Řezbařina - výrobky ze dřeva, kostí, parohu, rohoviny aj.

Řemesla a každodenní život

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
JARWIKS
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 613
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Jarošov-UH/Brno/ValMez/Archeoskanzen Modrá
Contact:

Post by JARWIKS »

Ikca podle mě sis toto stahnul před lety na Brodci než došlo k jeho překopání. :wink:
"Nesnažte se opít trpaslíka notorika a do mrtva se zpijte jen tehdy, když je na blízku někdo, kdo vás může pohřbít."
Begbie
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 859
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Dymokury
Contact:

Post by Begbie »

Tipuju že to sem už posílal Sidney :)
Dobrý den, máte zmrzlý držťky ?
Ne, my si topíme!
   http://www.rucnitkani.cz
melkel
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1433
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00

Post by melkel »

Mě se osvědčilo sádlo s kostní černí, nebo vosk s kostní černí.
ikca
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 88
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: novosedly okr. Břeclav
Contact:

Post by ikca »

Tak jedna z mých prozatím nejlepších prací je hotova tady vám posílám fota z fáze před konečným namořením a navoskováním .. takže přírodní barva..
Je to skládací dubové křeslo s vikingskými motivy .. snažil jsem se o dobovost .. tak mi snad vyšla ...

Image

Image
tom111
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 70
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: NJ
Contact:

Post by tom111 »

:shock: :o ty vole.Řek bych supr práce,kdybych o tom něco věděl ,ale jelikož nevím tak nemůžu kritizovat,ale jenom chválit :)
myslím říť jako řiď ,ne řiť jako řiť
User avatar
Jaroslav Bašta
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 127
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Třebíč

Post by Jaroslav Bašta »

Ano, krásné.
Jediná připomínka, zezadu na opěradle mi motiv připadá spíše VikIncký, než vikingský.
:)
Nebo to byli Aztékové?
User avatar
Knecht
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 6696
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Contact:

Post by Knecht »

Zadní motiv je v pořádku, rybošuk jako když vyšije. Hezká práce =D>
V listě ze dne 21. února 1621 takto jsou kozáci líčeni: ..."Bůh pomož tam, kam tato sběř přijde!"
***
Zakázková výroba historických replik: http://customhistory.cz/
User avatar
Kain
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 2125
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Brno
Contact:

Post by Kain »

Krásná řezba. Je to křeslo podle nějakého nálezu nebo prostě jen vymistrovaná stolička se severskými motivy?

Svatopluk vyslal tajně početné vojsko a přepadl Bavory, kteří byli zanecháni na břehu řeky Dunaje ke střežení lodí. Jedny pobil, druhé dal utopit v řece, jiné pak odvedl jako zajatce.

Pravoslav, Orcae Ita
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Já znám podobná desková křesla jako čestné biskupské "trůny" - cathedry a to i ze Skandinávie, jen musím najít v které knize to mám vyfocené. Ale myslím, že datace toho co si vybavuji byla trochu mladší.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
User avatar
Bestian
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1338
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: České Budějovice
Contact:

Post by Bestian »

Nádhera, tu valkyru co je vzadu mam na tričku :)
Werner I. z Pořešína,
bratr Pribyslava II. z Pořešína,
věrný přítel, rádce a lovčí Petra I. z Rožmberka.

Kdo nechce, hledá důvody. Kdo chce, hledá způsoby.
User avatar
Vladan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 526
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Strakonice

Post by Vladan »

=D> =D>
Vítězství nebo smrt!
ikca
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 88
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: novosedly okr. Břeclav
Contact:

Post by ikca »

Kain wrote:Krásná řezba. Je to křeslo podle nějakého nálezu nebo prostě jen vymistrovaná stolička se severskými motivy?
Tak inspiroval jsem se tvarem různých křesel z vikingských akcí v polsku které mi poslal objednavatel . A dal mi docela i volnou ruku takže tvarově to bylo na mně - Podle žádného konkrétního nálezu to není vycházel jsem z toho co jsem našel na internetu a podobně .. no bylo toho žalostně málo ale skoušel jsem napodobit styl a tvary předmětů no snažil jsem se aby to bylo co nejvíc dobový. Motivy řezeb zato podle nálezů jsou především řezby z kamenů a valkýra s bojovníkem je podle přívěšků . Jinak hlavy odina a thora byly docela oříšek ale tam jsem se inspiroval hlavami na voze z osebergu.
jinak řkeslo bych měl předávat na velkomoravském sněmu kde už bude ve finální podobě :)
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Vikingské křeslo na Velkomoravském sněmu? huh :wink:

Jak říkám - tahle desková křesla se dochovala, ale aspoň ta co znám jsou z mladšího období a s ohledem na využití mají trochu jiné motivy. Taky nevím zda jsou rozebiratelná, myslím že ne, protože se se stěhováním podobných věcí moc nepočítalo. Nicméně provedení a styl výzdoby velmi podobný. Moc pěkná práce, musím říct! =D>
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
ikca
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 88
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: novosedly okr. Břeclav
Contact:

Post by ikca »

Wothan wrote:Vikingské křeslo na Velkomoravském sněmu? huh :wink:

Jak říkám - tahle desková křesla se dochovala, ale aspoň ta co znám jsou z mladšího období a s ohledem na využití mají trochu jiné motivy. Taky nevím zda jsou rozebiratelná, myslím že ne, protože se se stěhováním podobných věcí moc nepočítalo. Nicméně provedení a styl výzdoby velmi podobný. Moc pěkná práce, musím říct! =D>
:biggrin: néé ja jej na tom sněmu budu jen předávat .. takže žádný strachy :biggrin:
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Já se nestrachuju, já jsem natolik domýšlivý že jsem si to samozřejmě domyslel, jen tak jsem si rejpnul :badgrin:

Asi se na tebe obrátím pak s výrobou nové postele - ne že by mi ta stávající románská vyřezávaná nestačila, až takový buržoust zase nejsem, ale budu potřebovat jednu větší do paláce (ale to samozřejmě vůbec nehoří) a hlavně nějaké to sofa k tribunovi do stanu. Je tam ale dost soustružení - zvládneš to? Nohy třeba. Já bych si to moc rád udělal sám, jako tamtu postel nebo faldistorium, ale mám čím dál tím míň času a hlavně vůbec nemám dílnu ani pořádný materiál.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply