Brnířina

Řemesla a každodenní život

Moderators: melkel, Jura, Wothan, Kain, Begbie, Rab

User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Obrázky strojově vysekávaných kroužků, tl. 0.6 mm, vnitřní průměr 6, vnější 8.4. Zleva origoš jak je dodala firma, uprostřed po zplacatění kladivem a vypálení v plameni, vpravo kroužky určené k nýtování toho všeho dohromady.

Image

Image

Image

Image
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

No vida! pěkný.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Mysa
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Posts: 64
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: radotín

Post by Mysa »

Bozo- Jestli chceš, udělám ti tlustostěnou železnou krabici. A až se tu zase stavíš, tak ti ji předám.
Až se někde bude dělat táborák, tak to do něj dáš i z kroužky. Ráno bedničku vyndáš a bude se ti s nimi dělat ještě lépe. A když do toho nasypeš dřevěné uhlí a paznechty, tak navíc budou kalitelné
habeante not papyrum, daktylo derade pugam
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Jé, to by bylo moc prima. Ano ano ano, určitě bych rád :)
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Rodgir de Maille
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: 48°46'5.627"N, 16°53'20.687"E

Post by Rodgir de Maille »

Boza wrote:Obrázky strojově vysekávaných kroužků, tl. 0.6 mm, vnitřní průměr 6, vnější 8.4.
Na kolik vyjde cca 20.000 kroužků? Jsou schopni udělat i něco menšího průměru, a případně jiný profil v průřezu než obdelník?
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Počítej kroužek za 0.50 Kč s DPH. To ostatní je spíš dotaz na tu firmu, co mi je dělala (http://www.kuhtreiber.cz/ - pan Růžička).

Ale o jiném průřezu si dovolím pochybovat, přeci jen to je jednostranné vyrážení z plechu, které má svá pravidla, takže např. čočku z toho nedostaneš.
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Rodgir de Maille
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: 48°46'5.627"N, 16°53'20.687"E

Post by Rodgir de Maille »

Boza wrote:o jiném průřezu si dovolím pochybovat, přeci jen to je jednostranné vyrážení z plechu, které má svá pravidla, takže např. čočku z toho nedostaneš.
No, to je jasné. Nechal jsem si teď dělat přípravek na ruční vysekávání takových (o něco menších) kroužků z plechu, tak uvidíme jak to bude šlapat...
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Prosím, nemá někdo tip kde bych mohl zjistit něco bližšího o vzorku pletiva co je na výstavě o Bojné? Viděl jsem to dneska v Toulavé kameře, ale nic moc jsem z poměrně rychlých záběrů nepochytil. V podstatě bych se potřeboval dobrat k nějakému popisu celého nálezu, okolností a tak, ale vůbec nevím kde začít (kromě toho zavolat Galuškovi :) )
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Jo jo, taky jsem na to ráno koukal a víc jsem toho pochytit nestihl. Škoda že to mám daleko na výlet.
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
zoone
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 587
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Modra/Olomouc/Prostějov
Contact:

Post by zoone »

No ja tu vystavu vrele doporucuju... Spouta zajimavych veci.

"Co proliješ hrdlem ti už nikdo nevezme..."
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Což o to, chystám se tam zajet snad příští víkend, ale je mi jasné že přes vitrínu toho moc nevykoukám, a hlavně - bez nálezových okolností je to jenom trocha obyčejného pletiva...
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Müscha
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 1243
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Chlumec nad Cidlinou/Praha/Mikulčice
Contact:

Post by Müscha »

Tyhle věci budu dokumentovat do diplomky a snad dostanu i pár vzorků na rozbory. Už jsem tam domluvený. Kdyžtak se pak o něco podělím.
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Rodgir de Maille
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 240
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: 48°46'5.627"N, 16°53'20.687"E

Post by Rodgir de Maille »

Tu diplomku pak určitě pošli.

To mi teď připomělo, nemá prosím někdo z vás ten výzkum co prováděl Pleiner na "Svatováclavské zbroji"?
User avatar
Boza
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 956
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Praha

Post by Boza »

Včerejší pokusy:

Image

Image
A když už byl založen řečený hrad Kamenec, kníže Břetislav, než odtud odjel, pojav stranou Mutinu...
Wothan
Stálý přispěvatel
Stálý přispěvatel
Posts: 5492
Joined: Thu 01. Jan, 1970 1:00
Location: Liberec
Contact:

Post by Wothan »

Perfektní - hlavně ten tvar toho místa kolem nýtku!
Koupím-li trpaslíka, do rána má dva metry.
Post Reply