Hudba a hudební nástroje

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)

Post by Rab »

Kolíky nejsou skrz, neb stěna je poměrně silná, ale jsou pevně zapuštěné, navíc vyrobené z tvrdého dřeva, a nejeví snahu se lámat.
Buben opravdu není složený z prkýnek, je z vykotlaného dubu, ale starého a tudíž popraskaného. Paličky jsou z kousku králičí kožky omotané kolem klacku a svázané koženým řemínkem. Kůže na buben je z kozy. Ještě něco? :lol:
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

RAB - K tvému bubnu už asi všechno. :lol: A nééé, ještě podle EU norem dolož ke koze její původ, stáří a jméno.

Já už si ten svůj dodlabal. Sice mi mírně praskl (beztak je to vina Wothana :? , ale snad to bude v pohodě. Jinak je to asi nějaký mystický buben, protože 2 minuty na to co jsem jej dodlabal, se tady spustil sníh a během chvilinky nasněžilo místy až 3 cm sněhu. To v Praze závidíte co :twisted:

Bylo tu zmíněno jiné uchycení než za ty kolíčky. Nemá někdo vyobrazení (se naotravuji co :roll: ). Kolíčky jsou mi sice velice sympatické, ale přeci jen mám stěny trochu tenčí 1-1,5 cm tak nevím zda do těch kolíčků jít.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Takové bubny by se na některá místa raději neměly vozit, jestli ten šamanský buben dovezeš k nám tak tě rovnou upálíme, dřív než na něj začneš hrát...některé nástroje a některá místa by mohly vyvolávat násobené nežádoucí interakce :twisted:
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Pampaliny, neposlouhej Wothana a buben an WB přivez! Do bitvy se bude velmi hodit, zkusím udělat i svůj.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Nevím, nevím, ať se dívám do scénáře jak se dívám, nic o sněhu a krupobití jsem tam nenapsal! :?
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Scénář mi moc nepřipomínej, ještě stále si mi ho neposlal :evil: Jinak si přečti kroniky, vojsko nastupuje za zvuků rohů a bubnů. :twisted: Hohooo. A ještě mám v pácu jeden gregoriánský chorál, sborový zpěv je prima.
User avatar
Pampalíny
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1814
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: svobodné území Beskyd

Post by Pampalíny »

No to jsou teda vyhlídky. Ještě že nejste barbaři a nenapichujete už na kůly. A jako správní křesťané jste šáhli k humánnímu usmrcení. Teda Johanka sice něco namítala, ale to je svatá, tak se to tak nebere. 8)

Wothan - Ovšem, považ, že na přelomu prázdnin ti tam bude sněžit. Kroupy jako holubí vejce vybičují vojáky k větším výkonům než jen bubny. Kopí jako bleskosvody - a máš zadara ohnivou šou :mrgreen:

Melkel - Mít tak 5-6 bubnů a řezat do toho do rytmu. To by byla nádhera. Ono už 3 rohy vyzní jinak než jeden :-)
melian
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 477
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Krnov, Liberec

Post by melian »

O pistalach se nemluvilo?
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

melian wrote:O pistalach se nemluvilo?
Ale jo, bubnů, rohů a píšťal. Ale tvoje pištění tam nepustíme, nemůžeme vyhnat diváky.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Scénář už jsem ti poslal nejméně 3x ale zjevně ti to nebere přílohy nebo co, napastuju ti to rovnou do mailu a uvidíme.

Co se zvuků rohů a bubnů týče nemám námitek a nepotřebuju si číst kroniky, já jen protestuji proti tomu aby se na Takovém místě bubnovalo na Takový nebezpečný buben! :twisted:
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Wothan wrote: Co se zvuků rohů a bubnů týče nemám námitek a nepotřebuju si číst kroniky, já jen protestuji proti tomu aby se na Takovém místě bubnovalo na Takový nebezpečný buben! :twisted:
Aha, už jsem pochopil. Nedocvaklo mi to. Takže po písní "Prší prší" bude zapovězen i Pampaliniho buben :-)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

Ano, přesně tak - nedovedu si představit větší provokaci než zpívat na WB Prší prší do taktu Pampalíniho bubnu, to už by z nebe jako padalo co ještě? #-o
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

mozna by mohl z nebe spadnout hotovej kostel....
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec

Post by Wothan »

To nevím, ale sníh, kroupy, přívalové deště apod. všednosti jsme tam už měli, teď už obávám se chybí jen středně velký asteroid :shock:
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by abaddon »

nebo druzice nam tam jeste nespadla...