Archeologický ústav v Mikulčicích

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Archimedes
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 203
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha/Brno

Post by Archimedes »

Ten hon na čarodějnice nebyl ani tak myšlený na Abeho, stejně jako lidi, co mají o historii a archeologii nějaké povědomí, ale spíš na novinový bulvár. Taky bych asi sám skuhral víc, ale protože jsem to viděl na vlastní oči, tak to chápu. Mimochodem, nešlo o nějaký zákaz, ale o prosbu.
Jsem zvědav, jak bude vypadat situace teď po další fázi záchrany/úklidu až se vrátí Knecht.
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Kain wrote:"Nicméně co se zkusit zeptat? Na konci měsíce napsat dopis, kde se zeptáš na požární zabezpečení, výši vzniklé škody, pojištění objektu a stav vyšetřování atd. Remcáním tady na foru sice lze ukázat, že jsme věděli, že to tak dopadne, ale nestane se nic víc. Zeptáš se? :)
Tak se zkuste domluvit, na co vše se chcete zeptat... Myslím, že Abeho budou napadat jiné otázky, než Knechta a Archimeda... kteří byli na místě...
Zformulovat pak ten dopis a poslat ho na patřičná místa, snad nebude takový problém... To bych snad zvládl i já, jako negramotný indián :wink:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Jeden společný dopis jsme zde už tvořili a dopadl velice neslavně. :?
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

Pampalíny wrote:Jeden společný dopis jsme zde už tvořili a dopadl velice neslavně. :?
Ještě chvíli tu budete brblat a začnu snad něco smolit já, i když o Mikulčicích nic nevím... (nebo teda skoro nic).

Je to o tom rozhodnutí. Buď Vás to zajímá a zeptáte se, nebo si jen honíte triko (to není útok na Abeho, ten to napsal jen jako povzdech na státní správou - což plně chápu).

Ale třeba veškerý hlad po informacích ukojí lidi přímo z místa... (Knecht, Archi a další).

A sorry, že pletu do jiného období :roll:
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

Já moc nebrblu. Ale po zkušenostech - pokud budu chtít - napíši dopis raději za sebe, než bych ho psal společně. :wink:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

neboj, uz sem se domlouval bokem s kainem ze spolu dame neco dohromady .. klidne si to vezmu na hrb, on mi to zkoukne jako pravnik... dame jim jeste par tydnu... nemusim obdrzet odpoved ve stylu "stale jeste probiha setreni..."
Your freedom will grow each time you say: No!
Métá?xestse Ohnéssese
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 250
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Pečky

Post by Métá?xestse Ohnéssese »

abaddon wrote:neboj, uz sem se domlouval bokem s kainem ze spolu dame neco dohromady .. klidne si to vezmu na hrb, on mi to zkoukne jako pravnik... dame jim jeste par tydnu... nemusim obdrzet odpoved ve stylu "stale jeste probiha setreni..."
Ono není kam spěchat... teď by spíš nadávali, že zatímco se z trosek ještě kouří, ty už prudíš s papírama...
Hó?ótóva nahtsevoneotse, nestseohkesáa? éveévanéhéme.
Hévéése
Volkolak

Post by Volkolak »

Jakýmkoliv řešením se stejně již nevrátí věci, které byly zničené, alespoň by se z toho měly vyvodit takové důsledky, aby se podobná věc neopakovala.
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice

Post by Müscha »

Ono to taky dost dobře nemusel obýt způsobené nějakou nedbalostí někoho ze zaměstnanců, ale třeba i tím, že v místech kde začalo hořet ten den lepili ipu. Takže vina nemusí být nutně na straně archeologů, ale na firmě která to tam dělala. Všecko se to šetří, takže bych počkal se závěry a kamenováním.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

nikdo nikoho nekamenuje... pokud prijdou s nejakym logickym vysvetlenim, asi to zavre hubu i takovym notorickym stouralum jako jsem ja...

ale ve finale to ze se nektere predmety "zachranuji podruhe" a musi se nekam umistit atd atd nekdo zrejme bude muset zaplatit, takze na druhou stranu proc nad tim jen mavnout rukou s prohlasenim "shit happens"
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Jestli tam někdo lepil ipu na střechu, tak tím spíš mělo osazenstvo Mikulčic dávat pozor, aby se něco nestalo, neb takových případů vznícení při opravách asfaltových střech bylo již spoustu, že...
V dopise by také mohla zaznít žádost o přesnější seznam toho, co bylo nenávratně ztraceno. Dopis by měl být adresován na ARÚ do Brna k rukám Kouřila a na vědomí také akademii věd a ministerstvu kultury.
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by Knecht »

Právě jsem se z Mikulčic vrátil...je to smutný pohled, ale na druhou stranu, čekal jsem že nálezy dopadnou hůř. Včera jsme proplavovali sebraný popel a našlo se toho dost, ačkoli řada věcí je žárem poškozena.
S dotazy směřovanými na ústav bych doporučil počkat, až se situace uklidní a objasní se blíže příčina neštěstí. Momentálně mají všichni dost práce i bez toho.
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
Rekrut
Nováček
Nováček
Posts: 41
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Rekrut »

Ne že bych chtěl být rejpal ale jedno požární čidlo stojí od 250,-Kč do 700-Kč. Upozorní pouze na kouř a spustí akustický poplach. Pokud by se jednalo o rozvody vody v trubkach s čidlama pro samo hasící zařízení, nemuže to byt taková palka aby si to pamatkový úřad nemohl z rozpočtu dovolit. Mě vychází to že to byla nedbalost jak krava a nebylo to zabezpečené a jednoznačně by za to měly vedoucí pracovnící nést odpovědnost. Ovšem jak je v našem státě zvykem tak se vynik nenajde nebo to padne na nějakého chudak ktery se neumí branit.
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Nevím jestli jste si všimli ale ve včerejší (pondělí) MF Dnes to bylo téma na celou stránku.

Pozitivní mi v něm přišla zmínka o tom že tenhle případ donutil přemýšlet vedoucí jiných výzkumů (tuším tam že tam byl zmíněn Galuška a Staré Město) o zabezpečení alespoň přemýšlet, případně rovnou něco dělat.

Rozhodně stojí za to nenechat tento případ upadnout v zapomění a pokaždé se ptát: jak je tahle expozice/depozitář/dokumentace chráněná proti zničení? Ono to postupně do odpovědných hlaviček pronikne.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

coze? jak postupne? byt to komercni firma tak uz ten zodpovedny clovek pro tu firmu nepracuje a navic ma jeste na krku nejaky ten paragraf za obecne ohrozeni ...

a pany archeology to konecne rozhoupe k zamysleni, v lepsim pripade k cinnosti, KURVA dyt tam umrel clovek, jak je to mozny?
Your freedom will grow each time you say: No!