Architektura

Duchovno, víra, věda, umění

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Architektura

Post by Bryennios »

to Wothan: tady jsou obrazky kostela v Potvorove, o kterym jsme se tuhle bavili.

pohled z vychodu
http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... .sized.jpg

detail
http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... .sized.jpg
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Bryennios »

pohled ze zapadu (vez vpravo je nepuvodni, z 18. stoleti a je hodne nizka)
http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... .sized.jpg

a pohled od jihu - v prave casti byl hlavni vstup, dnes prestaveny novejsi pristavbou. uvnitr jsme nebyli, ale lze tam ocekavat portalek
http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... .sized.jpg
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Bryennios »

No vida, s tim portalkem jsem se nemylil. Kliknutim na obrazek se zvetsi do citelne podoby.

http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... tvorov.jpg
http://fotoarchiv.curiavitkov.cz/albums ... .sized.jpg
Bobr
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 341
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Bobr »

Jak velky je srub nobility, co se stavi na akropoli?
Jak tak stavite, kdy se bude pred bitvou bydlet na druhe strane ve vesnici nebo v hradisti?
melian
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 477
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Krnov, Liberec
Contact:

Post by melian »

Srub nobility na wb ma vnejsi rozmery 5x6 + pristenek 4x2.
Last edited by melian on Wed 04. Aug, 2004 9:40, edited 1 time in total.
Bryennios
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 262
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Bryennios »

Bobr: myslis jako jestli zrusime vojensky tabor a prestehujeme vsechno do hradu? Zatim jsme o tom neuvazovali, ale moznosti tu urcite sou. Ale zatim to asi neni aktualni
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Krom toho ten tábor obléhatelů pod hradem je velmi (divácky) vděčná kulisa, až to bude aktuální budeme to řešit stejně jako moderní tábor.
User avatar
Jura
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 357
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno

Re: Romanske domy na Namesti Republiky.

Post by Jura »

Bidak wrote:Nevite nekdo neco blizsiho o udajne romanskych domech, obevenych pri vykopech na Namesti republiky_ Ke me se ted informace z Cech dostavaji ponekud pomaleji a se zpozdenim.
ono to ještě nějakou dobu potrvá :-) vzhledem k tomu, že tam de facto kopali všichni kdo mohli (instituce a organizace), tak se nějaké nálezovky dočkáme až příští rok......jinak: kamenné domy tam byly skutečně románské ( což v lokalitě za hradbami je přinejmenším pozoruhodné)

optám se na nějakou dokumentaci na Archaii Brno
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Potřebuju poradit. Chtěl bych si postavit románský srub věž, či jinou raně středověkou "chatičku" na svém pozemku u lesa. Jénže starosta obce je proti tomu (nějak mě nemá rád protože nechlastám s ním a nosím u pasu meč). Jak jste dokázali vybudovat Wothanburg? Měli jste nějaké řízení? Wothane, prosím poraď . Válčím s ním už rok a pořád nic. Díky za každou radu. Ronsperk.
Honor supra Vitam! Image
User avatar
Joe
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1031
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Joe »

Ronsperk: Asi takto. Základní otázka zní, zda pozemej je či není stavební :? . V ČR není možné bez stavebního povolení postavit dneska ani boudu pro psa (nepřeháním :roll: ). Pokud nemáš pozemek jako stavební, musíš jej tzv. nechat vyjmout ze zemědělské či lesní půdy :idea: . Za to se za 1. platí (vyplacení Beaver City např. stálo okolo 120000,-Kč) :( . Za 2. bohužel, nemusí Ti vyhovět :evil: !!! Teprve potom můžeš žádat o stavební povolení.
Joe M.
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Pokud máš spory pouze se starostou neměl by to být takový problém. Důležité je, zda je pro daný prostor schválen územní plán a pokud ten umožňuje stavbu, pak žádáš obvykle pozemkový fond o vynětí a pak stavební úřad. Žádost schvalují sousedé. Jediné jak ti starosta může znemožnit stavbu, že vydá místní vyhlášku o tom jak mohou vypadat budovy aby zapadaly do místního rázu krajiny a tam může románskou stavbu zatrhnout. I přesto ti ale (čistě teoreticky) může stavební úřad vydat povolení s vyjímkou.
Viktorie
User avatar
abaddon
Site Admin
Site Admin
Posts: 2015
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by abaddon »

jen takovy maly dovetek... sousede nic neschvaluji, ale maji moznost se v ramci stavebniho rizeni vyjadrit a jejich pripominky se dale projednavaji...
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

No věc se má tak, že pozemek v územním plánu není, ale územní plán ta ves zpracovaný ani nemá. Má jen urbanistickou studii. Můj pozemek je veden, jako pole přes to, že na něm již 50 let roste jen tráva. :? Původně jsem tam chtěl vystavět rodiný dům ale ten narazil, tak jsem myslel vybudovat něco co mě baví. Je to u lesa a moc krásné místo 8) , ale jak tak čtu tak jsem bez šance. Stavební úřad po mě chce vyjádření obce a to bude vždy negativní. :evil: Není nějaká možnost stavby na ohlášení? Možná bych se vešel do rozměrů.
Honor supra Vitam! Image
Viktorie
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 107
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha
Contact:

Post by Viktorie »

Pokud se tady nenajde nikdo kdo by to věděl z hlavy můžu ti to zjistit, ale rozhodně to nesmí mít základy, což je opravdu tak na psí boudu nebo domeček na nářadí... (Hele a jak se k tomu staví stavební odbor radnice?)
Viktorie
User avatar
Ronšperk
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 693
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Mýto
Contact:

Post by Ronšperk »

Ti nevidí důvod proč bych si tam nemohl postavit třeba Eifelovku :) , ale nechtěji jít proti rozhodnutí obce. Tvrdí, že se to zatím stalo jen vyjímečně. O panu starostovi říkají že ví. Problémy s ním mají, znají a potutelně se nad ním usmívají, což mi ale nepomůže :? . Bez základů je myšleno pevných zakopaných?
Honor supra Vitam! Image
Post Reply