Archeologický ústav v Mikulčicích

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

napsali... prisel mail... je to celkem komedie.... necekal sem zadnej zazrak ale tohle predcilo vsechna ma ocekavani, no vydrzte... zverejnim ho tu, zatim preposilam jen lidem kteri mi pomahali s jeho sepsani...
Your freedom will grow each time you say: No!
Bonemina
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 324
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Olomouc

Post by Bonemina »

Moje mea culpa, počítá se to až od osmého, tak měli ještě den čas.
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Zveřejni to, prosím, je to klasická ukázka úředního šimla, Humphrey Appleby by měl radost, já ne:-(

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Mno odpoveď mně taktéž docela zarazila, i když jak tak přemýšlím není se čemu divit. všichni známe jak dlouho pracuje policie ČR.
Především je třeba konstatovat, že předmětná událost ‒ požár v depozitáři sbírek Archeologického ústavu AV ČR, v.v.i. v Mikulčicích ‒je stále v šetření Policie České republiky a příslušných kontrolních orgánů, tudíž nelze s ohledem na probíhající úkony ‒ vyšetřování, tzv. přípravná řízení ‒ ve smyslu § 11 odst. 3,4 zák. 106/1999 Sb. předjímat výsledky. Navíc by tyto byly ve střetu s nálezy tohoto orgánu jako třetí osoby nebo by mohly ovlivnit tuto činnost.
Kaine, Mína - nevyznám se v úředničině, ale znamená to že policie uvalila Informační Embargo? Pokud ne, lze se dle výše zmíněného zákona obrátit s dopisem na Policii ČR?

Co mě ovšem překvapilo nejvíc bylo vynechání jakékoliv odpovědi na bod č.5 týkající se oněch dvou sbírek.

Opět mám na Kaina a Bonemínu dotaz. Jak se vztahuje zákon na ty sbírky - lze se zeptat díky zákonu č. 106/1999 Sb. na podrobnosti projektu a sbírky (vyloženě třebas na projektové materiály, mapy, předběžný rozpočtový plán obnovy, proč ty cyklostezky) příslušného obecního úřadu? Neboť je-li pořádána sbírka kde je uvedeno cysklostezky, inž. sítě - měl by být zpracovaný i nějaký předbšžný plán ne?

Veřím, že to co jsem napsal je hodně naivní, ale znáte mě :wink:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

tam jsou podle me dve linie, jednu sbirku porada mesto (a chce zahrat na citlivou strunu darcu takze vyuziva pozar aby vybralo nejakou tu zlatku) a druhou porada samotny AruB - jsou tam dve cisla uctu....

takze vysledna odpoved bude takova ze se vyjadri ze ta sbirka kterou porada AruB neni nikde verejne davana do souvislosti s cyklostezkami, takze jsou z obliga a co si tam da MeU uz nejde za AruB ale je to na samostatny dotaz na MeU, coz neni problem napsat...

kazdopadne je to hnus... vybirat v souvislosti s pozarem na mestskou infrastrukturu, cyklostezky a podobne ... proste hnuj...

jinak nejsem pravnik, ale nejaky informacni embargo na informace asi uvalit muzou, problem je ze on to uvalil na vsechno coz je mam dojem volovina.... veci, ktery jsou podkladem pro vysetrovani, ale jsou proste fakt ... napriklad to jestli probihaly revize, jestli meli zpracovany nejaky studie a podobne... to je informace, na ktery vysetrovani samotny nic nezmeni... slouzi pouze jako vstup... no ale jasne ze to je vymluva... hodi se jim to do kramu...
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

- je Abe děsivé, že bys dle názoru pana Kouřila, pokud by něco řekl, mohl ovlivnit vyšetřování, jsi monstrum :badgrin: (nebo zas blbě čtu? :oops: )
- mně z toho vychází odpověď nevím a je mi (nám) to putna :evil:
nunc est bibendum
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no, napisem dalsi dopis, pokusime se aby jim to putna nebylo
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Ještě by mě zajímalo jak je ta druhá sbírka obce, propojená s tímto dlouhodobým projektem Archeologickéo parku Mikulčice - Kopčany.http://www.mikulcice-valy.info/default.asp?cont=113

A ani na těchto stránkách není o požáru ani slovo(krom jednoho diskusního příspěvku)
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

web mikulcice-valy.info spadá pod museum v Hodoníně, stejně jako ten památník a výstava co tam je
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá

Post by JARWIKS »

Müscha wrote:web mikulcice-valy.info spadá pod museum v Hodoníně, stejně jako ten památník a výstava co tam je
Aha. Ja jsem se tam dostal z webu AU Brno. i když o takové události že byl požár tam napast mohli, popř. že jsou nejaké sbírky a to samé mohlo být jak napsal Abe na webu AU Brno(info že byl požár)
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

no ono je to tak nejak dano poslanim s jakym byly organizce jako je akademie ved (a pod ni spadajici) zalozeny statem... provadet vyzkum a informovat
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Kouřilova odpověď je nesmysl - jestliže se odvolává na zákon 106/1999 Sb., § 11, odst. 3, aplikuje jej nesprávně - k tomu viz (od str. 197) http://www.otevrete.cz/files/Korbel_Disertace_3.pdf
Další zmíněný odst. 4 hovoří o probíhajícím trestním řízení, tzn. muselo by takové řízení v tomto případě probíhat, tedy muselo by být nějaké osobě oznámeno jeho zahájení příp. obvinění, což o něčem také vypovídá. Každopádně bych trval na podání informací dle zaslaných otázek, zopakoval bych žádost s upozorněním na nesprávnou aplikaci ustanovení zákona a žádal o dodržení formálních pravidel s odkazem na § 15 (číslo jednací, poučení o podání opravného prostředku). Nebo použít tento § 15, odst. 4, kdy povinný neposkytl informace či nevydal rozhodnutí a tudíž informace odepřel - pak je třeba podat odvolání podle § 16 k nadřízenému subjektu. Na to je třeba Kouřila taktéž upozornit, včetně toho, že odmítnutí je přezkoumatelné soudem.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

jasne, pracujeme na tom.... cekal bych lepsi pripravu a provedeni toho jak nam zacpat huby, uvidime co dal, samozrejme ze nas odpoved pane Kourila neuspokojila
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Kain »

Přesně tak...právě váhám, zda se ptát znovu či zda rovnou dát odvolání, protože ta odpověď nemá náležitosti (i.e. nebyla dána) a i kdyby - nemá žádný obsah. Takže odvolací důvody tu rovnou jsou...ale to je spíš otázkou toho, co chceme dosáhnout, a to si musíme promyslet...

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita