Architektura

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Krecek
Nováček
Nováček
Posts: 20
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Krecek »

Oplocení je podle §139b odst.8 drobná stavba. Tudíž nevyžaduje stavební povolení. (pokud se ale provádí vrámci jiné stavby například rodinného domu, tak se povoluje spolu s ním). Stačí stavební ohlášení.

Jinak nezáleží ani tak na dobré vůli úředníků na úřadě, ale prostě pro každý místo jsou trochu jiné podmínky ať už regulativy územního plánu, různá ochranná pásma, možné stavební uzávěry a celá řada jiných věcí. Jsou tu samozřejmě různé výklady zákona jak už někdo psal, ale většinou to jsou drobnosti a formality. Platný zákon samozřejmě nikdo porušovat nesmí.

Jen doporučuju až půjdeš na SU vem si sebou snímek z katastru. Popřípadě další dokumenty které bys měl. Dneska se k nám už od rána choděj lidi ptát co můžou postavit a nemaj snímek ani to neuměj najít v územním plánu, to je pak těžký...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Mno - valy je možné vykládat jako terénní úpravy a palisádu jako oplocení, ale obávám se že je to dost extrémní výklad a nemuselo by to zrovna moc projít. My máme tyhle věci schválené jako součást celkového projektu, tak nevím.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Pro letošek alespoň vyrobíme valy. Na stavebním jsem se ohledně úpravy terénu ptal a doslova mi řekli, že bych musel změnit spádovost vody aby je to zajímalo jinak to jsou pro ně drobné teréní úpravy. Což se mi vzhledem že jsem na úpatí 500metrového kopce nemůže povést :biggrin: . Akorát se nakopu než něco vykopu. Možná to nechám i bagrovi :|
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

My nakonec máme palisádu také jakou součást projektu stavby. Je ale zajímavé, a proto jsem se o tom zmiňoval, že místní SÚ takto, jak jste uvedli, neargumentoval. Prostě doslova nám bylo řečeno, že sice by se dalo na palisádu pohlížet jako na oplocení, ale že oni to chtějí mít jako stavbu a basta. Důvod: protože to chtějí, protože jsou SÚ a protože pokud by jsme náhodou měli blbé keci, tak nám to zatrhnou celé! DOSLOVA jak to píšu tak to bylo :evil: Ukázková arogance úřednictva - ale známe i důvody, které se zákony nesouvisí. Stavbu realizují Brňáci, ale Fort Beaver dělá organizace se sídlem v Praze :wink: Pepíci jim nevoní :badgrin: Vyměkli až když zjistili, že organizace má sice sídlo v Praze, ale že je celorepubliková a že tam máme i Moraváky.
Joe M.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Mě se takhle kladně vyjádřili zatím jen k tomu valu. O palisádě jsem ještě ani nepípl 8) . Hádám, že to možná bude stejné, jako u vás. Průšvih je, že oni mají v ruce moc to nerozhodnout a ty nemůžeš nic dělat. Máš sice ze zákona možnost odvolání, ale úřad nadřízený stejně nerozhodne proti tomu prvnímu. Já to zažil všechno polopaticky a jak tak vidím nejsem sám. Skoro dva roky jsem se snažil na tom pozemku postavit tvrz na bydlení. Ve finále mi argumentovali i takovou pitomostí, jako že kolem potůčku, který teče 65m od stavby je dvoumetrové ochrané pásmo pro migraci bezobratlých živičichů a že bych ho mohl stavbou přerušit :p . Tak teď to zkouším alespoň s tím srubem. Chata také dobrá :)
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ty nejsi domorodec žejo?
Joe M.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Definuj domorodec? :)
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Myslím jako místní rodák v té obci, či člověk v obci delší dobu trvale žijící (nejméně 10-15 let). Možná se mylím, ale k domorodci by si starosta vyskakovat nedovolil. Možná se ale mylím.
Joe M.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Jasně že ne. Jsem z Rokycan což je město asi 5km od té obce. Navíc tam jezdím za dobrým přítelem na koně. A toho starosta také nesnáší. Mám tam zavřené dveře už z principu :) .
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

To jsem si myslel :wink: Pro ně jsi cizí elment, katrý se tam moc rozathuje že áno :biggrin: Znám to! Na Strážku proti nám kázal i farář! Pak se nám ale podařili tam vrazit klín. Začali jsme odebírat od některých sedláků seno, mléko a pod. a tak ti velice rychle změnili názor :)
Last edited by Joe on Mon 10. Jan, 2005 23:28, edited 1 time in total.
Joe M.
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Já to budu muset zkusit nějak jinak, protože v té vesnici nemají rádi ani zvířata. Jediný kdo tam má koně je ten můj dobrý přítel, který je za to všemi nenáviděn a haněn :lol: . Nemám ani od koho odebírat to mléko. Jedinou kozu široko daleko má také on :biggrin: . Víš co mu vyčítají, že prý ty koně smrdí :biggrin: . A já, že na nich jezdil jsem na černé listině :p
Honor supra Vitam! Image
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Bryennios »

3D rekonstrukce archeologicky nalezených zbytků románské katedrály sv. Víta na Pražském hradě: http://www.geo-cz.com/vit
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

Asi víte o nově budovaném archeoparku u osady Podobora nedaleko Chotěbuzi (Muzeum v Českém Těšíně). Co možná nevíte je to, že jde o průlom v dosavadní nedotknutelnosti významných archeo lokalit, resp. hradišť, ve smyslu výstavby jejich replik. Nicméně v tomto případě se zdá, že řemeslně to není špatně uděláno. Zpřístupnění se plánuje na příští rok.

AKTUÁLNÍ FOTKY VIZ NÍŽE.

Další obrázky jsou z expozice v zámečku Pohansko u Břeclavi, kde leží rozsáhlé velkomoravské hradiště.

Image
Image
Last edited by Rab on Mon 16. May, 2005 19:13, edited 2 times in total.
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Vím o tom, na fotkách to nevypadá vůbec špatně, ale z blízka jsem to taky ještě neviděl.
User avatar
Rab
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 949
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Libomyšl (Beroun)
Contact:

Post by Rab »

O víkendu jsme si udělali fajn výlet s Pampalínym a tady jsou aktuální fotky z budoucího archeoparku na hradišti Podobora u Chotěbuzi nedaleko Českého Těšína. Pilně se tam pracuje, zpřístupnění se plánuje možná už na podzim. Tesařina je velmi slušná i v detailech, je vidět snaha o co největší věrohodnost, narozdíl od archeoskanzenu v Modré. Areál je na pěkném místě v přírodě, před akropolí je rozsáhlé zatravněné vnitřní předhradí obehnané značně mohutným valem a hlubokým příkopem, a ještě jedno vnější, zalesněné předhradí. Móóc hezký, škoda že je to tak daleko...

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image
Post Reply