DVD ano či ne

21. století - literatura, instituce, akce...

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

DVD ano či ne

Post by Brant »

Zdar,
Luděk Kovář, který točil záznam z několika Časů vlků a Wothanburgů už nechce pokračovat, protože je ve ztrátě, anžto si to všichni přepalují. Jsou to asi nejpodařenější a nejucelenější záznamy z takovýchto akcí, jaké jsem viděl a přijde mi škoda, aby se nepokračovalo. Proto chci rozpoutat agitační debatu, která by Luďka přesvědčila, že se mu další dvd aspoň trochu vyplatí. Tak co, kdo je ochoten investovat do originálky? Já rozhodně ano.
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

My jsme si je vždycky objednávali a přepalovat jsem je odmítal.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

taky sem vzdycky objednaval origos, delal sem uz jednou DVDcko a vim co je s tim prace ...
Your freedom will grow each time you say: No!
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Zásadně originálku, klidně ji půjčím ke shlédnutí, ale přepálit ne. S Luďkem byla vždy dobrá spolupráce a litoval jsem, že přestal jezdit.
Bohužel jsme nedokázali rozjet prodej DVD divákům, ale není všem dnům konec....
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Post by Jura »

mám doma originály......od Luďka :wink:
nunc est bibendum
User avatar
Brant
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 4016
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Prahé

Post by Brant »

Kdyby se podařilo sebrat objednávky od diváků, bylo by rázem po problému...
Ktož chce šíp z rány vytáhnúti, učiň takto: Vezmi raky a zaječie sádlo a ztluc to spolu dobrze. Pak vezmi vejce a pryskyrzici a ztluc to v hromadu a klaď na tu bolest, a vytáhneť se všeckno ven. A na to traňku užívej. (Chirurgické lékařství, 16. stol.)
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Můžeme se domluvit na systému, který by fungoval na více bitvách. Např. objednávkové kupony u pokladny a pod. Bylo by pak ale potřeba dodat na DVD i nějaké záběry z diváckých soutěží a programu před bitvou, aby se tam mohli najít .-)
A ceny DVD šly poslední dobou dolů, takže osobně se domnívám, že nad 2 stovky jsou hromadně neprodejné. Ovšem pouze můj názor.
Každopádně můžeme to vyzkoušet příští sezonu na WB a uvidíme.
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

me to prijde nerealny...

to video i kdyz je natoceny dobre, sestrihany dobre je ve finale brutalne NUDNY a pro nikoho kdo tam nebyl (a to spis) jako ucastnik to nema prilis vyznam..

pak je par akcnejsich kousku co sou v bonusech ale to je tak jediny zajimavy... podle me to jinak neni moc atraktivni... pro navstevnika a tim samozrejme nemam nic proti Ludkove praci.... jen proste asi problem zachytit neco co ma v realu trochu jiny spad a trochu jiny kdyz se divas na film..
Your freedom will grow each time you say: No!
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Já mám z WB originál a rád si koupím další.
Mimochodem, z letošního něco bude?
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Knecht wrote:Já mám z WB originál a rád si koupím další.
Mimochodem, z letošního něco bude?
Taky bych koupil:-)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Nebude, resp. nějaký video mi poslal Ikča, ale takový to ofiko DVD co dělával Luděk není a dost mně to mrzí.

Jinak to trochu vidím jako Abbe - lidi když si vrazí DVD do přehrávače asi sice neočekávají akční hist. megafilm, ale fakt je že záznam bitvy prostě postrádá atmosféru a akci jakou to mělo v reálu. Toho jste si už sami museli všimnout snad na každým videu z akce. Trochu to vylepšují ty vybraný záběry a sestřihy, to podle mně dělá opravdu dost na atraktivitě a asi by se to muselo směřovat tímhle směrem + nějaký dohrávky (na který obvykle není moc čas a díky počasí a únavě vůle, přiznejme si).
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:Nebude, resp. nějaký video mi poslal Ikča, ale takový to ofiko DVD co dělával Luděk není a dost mně to mrzí.

Jinak to trochu vidím jako Abbe - lidi když si vrazí DVD do přehrávače asi sice neočekávají akční hist. megafilm, ale fakt je že záznam bitvy prostě postrádá atmosféru a akci jakou to mělo v reálu. Toho jste si už sami museli všimnout snad na každým videu z akce. Trochu to vylepšují ty vybraný záběry a sestřihy, to podle mně dělá opravdu dost na atraktivitě a asi by se to muselo směřovat tímhle směrem + nějaký dohrávky (na který obvykle není moc čas a díky počasí a únavě vůle, přiznejme si).
Škoda, jinak to Ikcovo video mám(se není čemu divit že:-),přeca jen pro nás to má atraktivitu samo o sobě, což ovšem pro normálního diváka neplatí a tímto jestli máte někdo ještě nějaké video, dejte vědět. :wink:
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Neviděl bych to tak bledě, jak jsem říkal, chtělo by to více záběrů z programu před bitvou, a klidně trochu více prostříhat boje, případně kombinovat několik kamer, ale nemyslím si, že by to bylo nemožné.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Ale jo, nemožný to není, ale muselo by se to holt stavě na atraktivitě pro diváka, tj. máme tu podobně jako u fotek asi trochu protichůdné požadavky účastníků/účinkujících a diváků - zatímco ti první toho chtějí co nejvíc, hledají tam sebe a kamarády v roztodivných pózách a nevadí jim shlédnout hromadu podobných fotek nebo desítky minut víceméně nudného videa, tak divák tam nás, individuální ksichty (vyjma možná hlavních postav) nehledá - chce vidět atraktivní podívanou - ergo něco ve smyslu těch vybraných a sestříhaných záběrů. Ale to je asi spíš věc zpracování a asi by nebyl problém nabídnout pro účinkující nesetříhanou a pro diváky sestříhanou verzi.

Já osobně se přiznám že ten nesestříhaný záběr bitvy sice sleduju ale obvykle mně to docela nudí - resp. hledám tam chyby, věci které se dají příště vylepšít apod. takže to pro nás určitě cenu má, ale tak atraktivní abych to musel kvůli zábavě vidět víckrát to není. Naopak ty sestřihy apod. si klidně pustím víckrát.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Wothan wrote:Ale jo, nemožný to není, ale muselo by se to holt stavě na atraktivitě pro diváka, tj. máme tu podobně jako u fotek asi trochu protichůdné požadavky účastníků/účinkujících a diváků - zatímco ti první toho chtějí co nejvíc, hledají tam sebe a kamarády v roztodivných pózách a nevadí jim shlédnout hromadu podobných fotek nebo desítky minut víceméně nudného videa, tak divák tam nás, individuální ksichty (vyjma možná hlavních postav) nehledá - chce vidět atraktivní podívanou - ergo něco ve smyslu těch vybraných a sestříhaných záběrů. Ale to je asi spíš věc zpracování a asi by nebyl problém nabídnout pro účinkující nesetříhanou a pro diváky sestříhanou verzi.

Já osobně se přiznám že ten nesestříhaný záběr bitvy sice sleduju ale obvykle mně to docela nudí - resp. hledám tam chyby, věci které se dají příště vylepšít apod. takže to pro nás určitě cenu má, ale tak atraktivní abych to musel kvůli zábavě vidět víckrát to není. Naopak ty sestřihy apod. si klidně pustím víckrát.
No, ale kolik by běhalo kde kameramanů??? z ruzných kamer různá kvalita videa a ruzné uhly a různé hlasy diváků - a střih 2 kamer co by byli v příkopu a pak kamery na svahu mezi diváky, nebo spíš od lesa...
Post Reply