji, ze nekurakum to strasne smrdi. A muj nazor je koureni nezakazat, ale vyhradit to misto s plechovkou...
Björn Hundolfr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 358
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Vyškov (Teď spíš Praha)

Post by Björn Hundolfr »

Nu jak už bylo několikrát řečeno, Speciální místo pro kuřáky je ideální věc. Jako pořadatel menších akcí (hlavně fantasy) se mi to opravdu vyplatilo, nejen, že po akci nemusí běhat parta lidí po místě konání a sbírat vajgly (nepřežil bych kdyby po mé akci zůstal bordel jak v tanku) ale také se tím vyřeší problém, že kuřáci neotravují nekuřáky a všichni jsou spokojeni.
Také z mých zkušeností vím (a už to zde bylo řečeno) že kuřáci rádi využívají jim vyhrazená místa.
Takže je to nejspíš nejlepší volba na většině akcí
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc

Post by Damien »

Sám jsem kuřák, a nepřipadám si ani jako zoufalec (dle Wothana), ani jako feťák (dle Bobra).

Co se týče smradu kouře z kostýmu, ten myslím nemá cenu řešit. V tom případě bychom nemohli kostýmy ani prát, protože je z nich cítit prací prášek, měl by z nás být cítit smrad z ohně a zvířat, jak už někdo psal, měli bychom se koupat maximálně jednou týdně apodobně? To je absurdní nesmysl...

Co se týče diváků, kouřit před nimi je samozřejmě nesmysl. Zapálím si klidně buď ve stanu, nebo na vyhrazeném místě a neřeknu ani půl slova. Co se týče večer u ohně, když sedím u svého ohniště platí tam moje pravidla. Když se někomu nelíbí že tam hulím ať jde ke svému ohni nebo k nějakému nekuřáckému. Jsou tady lidé, kteří kritizují nedobovost kouření v táboře a přitom jim vadí když někdo chlastá a zpívá, což je věc, kterou bych v historickém táboře u vojáků nejspíše čekal, že. To už bych rovnou mohl člověku, který má čerstvě zašitý obličej nebo ruku z bitvy, říct, ať vypadne protože nemá dobové stehy nebo dobový obvaz či dobovou sádru... Nehledě na to, že každý si občas potřebuje nutně zavolat z mobilu (např. pracovně), přelít např. medovinu z petflašky, což ve tmě ve stanu občas jde ne zrovna dobře, apod. A takových případů je spousta. Snad existuje rozumná hranice (nenechám petflašky a mobil válet zbytečně na očích po zemi, vajgly budu házet do ohně nebo určené nádoby), na které se většina lidí shodne. Úplně čisté LH nedosáhneme nikdy, ale můžeme se k tomu přiblížit natolik, aby se nám to líbilo, vyplatilo se nám jezdit na akce a setkávat se a byli k sobě navzájem všichni tolerantní (nejen kuřáci k nekuřákům, jak se neustále křičí do světa, ale i nekuřáci trochu ke kuřákům, každý máme svoji vášeň).
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Bobr »

to je ukazkovej pripad demagogie: Koureni neni jenom nedobove, krome toho smrdi, zpusobuje rakovinu i lidem kteri jsou pouze pasivni a muze zpusobovat i takove veci jako pozar (doskova strecha... hmmm) proto srovnavat to s telefonovanim je pitomost. Tolerance nekuraku ke kurakum je zatim prilis velka.
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Bobr »

a ta veta ze u TVEHO ohne plati TVOJE pravidla - to asi tezko - pozemek je treba neci, akci treba nekdo organizuje - zase bezohlednost.
Ósnjallur mađur
hyggst munu ey lifa,
ef hann viđ víg varast;
en elli gefur
honum engi friđ,
ţótt honum geirar gefi.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Říká, že mu nevadí kouřit na vyhrazeném místě, takže to bezpochyby myslel tak, že pokud to pravidlo není, jako do dneška, tak u ohně jeho skupiny platí pravidla jeho skupiny, zatímco u ohně tvého ty tvoje. (Což znamená, že někde je kouření tolerováno a někde ne.) A to má logiku...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
Damien
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 60
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Olomouc

Post by Damien »

Bobr: když už někde například ve skanzenu jsou stavby s doškovými střechami, tak se přes noc v nich dělá otevřený oheň. Toho bych se bál o dost více. Takže strach že něco chytne od vajglu je naprosto irrelevantní... U tvého ohně platí tvoje pravidla a já je budu dodržovat, a tak je to myslím naprosto běžné a normální. Když má skupina svůj oheň a přijdu k nim večer posedět "na návštěvu", taky se nebudu chovat jako hovado, ale budu plně respektovat jejich pravidla (někdo je háklivý na kouření, jiný na vzývané bohy, další na kytary apod.).
Jinak malé srovnání s jistou nadsázkou: dle některých studií může časté telefonování z mobilu způsobovat rakovinu a nádory. A s hodně velkou nadsázkou: historický šerm způsobuje věci jako zlomeniny, tržné rány, otřesy mozku apod. A většinou to nezpůsobí člověk sobě ale jinému člověku, že... Nikdo netvrdí že je kouření zrovna zdravé, ale když přijdu například k tvému ohni, Bobře, tak ti tam samozřejmě kouřit nebudu. Za to budu čekat, že ty mi nebudeš zakazovat kouření u mého ohně, to je fér, ne?